City Developments (C09) Hisse Özeti
City Developments Limited (CDL), 29 ülke ve bölgede 112 lokasyonu kapsayan bir ağa sahip lider bir küresel gayrimenkul şirketidir. Daha fazla detay
| Kar Tanesi Skoru | |
|---|---|
| Değerleme | 5/6 |
| Gelecekteki Büyüme | 1/6 |
| Geçmiş Performans | 4/6 |
| Finansal Sağlık | 2/6 |
| Temettüler | 3/6 |
Ödüller
Risk Analizi
C09 Community Fair Values
See what 20 others think this stock is worth. Follow their fair value or set your own to get alerts.
Analyst Price Targets
City Developments Limited Rakipler
Fiyat Geçmişi ve Performans
| Tarihsel hisse senedi fiyatları | |
|---|---|
| Güncel Hisse Fiyatı | S$8.37 |
| 52 Haftanın En Yüksek Seviyesi | S$10.09 |
| 52 Haftanın En Düşük Seviyesi | S$4.77 |
| Beta | 0.42 |
| 1 Aylık Değişim | -0.48% |
| 3 Aylık Değişim | -14.77% |
| 1 Yıllık Değişim | 73.29% |
| 3 Yıllık Değişim | 23.45% |
| 5 Yıllık Değişim | 6.90% |
| Halka arzdan bu yana değişim | 153.64% |
Son Haberler & Güncellemeler
C09: Dividend Payout And Shareholders Meeting Will Support Future Upside Potential
Analysts have adjusted their SGD price target for City Developments from about SGD10.25 to about SGD10.38, reflecting updated assumptions on fair value, discount rate, revenue growth, profit margin and future P/E expectations. What's in the News City Developments has scheduled a Special/Extraordinary Shareholders Meeting for April 29, 2026, at 11:00 Singapore Standard Time at M Hotel Singapore, Banquet Suite, Level 10, 81 Anson Road, Singapore 079908 (Key Developments).C09: Higher Forward P/E Reliance Will Likely Cap Future Share Price Upside
Analysts have raised their SGD fair value estimate for City Developments from SGD 5.90 to about SGD 6.81, reflecting updated assumptions for revenue trends, profit margins, and a higher forward P/E multiple. What's in the News City Developments has scheduled a Special or Extraordinary Shareholders Meeting for April 29, 2026, at 11:00 Singapore Standard Time at M Hotel Singapore, Banquet Suite, Level 10, 81 Anson Road, Singapore 079908, Singapore (Key Developments).C09: Dividend Payout And Upcoming Meeting Will Support Steady Future Earnings Outlook
Analysts have trimmed their SGD fair value estimate for City Developments slightly from SGD10.33 to about SGD10.25. This reflects lower revenue growth assumptions, partly offset by a marginally higher profit margin outlook and a slightly reduced future P/E multiple.Recent updates
Hissedar Getirileri
| C09 | SG Real Estate | SG Pazar | |
|---|---|---|---|
| 7D | 2.7% | -0.3% | -0.7% |
| 1Y | 73.3% | 37.5% | 28.0% |
Getiri vs. Endüstri: C09 geçen yıl % 37.5 oranında getiri sağlayan SG Real Estate sektörünü aştı.
Getiri vs Piyasa: C09 geçen yıl % 28 oranında getiri sağlayan SG Piyasasını aştı.
Fiyat Oynaklığı
| C09 volatility | |
|---|---|
| C09 Average Weekly Movement | 4.6% |
| Real Estate Industry Average Movement | 4.9% |
| Market Average Movement | 6.2% |
| 10% most volatile stocks in SG Market | 14.4% |
| 10% least volatile stocks in SG Market | 2.7% |
İstikrarlı Hisse Senedi Fiyatı: C09 son 3 ayda SG piyasasına kıyasla önemli bir fiyat oynaklığı yaşamadı.
Zaman İçindeki Volatilite: C09 'nin haftalık oynaklığı ( 5% ) son bir yıldır istikrarlı seyretti.
Şirket Hakkında
| Kuruldu | Çalışanlar | CEO | Web sitesi |
|---|---|---|---|
| 1963 | 9,546 | Sherman Kwek | www.cdl.com.sg |
City Developments Limited (CDL), 29 ülke ve bölgede 112 lokasyonu kapsayan bir ağa sahip lider bir küresel gayrimenkul şirketidir. Singapur Borsası'nda işlem gören Grup, piyasa değeri açısından en büyük şirketlerden biridir. Geliri istikrarlı ve coğrafi olarak çeşitli portföyü konutlar, ofisler, oteller, hizmet verilen daireler, alışveriş merkezleri ve entegre gelişmelerden oluşmaktadır.
City Developments Limited Temel Bilgiler Özeti
| C09 temel i̇stati̇sti̇kler | |
|---|---|
| Piyasa değeri | S$7.48b |
| Kazançlar(TTM) | S$620.28m |
| Gelir(TTM) | S$3.59b |
C09 aşırı değerli mi?
Gerçeğe Uygun Değer ve değerleme analizine bakınızKazanç ve Gelir
| C09 gelir tablosu (TTM) | |
|---|---|
| Gelir | S$3.59b |
| Gelir Maliyeti | S$2.12b |
| Brüt Kâr | S$1.46b |
| Diğer Giderler | S$842.88m |
| Kazançlar | S$620.28m |
Son Raporlanan Kazançlar
Dec 31, 2025
Sonraki Kazanç Tarihi
n/a
| Hisse başına kazanç (EPS) | 0.69 |
| Brüt Marj | 40.79% |
| Net Kâr Marjı | 17.29% |
| Borç/Özkaynak Oranı | 126.1% |
C09 uzun vadede nasıl bir performans gösterdi?
Geçmiş performansı ve karşılaştırmayı görünTemettüler
Şirket Analizi ve Finansal Veri Durumu
| Veri | Son Güncelleme (UTC saati) |
|---|---|
| Şirket Analizi | 2026/05/28 18:57 |
| Gün Sonu Hisse Fiyatı | 2026/05/28 00:00 |
| Kazançlar | 2025/12/31 |
| Yıllık Kazançlar | 2025/12/31 |
Veri Kaynakları
Şirket analizimizde kullanılan veriler S&P Global Market Intelligence LLC'den alınmıştır. Bu raporu oluşturmak için analiz modelimizde aşağıdaki veriler kullanılmıştır. Veriler normalize edilmiştir, bu da kaynağın mevcut olmasından kaynaklanan bir gecikmeye neden olabilir.
| Paket | Veri | Zaman Çerçevesi | Örnek ABD Kaynağı * |
|---|---|---|---|
| Şirket Finansalları | 10 yıl |
| |
| Analist Konsensüs Tahminleri | +3 yıl |
|
|
| Piyasa Fiyatları | 30 yıl |
| |
| Sahiplik | 10 yıl |
| |
| Yönetim | 10 yıl |
| |
| Önemli Gelişmeler | 10 yıl |
|
* ABD menkul kıymetleri için örnek, ABD dışı için eşdeğer düzenleyici formlar ve kaynaklar kullanılmıştır.
Belirtilmediği sürece tüm finansal veriler yıllık bir döneme dayanmaktadır ancak üç ayda bir güncellenmektedir. Bu, İzleyen On İki Ay (TTM) veya Son On İki Ay (LTM) Verileri olarak bilinir. Daha fazla bilgi edinin.
Analiz Modeli ve Kar Tanesi
Bu raporu oluşturmak için kullanılan analiz modelinin ayrıntılarına GitHub sayfamızdan ulaşabilirsiniz, ayrıca raporlarımızı nasıl kullanacağınızı anlatan kılavuzlarımız ve Youtube'da eğitim videolarımız da bulunmaktadır.
Simply Wall St analiz modelini tasarlayan ve oluşturan dünya standartlarındaki ekip hakkında bilgi edinin.
Endüstri ve Sektör Metrikleri
Sektör ve bölüm metriklerimiz Simply Wall St tarafından her 6 saatte bir hesaplanmaktadır, sürecimizin ayrıntıları Github'da mevcuttur.
Analist Kaynakları
City Developments Limited 23 Bu analistlerden 12, raporumuzun girdisi olarak kullanılan gelir veya kazanç tahminlerini sunmuştur. Analistlerin gönderimleri gün boyunca güncellenmektedir.
| Analist | Kurum |
|---|---|
| Tricia Song | Barclays |
| Donald Chua | BofA Global Research |
| Mun Yee Lock | CGS International |