Thai Steel Cable (TSC) Hisse Özeti
Thai Steel Cable Public Company Limited, Tayland'da otomobil ve motosiklet kontrol kabloları ve otomobil cam regülatörleri üretmekte ve dağıtmaktadır. Daha fazla detay
| Kar Tanesi Skoru | |
|---|---|
| Değerleme | 3/6 |
| Gelecekteki Büyüme | 0/6 |
| Geçmiş Performans | 6/6 |
| Finansal Sağlık | 6/6 |
| Temettüler | 5/6 |
TSC Community Fair Values
See what others think this stock is worth. Follow their fair value or set your own to get alerts.
Thai Steel Cable Public Company Limited Rakipler
Fiyat Geçmişi ve Performans
| Tarihsel hisse senedi fiyatları | |
|---|---|
| Güncel Hisse Fiyatı | ฿14.50 |
| 52 Haftanın En Yüksek Seviyesi | ฿15.90 |
| 52 Haftanın En Düşük Seviyesi | ฿12.70 |
| Beta | 0.096 |
| 1 Aylık Değişim | -2.68% |
| 3 Aylık Değişim | -0.68% |
| 1 Yıllık Değişim | 11.54% |
| 3 Yıllık Değişim | 10.69% |
| 5 Yıllık Değişim | 21.85% |
| Halka arzdan bu yana değişim | 9.02% |
Son Haberler & Güncellemeler
Recent updates
Hissedar Getirileri
| TSC | TH Auto Components | TH Pazar | |
|---|---|---|---|
| 7D | -3.3% | -1.4% | 1.4% |
| 1Y | 11.5% | 15.2% | 31.9% |
Getiri vs. Endüstri: TSC geçen yıl % 15.2 oranında getiri sağlayan TH Auto Components sektörünün gerisinde kaldı.
Getiri vs Piyasa: TSC geçen yıl % 31.9 oranında getiri sağlayan TH Piyasasının altında performans gösterdi.
Fiyat Oynaklığı
| TSC volatility | |
|---|---|
| TSC Average Weekly Movement | 2.4% |
| Auto Components Industry Average Movement | 3.4% |
| Market Average Movement | 4.8% |
| 10% most volatile stocks in TH Market | 10.3% |
| 10% least volatile stocks in TH Market | 2.6% |
İstikrarlı Hisse Senedi Fiyatı: TSC son 3 ayda TH piyasasına kıyasla önemli bir fiyat oynaklığı yaşamadı.
Zaman İçindeki Volatilite: TSC 'nin haftalık oynaklığı ( 2% ) son bir yıldır istikrarlı seyretti.
Şirket Hakkında
| Kuruldu | Çalışanlar | CEO | Web sitesi |
|---|---|---|---|
| 1978 | n/a | Thaveechat Jurangkool | www.tscpcl.com |
Thai Steel Cable Public Company Limited, Tayland'da otomobil ve motosiklet kontrol kabloları ve otomobil cam regülatörleri üretmekte ve dağıtmaktadır. Ürünleri arasında gaz pedalı, kapı kilidi, yakıt kapağı açıcı, kaput açma, anahtar arası kilit, manuel park açma, park freni, emniyet kemeri, şanzıman ve bagaj açma kabloları; motosiklet ürünleri ise fren, debriyaj, koltuk kilidi, hız ölçer, takometre ve gaz kelebeği kabloları bulunmaktadır. Şirket, otomobil ve motosiklet üreticilerine ve yedek parça merkezlerine hizmet vermektedir.
Thai Steel Cable Public Company Limited Temel Bilgiler Özeti
| TSC temel i̇stati̇sti̇kler | |
|---|---|
| Piyasa değeri | ฿3.77b |
| Kazançlar(TTM) | ฿356.49m |
| Gelir(TTM) | ฿2.54b |
TSC aşırı değerli mi?
Gerçeğe Uygun Değer ve değerleme analizine bakınızKazanç ve Gelir
| TSC gelir tablosu (TTM) | |
|---|---|
| Gelir | ฿2.54b |
| Gelir Maliyeti | ฿1.96b |
| Brüt Kâr | ฿586.55m |
| Diğer Giderler | ฿230.05m |
| Kazançlar | ฿356.49m |
Son Raporlanan Kazançlar
Mar 31, 2026
Sonraki Kazanç Tarihi
Jun 04, 2026
| Hisse başına kazanç (EPS) | 1.37 |
| Brüt Marj | 23.06% |
| Net Kâr Marjı | 14.02% |
| Borç/Özkaynak Oranı | 0% |
TSC uzun vadede nasıl bir performans gösterdi?
Geçmiş performansı ve karşılaştırmayı görünTemettüler
TSC güvenilir bir temettü ödüyor mu?
TSC temettü geçmişine ve kıyaslamalara bakın| Thai Steel Cable temettü tari̇hleri̇ | |
|---|---|
| Eski Temettü Tarihi | May 19 2026 |
| Temettü Ödeme Tarihi | Jun 04 2026 |
| Eski temettüye kadar geçen günler | 7 days |
| Temettü ödeme tarihine kadar geçen günler | 9 days |
TSC güvenilir bir temettü ödüyor mu?
TSC temettü geçmişine ve kıyaslamalara bakınŞirket Analizi ve Finansal Veri Durumu
| Veri | Son Güncelleme (UTC saati) |
|---|---|
| Şirket Analizi | 2026/05/25 03:08 |
| Gün Sonu Hisse Fiyatı | 2026/05/25 00:00 |
| Kazançlar | 2026/03/31 |
| Yıllık Kazançlar | 2025/09/30 |
Veri Kaynakları
Şirket analizimizde kullanılan veriler S&P Global Market Intelligence LLC'den alınmıştır. Bu raporu oluşturmak için analiz modelimizde aşağıdaki veriler kullanılmıştır. Veriler normalize edilmiştir, bu da kaynağın mevcut olmasından kaynaklanan bir gecikmeye neden olabilir.
| Paket | Veri | Zaman Çerçevesi | Örnek ABD Kaynağı * |
|---|---|---|---|
| Şirket Finansalları | 10 yıl |
| |
| Analist Konsensüs Tahminleri | +3 yıl |
|
|
| Piyasa Fiyatları | 30 yıl |
| |
| Sahiplik | 10 yıl |
| |
| Yönetim | 10 yıl |
| |
| Önemli Gelişmeler | 10 yıl |
|
* ABD menkul kıymetleri için örnek, ABD dışı için eşdeğer düzenleyici formlar ve kaynaklar kullanılmıştır.
Belirtilmediği sürece tüm finansal veriler yıllık bir döneme dayanmaktadır ancak üç ayda bir güncellenmektedir. Bu, İzleyen On İki Ay (TTM) veya Son On İki Ay (LTM) Verileri olarak bilinir. Daha fazla bilgi edinin.
Analiz Modeli ve Kar Tanesi
Bu raporu oluşturmak için kullanılan analiz modelinin ayrıntılarına GitHub sayfamızdan ulaşabilirsiniz, ayrıca raporlarımızı nasıl kullanacağınızı anlatan kılavuzlarımız ve Youtube'da eğitim videolarımız da bulunmaktadır.
Simply Wall St analiz modelini tasarlayan ve oluşturan dünya standartlarındaki ekip hakkında bilgi edinin.
Endüstri ve Sektör Metrikleri
Sektör ve bölüm metriklerimiz Simply Wall St tarafından her 6 saatte bir hesaplanmaktadır, sürecimizin ayrıntıları Github'da mevcuttur.
Analist Kaynakları
Thai Steel Cable Public Company Limited 4 Bu analistlerden 0, raporumuzun girdisi olarak kullanılan gelir veya kazanç tahminlerini sunmuştur. Analistlerin gönderimleri gün boyunca güncellenmektedir.
| Analist | Kurum |
|---|---|
| Suwat Bumrungchatudom | Bualuang Securities PCL |
| Nuttawut Wongyaowalak | Globlex Securities Co. Ltd. |
| Nat Panassutrakorn | KGI Securities Co. Ltd. |