Union Bankshares (UNB) Hisse Özeti
Union Bankshares, Inc. Amerika Birleşik Devletleri'nde perakende, ticari ve belediye bankacılığı ürün ve hizmetleri sunan Union Bank'ın banka holding şirketi olarak faaliyet göstermektedir. Daha fazla detay
| Kar Tanesi Skoru | |
|---|---|
| Değerleme | 3/6 |
| Gelecekteki Büyüme | 0/6 |
| Geçmiş Performans | 4/6 |
| Finansal Sağlık | 4/6 |
| Temettüler | 5/6 |
UNB Community Fair Values
See what others think this stock is worth. Follow their fair value or set your own to get alerts.
Union Bankshares, Inc. Rakipler
Fiyat Geçmişi ve Performans
| Tarihsel hisse senedi fiyatları | |
|---|---|
| Güncel Hisse Fiyatı | US$23.79 |
| 52 Haftanın En Yüksek Seviyesi | US$31.27 |
| 52 Haftanın En Düşük Seviyesi | US$20.65 |
| Beta | 0.31 |
| 1 Aylık Değişim | -4.03% |
| 3 Aylık Değişim | -2.18% |
| 1 Yıllık Değişim | -17.11% |
| 3 Yıllık Değişim | 9.38% |
| 5 Yıllık Değişim | -29.20% |
| Halka arzdan bu yana değişim | 174.50% |
Son Haberler & Güncellemeler
Union Bankshares: Small, But Steady
Summary Union Bankshares, Inc. reported a strong Q1 2026, with net income rising to $3.0 million ($0.65/share), driven by robust net interest income. Loan growth was modest at 1.3% year-over-year, while deposits edged up, reflecting a stable but unspectacular regional economy. Asset quality remains a standout, with a $325,000 credit loss benefit and allowance for credit losses dipping to $8.07 million. We maintain a Hold rating on UNB, citing solid profitability and yield but limited loan growth and a premium valuation over book. Read the full article on Seeking AlphaUnion Bankshares (NASDAQ:UNB) Is Due To Pay A Dividend Of $0.36
Union Bankshares, Inc. ( NASDAQ:UNB ) will pay a dividend of $0.36 on the 5th of February. Based on this payment, the...Recent updates
Hissedar Getirileri
| UNB | US Banks | US Pazar | |
|---|---|---|---|
| 7D | 1.3% | 2.2% | 1.2% |
| 1Y | -17.1% | 22.3% | 28.7% |
Getiri vs. Endüstri: UNB geçen yıl % 22.3 oranında getiri sağlayan US Banks sektörünün gerisinde kaldı.
Getiri vs Piyasa: UNB geçen yıl % 28.7 oranında getiri sağlayan US Piyasasının altında performans gösterdi.
Fiyat Oynaklığı
| UNB volatility | |
|---|---|
| UNB Average Weekly Movement | 4.8% |
| Banks Industry Average Movement | 3.4% |
| Market Average Movement | 7.2% |
| 10% most volatile stocks in US Market | 16.4% |
| 10% least volatile stocks in US Market | 3.1% |
İstikrarlı Hisse Senedi Fiyatı: UNB son 3 ayda US piyasasına kıyasla önemli bir fiyat oynaklığı yaşamadı.
Zaman İçindeki Volatilite: UNB 'nin haftalık oynaklığı ( 5% ) son bir yıldır istikrarlı seyretti.
Şirket Hakkında
| Kuruldu | Çalışanlar | CEO | Web sitesi |
|---|---|---|---|
| 1891 | 195 | David Silverman | www.ublocal.com |
Union Bankshares, Inc. Amerika Birleşik Devletleri'nde bireysel, ticari ve belediye bankacılığı ürünleri ve hizmetleri sunan Union Bank'ın banka holding şirketi olarak faaliyet göstermektedir. Şirket, kişisel çek, tasarruf, para piyasası, IRA/SEP/KEOGH ve sağlık tasarruf hesaplarının yanı sıra mevduat sertifikaları gibi bireysel mevduat hizmetleri sunmaktadır. Ayrıca ticari gayrimenkul kredileri; işletme sahiplerine ve yatırımcılara tesis ve ekipman, işletme sermayesi, gayrimenkul yenileme ve diğer iş amaçları için ticari krediler; küçük işletme idaresi garantili krediler; konut inşaatı ve ipotek kredileri; FHLBB kredi mektupları ile teminat altına alınan krediler ve fazla mevduatlar dahil olmak üzere belediye finansmanı; ve ev geliştirme kredileri ve önceden yetkilendirilmiş kredi limitlerine karşı kredili mevduat çek ayrıcalıkları sağlar.
Union Bankshares, Inc. Temel Bilgiler Özeti
| UNB temel i̇stati̇sti̇kler | |
|---|---|
| Piyasa değeri | US$109.77m |
| Kazançlar(TTM) | US$11.58m |
| Gelir(TTM) | US$55.32m |
UNB aşırı değerli mi?
Gerçeğe Uygun Değer ve değerleme analizine bakınızKazanç ve Gelir
| UNB gelir tablosu (TTM) | |
|---|---|
| Gelir | US$55.32m |
| Gelir Maliyeti | US$0 |
| Brüt Kâr | US$55.32m |
| Diğer Giderler | US$43.74m |
| Kazançlar | US$11.58m |
Son Raporlanan Kazançlar
Mar 31, 2026
Sonraki Kazanç Tarihi
n/a
| Hisse başına kazanç (EPS) | 2.51 |
| Brüt Marj | 100.00% |
| Net Kâr Marjı | 20.94% |
| Borç/Özkaynak Oranı | 406.3% |
UNB uzun vadede nasıl bir performans gösterdi?
Geçmiş performansı ve karşılaştırmayı görünTemettüler
Şirket Analizi ve Finansal Veri Durumu
| Veri | Son Güncelleme (UTC saati) |
|---|---|
| Şirket Analizi | 2026/05/26 21:21 |
| Gün Sonu Hisse Fiyatı | 2026/05/22 00:00 |
| Kazançlar | 2026/03/31 |
| Yıllık Kazançlar | 2025/12/31 |
Veri Kaynakları
Şirket analizimizde kullanılan veriler S&P Global Market Intelligence LLC'den alınmıştır. Bu raporu oluşturmak için analiz modelimizde aşağıdaki veriler kullanılmıştır. Veriler normalize edilmiştir, bu da kaynağın mevcut olmasından kaynaklanan bir gecikmeye neden olabilir.
| Paket | Veri | Zaman Çerçevesi | Örnek ABD Kaynağı * |
|---|---|---|---|
| Şirket Finansalları | 10 yıl |
| |
| Analist Konsensüs Tahminleri | +3 yıl |
|
|
| Piyasa Fiyatları | 30 yıl |
| |
| Sahiplik | 10 yıl |
| |
| Yönetim | 10 yıl |
| |
| Önemli Gelişmeler | 10 yıl |
|
* ABD menkul kıymetleri için örnek, ABD dışı için eşdeğer düzenleyici formlar ve kaynaklar kullanılmıştır.
Belirtilmediği sürece tüm finansal veriler yıllık bir döneme dayanmaktadır ancak üç ayda bir güncellenmektedir. Bu, İzleyen On İki Ay (TTM) veya Son On İki Ay (LTM) Verileri olarak bilinir. Daha fazla bilgi edinin.
Analiz Modeli ve Kar Tanesi
Bu raporu oluşturmak için kullanılan analiz modelinin ayrıntılarına GitHub sayfamızdan ulaşabilirsiniz, ayrıca raporlarımızı nasıl kullanacağınızı anlatan kılavuzlarımız ve Youtube'da eğitim videolarımız da bulunmaktadır.
Simply Wall St analiz modelini tasarlayan ve oluşturan dünya standartlarındaki ekip hakkında bilgi edinin.
Endüstri ve Sektör Metrikleri
Sektör ve bölüm metriklerimiz Simply Wall St tarafından her 6 saatte bir hesaplanmaktadır, sürecimizin ayrıntıları Github'da mevcuttur.
Analist Kaynakları
Union Bankshares, Inc. 0 Bu analistlerden 0, raporumuzun girdisi olarak kullanılan gelir veya kazanç tahminlerini sunmuştur. Analistlerin gönderimleri gün boyunca güncellenmektedir.