This company has been acquired
First Eagle Alternative Capital BDC (FCRD) Hisse Özeti
THL Credit, Inc. is a business development company specializing in direct and fund of fund investments. Daha fazla detay
| Kar Tanesi Skoru | |
|---|---|
| Değerleme | 1/6 |
| Gelecekteki Büyüme | 0/6 |
| Geçmiş Performans | 0/6 |
| Finansal Sağlık | 3/6 |
| Temettüler | 3/6 |
FCRD Community Fair Values
Create NarrativeSee what others think this stock is worth. Follow their fair value or set your own to get alerts.
First Eagle Alternative Capital BDC, Inc. Rakipler
Fiyat Geçmişi ve Performans
| Tarihsel hisse senedi fiyatları | |
|---|---|
| Güncel Hisse Fiyatı | US$4.54 |
| 52 Haftanın En Yüksek Seviyesi | US$4.91 |
| 52 Haftanın En Düşük Seviyesi | US$2.74 |
| Beta | 1.52 |
| 1 Aylık Değişim | -0.87% |
| 3 Aylık Değişim | 5.09% |
| 1 Yıllık Değişim | 2.95% |
| 3 Yıllık Değişim | 19.47% |
| 5 Yıllık Değişim | -44.23% |
| Halka arzdan bu yana değişim | -64.39% |
Son Haberler & Güncellemeler
Crescent Capital to acquire First Eagle Alternative Capital
Crescent Capital BDC (NASDAQ:CCAP) will acquire First Eagle Alternative Capital BDC (NASDAQ:FCRD) in a stock and cash transaction. The transaction represents total consideration for First Eagle stockholders of ~$145.6M or $4.86 per share, representing a 66% premium to the closing stock price of First Eagle on Oct. 3. Post the transaction, Crescent and First Eagle stockholders are expected to own ~83% and 17%, respectively. The combined entity is expected to have ~$1.6B of investments on a pro forma basis. The boards of both the companies have approved the transaction. The acquisition is expected to close as early as Q4. Additionally, Sun Life, which owns a majority interest in Crescent, will purchase $20M of the combined company's common stock via a share purchase program over time following the consummation of the transaction. First Eagle's 5.00% senior unsecured notes due May 25, 2026, will be assumed by a subsidiary of Crescent. FCRD shares were trading +0.68% pre-market. Source: Press ReleaseFirst Eagle Alternative Capital raises dividend by 10%
First Eagle Alternative Capital (NASDAQ:FCRD) declares $0.11/share quarterly dividend, 10% increase from prior dividend of $0.10. Forward yield 13.21% Payable Sept. 30; for shareholders of record Sept. 15; ex-div Sept. 14. See FCRD Dividend Scorecard, Yield Chart, & Dividend Growth.Recent updates
Hissedar Getirileri
| FCRD | US Capital Markets | US Pazar | |
|---|---|---|---|
| 7D | -6.8% | -0.3% | 1.1% |
| 1Y | 2.9% | 10.4% | 28.7% |
Getiri vs. Endüstri: FCRD geçen yıl % 10.4 oranında getiri sağlayan US Capital Markets sektörünün gerisinde kaldı.
Getiri vs Piyasa: FCRD geçen yıl % 28.7 oranında getiri sağlayan US Piyasasının altında performans gösterdi.
Fiyat Oynaklığı
| FCRD volatility | |
|---|---|
| FCRD Average Weekly Movement | 3.1% |
| Capital Markets Industry Average Movement | 3.6% |
| Market Average Movement | 7.2% |
| 10% most volatile stocks in US Market | 16.4% |
| 10% least volatile stocks in US Market | 3.1% |
İstikrarlı Hisse Senedi Fiyatı: FCRD son 3 ayda US piyasasına kıyasla önemli bir fiyat oynaklığı yaşamadı.
Zaman İçindeki Volatilite: FCRD 'nin haftalık oynaklığı ( 3% ) son bir yıldır istikrarlı seyretti.
Şirket Hakkında
| Kuruldu | Çalışanlar | CEO | Web sitesi |
|---|---|---|---|
| 2009 | n/a | Chris Flynn | investor.feacbdc.com |
First Eagle Alternative Capital BDC, Inc. Temel Bilgiler Özeti
| FCRD temel i̇stati̇sti̇kler | |
|---|---|
| Piyasa değeri | US$135.85m |
| Kazançlar(TTM) | -US$39.51m |
| Gelir(TTM) | US$33.30m |
FCRD aşırı değerli mi?
Gerçeğe Uygun Değer ve değerleme analizine bakınızKazanç ve Gelir
| FCRD gelir tablosu (TTM) | |
|---|---|
| Gelir | US$33.30m |
| Gelir Maliyeti | US$0 |
| Brüt Kâr | US$33.30m |
| Diğer Giderler | US$72.81m |
| Kazançlar | -US$39.51m |
Son Raporlanan Kazançlar
Dec 31, 2022
Sonraki Kazanç Tarihi
n/a
| Hisse başına kazanç (EPS) | -1.32 |
| Brüt Marj | 100.00% |
| Net Kâr Marjı | -118.67% |
| Borç/Özkaynak Oranı | 153.4% |
FCRD uzun vadede nasıl bir performans gösterdi?
Geçmiş performansı ve karşılaştırmayı görünTemettüler
Şirket Analizi ve Finansal Veri Durumu
| Veri | Son Güncelleme (UTC saati) |
|---|---|
| Şirket Analizi | 2023/03/12 22:19 |
| Gün Sonu Hisse Fiyatı | 2023/03/09 00:00 |
| Kazançlar | 2022/12/31 |
| Yıllık Kazançlar | 2022/12/31 |
Veri Kaynakları
Şirket analizimizde kullanılan veriler S&P Global Market Intelligence LLC'den alınmıştır. Bu raporu oluşturmak için analiz modelimizde aşağıdaki veriler kullanılmıştır. Veriler normalize edilmiştir, bu da kaynağın mevcut olmasından kaynaklanan bir gecikmeye neden olabilir.
| Paket | Veri | Zaman Çerçevesi | Örnek ABD Kaynağı * |
|---|---|---|---|
| Şirket Finansalları | 10 yıl |
| |
| Analist Konsensüs Tahminleri | +3 yıl |
|
|
| Piyasa Fiyatları | 30 yıl |
| |
| Sahiplik | 10 yıl |
| |
| Yönetim | 10 yıl |
| |
| Önemli Gelişmeler | 10 yıl |
|
* ABD menkul kıymetleri için örnek, ABD dışı için eşdeğer düzenleyici formlar ve kaynaklar kullanılmıştır.
Belirtilmediği sürece tüm finansal veriler yıllık bir döneme dayanmaktadır ancak üç ayda bir güncellenmektedir. Bu, İzleyen On İki Ay (TTM) veya Son On İki Ay (LTM) Verileri olarak bilinir. Daha fazla bilgi edinin.
Analiz Modeli ve Kar Tanesi
Bu raporu oluşturmak için kullanılan analiz modelinin ayrıntılarına GitHub sayfamızdan ulaşabilirsiniz, ayrıca raporlarımızı nasıl kullanacağınızı anlatan kılavuzlarımız ve Youtube'da eğitim videolarımız da bulunmaktadır.
Simply Wall St analiz modelini tasarlayan ve oluşturan dünya standartlarındaki ekip hakkında bilgi edinin.
Endüstri ve Sektör Metrikleri
Sektör ve bölüm metriklerimiz Simply Wall St tarafından her 6 saatte bir hesaplanmaktadır, sürecimizin ayrıntıları Github'da mevcuttur.
Analist Kaynakları
First Eagle Alternative Capital BDC, Inc. 14 Bu analistlerden 2, raporumuzun girdisi olarak kullanılan gelir veya kazanç tahminlerini sunmuştur. Analistlerin gönderimleri gün boyunca güncellenmektedir.
| Analist | Kurum |
|---|---|
| Derek Hewett | BofA Global Research |
| Mitchel Penn | Brean Capital Historical (Janney Montgomery) |
| Donald Fandetti | Citigroup Inc |