Mips (MIPS) Hisse Özeti
Mips AB (publ) Kuzey Amerika, Avrupa, İsveç, Asya ve Avustralya'da kask tabanlı güvenlik sistemleri geliştirmekte, üretmekte ve satmaktadır. Daha fazla detay
| Kar Tanesi Skoru | |
|---|---|
| Değerleme | 2/6 |
| Gelecekteki Büyüme | 6/6 |
| Geçmiş Performans | 2/6 |
| Finansal Sağlık | 4/6 |
| Temettüler | 0/6 |
Ödüller
Risk Analizi
Risk kontrollerimizden MIPS için herhangi bir risk tespit edilmedi.
MIPS Community Fair Values
Create NarrativeSee what 27 others think this stock is worth. Follow their fair value or set your own to get alerts.
Analyst Price Targets
Mips AB (publ) Rakipler
Fiyat Geçmişi ve Performans
| Tarihsel hisse senedi fiyatları | |
|---|---|
| Güncel Hisse Fiyatı | SEK 242.00 |
| 52 Haftanın En Yüksek Seviyesi | SEK 474.40 |
| 52 Haftanın En Düşük Seviyesi | SEK 206.00 |
| Beta | 1.59 |
| 1 Aylık Değişim | -11.09% |
| 3 Aylık Değişim | -0.49% |
| 1 Yıllık Değişim | -41.23% |
| 3 Yıllık Değişim | -56.30% |
| 5 Yıllık Değişim | -63.91% |
| Halka arzdan bu yana değişim | 369.90% |
Son Haberler & Güncellemeler
MIPS: Headquarters Relocation And Product Momentum Will Support Future Upside Potential
Analysts now see fair value for Mips at SEK502.5, up from SEK492. This reflects small tweaks to assumptions for the discount rate, revenue growth, profit margin and future P/E.Analysts Are Updating Their Mips AB (publ) (STO:MIPS) Estimates After Its First-Quarter Results
As you might know, Mips AB (publ) ( STO:MIPS ) recently reported its first-quarter numbers. It was a credible result...MIPS: Dividend Policy And Headquarters Move Will Support Future Upside Potential
Analysts have trimmed their price target for Mips from SEK 496.25 to SEK 492.00, reflecting updated assumptions for revenue growth, profit margins and future P/E multiples. What's in the News Mips intends to relocate its head office to Solna, and the Annual General Meeting on April 23, 2026 resolved to amend the articles of association so that general meetings may also be held there, alongside existing locations.Recent updates
Hissedar Getirileri
| MIPS | SE Leisure | SE Pazar | |
|---|---|---|---|
| 7D | -4.7% | -1.6% | -0.2% |
| 1Y | -41.2% | -5.6% | 13.0% |
Getiri vs. Endüstri: MIPS geçen yıl % -5.6 oranında getiri sağlayan Swedish Leisure sektörünün gerisinde kaldı.
Getiri vs Piyasa: MIPS geçen yıl % 13 oranında getiri sağlayan Swedish Piyasasının altında performans gösterdi.
Fiyat Oynaklığı
| MIPS volatility | |
|---|---|
| MIPS Average Weekly Movement | 6.2% |
| Leisure Industry Average Movement | 5.6% |
| Market Average Movement | 6.3% |
| 10% most volatile stocks in SE Market | 13.5% |
| 10% least volatile stocks in SE Market | 3.7% |
İstikrarlı Hisse Senedi Fiyatı: MIPS son 3 ayda Swedish piyasasına kıyasla önemli bir fiyat oynaklığı yaşamadı.
Zaman İçindeki Volatilite: MIPS 'nin haftalık oynaklığı ( 6% ) son bir yıldır istikrarlı seyretti.
Şirket Hakkında
| Kuruldu | Çalışanlar | CEO | Web sitesi |
|---|---|---|---|
| 1996 | 125 | Max Strandwitz | mipscorp.com |
Mips AB (publ) Kuzey Amerika, Avrupa, İsveç, Asya ve Avustralya'da kask tabanlı güvenlik sistemleri geliştirmekte, üretmekte ve satmaktadır. Bisiklet, kar, binicilik ve takım sporları kasklarının yanı sıra tırmanma, kar motosikleti ve beyaz su raftingi kaskları gibi diğer kaskları içeren spor kaskları; scooter, kar motosikleti, araba sürüşü ve seyahat ve yüksek hızlı aktiviteler için diğer kasklar dahil olmak üzere yol üstü ve yol dışı kaskları içeren moto kaskları; ve inşaat, imalat, madencilik ve petrol endüstrilerinin yanı sıra askeri, polis gücü ve kurtarma hizmetleri için güvenlik kaskları sunmaktadır. Şirket 1996 yılında kurulmuştur ve merkezi İsveç'in Täby kentindedir.
Mips AB (publ) Temel Bilgiler Özeti
| MIPS temel i̇stati̇sti̇kler | |
|---|---|
| Piyasa değeri | SEK 6.41b |
| Kazançlar(TTM) | SEK 130.00m |
| Gelir(TTM) | SEK 568.00m |
MIPS aşırı değerli mi?
Gerçeğe Uygun Değer ve değerleme analizine bakınızKazanç ve Gelir
| MIPS gelir tablosu (TTM) | |
|---|---|
| Gelir | SEK 568.00m |
| Gelir Maliyeti | SEK 154.00m |
| Brüt Kâr | SEK 414.00m |
| Diğer Giderler | SEK 284.00m |
| Kazançlar | SEK 130.00m |
Son Raporlanan Kazançlar
Mar 31, 2026
Sonraki Kazanç Tarihi
Jul 16, 2026
| Hisse başına kazanç (EPS) | 4.91 |
| Brüt Marj | 72.89% |
| Net Kâr Marjı | 22.89% |
| Borç/Özkaynak Oranı | 42.0% |
MIPS uzun vadede nasıl bir performans gösterdi?
Geçmiş performansı ve karşılaştırmayı görünTemettüler
Şirket Analizi ve Finansal Veri Durumu
| Veri | Son Güncelleme (UTC saati) |
|---|---|
| Şirket Analizi | 2026/05/31 07:24 |
| Gün Sonu Hisse Fiyatı | 2026/05/29 00:00 |
| Kazançlar | 2026/03/31 |
| Yıllık Kazançlar | 2025/12/31 |
Veri Kaynakları
Şirket analizimizde kullanılan veriler S&P Global Market Intelligence LLC'den alınmıştır. Bu raporu oluşturmak için analiz modelimizde aşağıdaki veriler kullanılmıştır. Veriler normalize edilmiştir, bu da kaynağın mevcut olmasından kaynaklanan bir gecikmeye neden olabilir.
| Paket | Veri | Zaman Çerçevesi | Örnek ABD Kaynağı * |
|---|---|---|---|
| Şirket Finansalları | 10 yıl |
| |
| Analist Konsensüs Tahminleri | +3 yıl |
|
|
| Piyasa Fiyatları | 30 yıl |
| |
| Sahiplik | 10 yıl |
| |
| Yönetim | 10 yıl |
| |
| Önemli Gelişmeler | 10 yıl |
|
* ABD menkul kıymetleri için örnek, ABD dışı için eşdeğer düzenleyici formlar ve kaynaklar kullanılmıştır.
Belirtilmediği sürece tüm finansal veriler yıllık bir döneme dayanmaktadır ancak üç ayda bir güncellenmektedir. Bu, İzleyen On İki Ay (TTM) veya Son On İki Ay (LTM) Verileri olarak bilinir. Daha fazla bilgi edinin.
Analiz Modeli ve Kar Tanesi
Bu raporu oluşturmak için kullanılan analiz modelinin ayrıntılarına GitHub sayfamızdan ulaşabilirsiniz, ayrıca raporlarımızı nasıl kullanacağınızı anlatan kılavuzlarımız ve Youtube'da eğitim videolarımız da bulunmaktadır.
Simply Wall St analiz modelini tasarlayan ve oluşturan dünya standartlarındaki ekip hakkında bilgi edinin.
Endüstri ve Sektör Metrikleri
Sektör ve bölüm metriklerimiz Simply Wall St tarafından her 6 saatte bir hesaplanmaktadır, sürecimizin ayrıntıları Github'da mevcuttur.
Analist Kaynakları
Mips AB (publ) 6 Bu analistlerden 5, raporumuzun girdisi olarak kullanılan gelir veya kazanç tahminlerini sunmuştur. Analistlerin gönderimleri gün boyunca güncellenmektedir.
| Analist | Kurum |
|---|---|
| null null | ABG Sundal Collier |
| Emanuel Jansson | Danske Bank |
| Erik Granström | DNB Carnegie |