Great Southern Bancorp (GSBC) Hisse Özeti
Great Southern Bancorp, Inc. Missouri, Iowa, Kansas, Minnesota, Nebraska ve Arkansas'ta bir dizi finansal hizmet sunan Great Southern Bank için bir banka holding şirketi olarak faaliyet göstermektedir. Daha fazla detay
| Kar Tanesi Skoru | |
|---|---|
| Değerleme | 4/6 |
| Gelecekteki Büyüme | 0/6 |
| Geçmiş Performans | 3/6 |
| Finansal Sağlık | 6/6 |
| Temettüler | 4/6 |
GSBC Community Fair Values
See what others think this stock is worth. Follow their fair value or set your own to get alerts.
Analyst Price Targets
Great Southern Bancorp, Inc. Rakipler
Fiyat Geçmişi ve Performans
| Tarihsel hisse senedi fiyatları | |
|---|---|
| Güncel Hisse Fiyatı | US$70.90 |
| 52 Haftanın En Yüksek Seviyesi | US$72.75 |
| 52 Haftanın En Düşük Seviyesi | US$53.76 |
| Beta | 0.52 |
| 1 Aylık Değişim | 4.40% |
| 3 Aylık Değişim | 11.04% |
| 1 Yıllık Değişim | 25.87% |
| 3 Yıllık Değişim | 45.79% |
| 5 Yıllık Değişim | 25.33% |
| Halka arzdan bu yana değişim | 9,353.35% |
Son Haberler & Güncellemeler
GSBC: Buybacks And Stable Margins Will Shape Future Risk Reward Balance
Analysts have raised their price target on Great Southern Bancorp by $2 to $67.50, citing updated assumptions around discount rates, margin profile, and forward P/E multiples that continue to support the existing fair value estimate. Analyst Commentary Analysts updating their work on Great Southern Bancorp are basing the new $67.50 price target on refreshed views of the bank's earnings power, risk profile, and what they see as a reasonable P/E multiple for the shares.GSBC: Higher Fair Value And Buybacks Will Shape Future Risk Reward Balance
Analysts lifted the fair value estimate for Great Southern Bancorp by $4 to $67.50, citing updated assumptions around discount rates, revenue growth, profit margins, and forward P/E expectations reflected in recent Street research. Analyst Commentary Bullish analysts see the higher fair value estimate of $67.50 as better aligned with updated discount rate work and current P/E assumptions from recent Street research, rather than a stretch case.Recent updates
Hissedar Getirileri
| GSBC | US Banks | US Pazar | |
|---|---|---|---|
| 7D | 1.2% | 0.1% | 1.3% |
| 1Y | 25.9% | 20.0% | 27.7% |
Getiri vs. Endüstri: GSBC geçen yıl % 20 oranında getiri sağlayan US Banks sektörünü aştı.
Getiri vs Piyasa: GSBC geçen yıl boyunca % 27.7 oranında getiri sağlayan US Piyasası ile eşleşti.
Fiyat Oynaklığı
| GSBC volatility | |
|---|---|
| GSBC Average Weekly Movement | 2.5% |
| Banks Industry Average Movement | 3.2% |
| Market Average Movement | 7.2% |
| 10% most volatile stocks in US Market | 16.6% |
| 10% least volatile stocks in US Market | 3.0% |
İstikrarlı Hisse Senedi Fiyatı: GSBC son 3 ayda US piyasasına kıyasla önemli bir fiyat oynaklığı yaşamadı.
Zaman İçindeki Volatilite: GSBC 'nin haftalık oynaklığı ( 3% ) son bir yıldır istikrarlı seyretti.
Şirket Hakkında
| Kuruldu | Çalışanlar | CEO | Web sitesi |
|---|---|---|---|
| 1923 | 966 | Joe Turner | www.greatsouthernbank.com |
Great Southern Bancorp, Inc. Missouri, Iowa, Kansas, Minnesota, Nebraska ve Arkansas'ta bir dizi finansal hizmet sunan Great Southern Bank için bir banka holding şirketi olarak faaliyet göstermektedir. Şirketin mevduat ürünleri arasında düzenli tasarruf hesapları, çek hesapları, para piyasası hesapları, çeşitli vadelerde sabit faizli sertifikalar, mevduat sertifikaları, aracılı sertifikalar ve bireysel emeklilik hesapları bulunmaktadır. Kredi portföyü, konut ve ticari gayrimenkul kredileri, ticari işletme kredileri, inşaat kredileri, ev geliştirme kredileri ve teminatsız tüketici kredilerinin yanı sıra otomobil kredileri, tekne kredileri, ev özkaynak kredileri ve tasarruf mevduatları ile teminat altına alınan krediler gibi teminatlı tüketici kredilerinden oluşmaktadır.
Great Southern Bancorp, Inc. Temel Bilgiler Özeti
| GSBC temel i̇stati̇sti̇kler | |
|---|---|
| Piyasa değeri | US$776.90m |
| Kazançlar(TTM) | US$71.29m |
| Gelir(TTM) | US$229.26m |
GSBC aşırı değerli mi?
Gerçeğe Uygun Değer ve değerleme analizine bakınızKazanç ve Gelir
| GSBC gelir tablosu (TTM) | |
|---|---|
| Gelir | US$229.26m |
| Gelir Maliyeti | US$0 |
| Brüt Kâr | US$229.26m |
| Diğer Giderler | US$157.97m |
| Kazançlar | US$71.29m |
Son Raporlanan Kazançlar
Mar 31, 2026
Sonraki Kazanç Tarihi
n/a
| Hisse başına kazanç (EPS) | 6.54 |
| Brüt Marj | 100.00% |
| Net Kâr Marjı | 31.10% |
| Borç/Özkaynak Oranı | 86.3% |
GSBC uzun vadede nasıl bir performans gösterdi?
Geçmiş performansı ve karşılaştırmayı görünTemettüler
Şirket Analizi ve Finansal Veri Durumu
| Veri | Son Güncelleme (UTC saati) |
|---|---|
| Şirket Analizi | 2026/05/27 12:27 |
| Gün Sonu Hisse Fiyatı | 2026/05/27 00:00 |
| Kazançlar | 2026/03/31 |
| Yıllık Kazançlar | 2025/12/31 |
Veri Kaynakları
Şirket analizimizde kullanılan veriler S&P Global Market Intelligence LLC'den alınmıştır. Bu raporu oluşturmak için analiz modelimizde aşağıdaki veriler kullanılmıştır. Veriler normalize edilmiştir, bu da kaynağın mevcut olmasından kaynaklanan bir gecikmeye neden olabilir.
| Paket | Veri | Zaman Çerçevesi | Örnek ABD Kaynağı * |
|---|---|---|---|
| Şirket Finansalları | 10 yıl |
| |
| Analist Konsensüs Tahminleri | +3 yıl |
|
|
| Piyasa Fiyatları | 30 yıl |
| |
| Sahiplik | 10 yıl |
| |
| Yönetim | 10 yıl |
| |
| Önemli Gelişmeler | 10 yıl |
|
* ABD menkul kıymetleri için örnek, ABD dışı için eşdeğer düzenleyici formlar ve kaynaklar kullanılmıştır.
Belirtilmediği sürece tüm finansal veriler yıllık bir döneme dayanmaktadır ancak üç ayda bir güncellenmektedir. Bu, İzleyen On İki Ay (TTM) veya Son On İki Ay (LTM) Verileri olarak bilinir. Daha fazla bilgi edinin.
Analiz Modeli ve Kar Tanesi
Bu raporu oluşturmak için kullanılan analiz modelinin ayrıntılarına GitHub sayfamızdan ulaşabilirsiniz, ayrıca raporlarımızı nasıl kullanacağınızı anlatan kılavuzlarımız ve Youtube'da eğitim videolarımız da bulunmaktadır.
Simply Wall St analiz modelini tasarlayan ve oluşturan dünya standartlarındaki ekip hakkında bilgi edinin.
Endüstri ve Sektör Metrikleri
Sektör ve bölüm metriklerimiz Simply Wall St tarafından her 6 saatte bir hesaplanmaktadır, sürecimizin ayrıntıları Github'da mevcuttur.
Analist Kaynakları
Great Southern Bancorp, Inc. 5 Bu analistlerden 2, raporumuzun girdisi olarak kullanılan gelir veya kazanç tahminlerini sunmuştur. Analistlerin gönderimleri gün boyunca güncellenmektedir.
| Analist | Kurum |
|---|---|
| Jeffrey Rulis | D.A. Davidson & Co. |
| Damon DelMonte | Keefe, Bruyette, & Woods |
| Andrew Liesch | Piper Sandler Companies |