Ascopiave (ASC) Hisse Özeti
Ascopiave S.p.A. İtalya'da doğal gaz dağıtımı yapmaktadır. Daha fazla detay
| Kar Tanesi Skoru | |
|---|---|
| Değerleme | 3/6 |
| Gelecekteki Büyüme | 0/6 |
| Geçmiş Performans | 5/6 |
| Finansal Sağlık | 2/6 |
| Temettüler | 5/6 |
Ödüller
Risk Analizi
ASC Community Fair Values
See what others think this stock is worth. Follow their fair value or set your own to get alerts.
Analyst Price Targets
Ascopiave S.p.A. Rakipler
Fiyat Geçmişi ve Performans
| Tarihsel hisse senedi fiyatları | |
|---|---|
| Güncel Hisse Fiyatı | €3.21 |
| 52 Haftanın En Yüksek Seviyesi | €3.95 |
| 52 Haftanın En Düşük Seviyesi | €2.92 |
| Beta | 0.82 |
| 1 Aylık Değişim | -5.59% |
| 3 Aylık Değişim | -17.69% |
| 1 Yıllık Değişim | 3.38% |
| 3 Yıllık Değişim | 29.70% |
| 5 Yıllık Değişim | -13.94% |
| Halka arzdan bu yana değişim | 69.04% |
Son Haberler & Güncellemeler
ASC: 2026 Dividend And Stable Assumptions Will Support Future Upside Potential
Analysts have adjusted their price target on Ascopiave to €4.00 from €4.00, with the change linked to updated assumptions for discount rate, profit margins and forward P/E, while keeping fair value and revenue growth expectations aligned with prior views. What's in the News Ascopiave S.p.A. announced an annual dividend of €0.1600 per share.ASC: 2026 Dividend And Stable Fair Value Will Support Upside Potential
Analysts have nudged their price target on Ascopiave higher to €4.00, reflecting updated assumptions around slightly stronger revenue growth, a marginally lower discount rate and a modest adjustment to future P/E and profit margin expectations. What's in the News Ascopiave S.p.A. announced an annual dividend of €0.1600 per share, with payment scheduled for May 6, 2026, an ex dividend date of May 4, 2026, and a record date of May 5, 2026 (Key Developments).Recent updates
Hissedar Getirileri
| ASC | IT Gas Utilities | IT Pazar | |
|---|---|---|---|
| 7D | -2.3% | -2.4% | 1.0% |
| 1Y | 3.4% | 20.1% | 19.4% |
Getiri vs. Endüstri: ASC geçen yıl % 20.1 oranında getiri sağlayan Italian Gas Utilities sektörünün gerisinde kaldı.
Getiri vs Piyasa: ASC geçen yıl % 19.4 oranında getiri sağlayan Italian Piyasasının altında performans gösterdi.
Fiyat Oynaklığı
| ASC volatility | |
|---|---|
| ASC Average Weekly Movement | 4.3% |
| Gas Utilities Industry Average Movement | 3.5% |
| Market Average Movement | 5.2% |
| 10% most volatile stocks in IT Market | 8.8% |
| 10% least volatile stocks in IT Market | 3.3% |
İstikrarlı Hisse Senedi Fiyatı: ASC son 3 ayda Italian piyasasına kıyasla önemli bir fiyat oynaklığı yaşamadı.
Zaman İçindeki Volatilite: ASC 'nin haftalık oynaklığı ( 4% ) son bir yıldır istikrarlı seyretti.
Şirket Hakkında
| Kuruldu | Çalışanlar | CEO | Web sitesi |
|---|---|---|---|
| 1956 | 741 | Nicola Cecconato | www.gruppoascopiave.it |
Ascopiave S.p.A. İtalya'da doğal gaz dağıtımı yapmaktadır. Gaz Dağıtımı, Yenilenebilir Enerji ve Diğer segmentleri aracılığıyla faaliyet göstermektedir. Şirket, çeşitli belediyelerde hizmet tedariki için imtiyazlara ve doğrudan görevlendirmelere sahiptir; ve bir dağıtım ağı aracılığıyla kullanıcılara hizmet sunmanın yanı sıra havza alanına da hizmet vermektedir.
Ascopiave S.p.A. Temel Bilgiler Özeti
| ASC temel i̇stati̇sti̇kler | |
|---|---|
| Piyasa değeri | €694.77m |
| Kazançlar(TTM) | €85.03m |
| Gelir(TTM) | €260.31m |
ASC aşırı değerli mi?
Gerçeğe Uygun Değer ve değerleme analizine bakınızKazanç ve Gelir
| ASC gelir tablosu (TTM) | |
|---|---|
| Gelir | €260.31m |
| Gelir Maliyeti | €32.90m |
| Brüt Kâr | €227.41m |
| Diğer Giderler | €142.39m |
| Kazançlar | €85.03m |
Son Raporlanan Kazançlar
Mar 31, 2026
Sonraki Kazanç Tarihi
Jul 30, 2026
| Hisse başına kazanç (EPS) | 0.39 |
| Brüt Marj | 87.36% |
| Net Kâr Marjı | 32.66% |
| Borç/Özkaynak Oranı | 72.7% |
ASC uzun vadede nasıl bir performans gösterdi?
Geçmiş performansı ve karşılaştırmayı görünTemettüler
ASC güvenilir bir temettü ödüyor mu?
ASC temettü geçmişine ve kıyaslamalara bakın| Ascopiave temettü tari̇hleri̇ | |
|---|---|
| Eski Temettü Tarihi | Jun 08 2026 |
| Temettü Ödeme Tarihi | Jun 10 2026 |
| Eski temettüye kadar geçen günler | 8 days |
| Temettü ödeme tarihine kadar geçen günler | 10 days |
ASC güvenilir bir temettü ödüyor mu?
ASC temettü geçmişine ve kıyaslamalara bakınŞirket Analizi ve Finansal Veri Durumu
| Veri | Son Güncelleme (UTC saati) |
|---|---|
| Şirket Analizi | 2026/05/29 15:11 |
| Gün Sonu Hisse Fiyatı | 2026/05/29 00:00 |
| Kazançlar | 2026/03/31 |
| Yıllık Kazançlar | 2025/12/31 |
Veri Kaynakları
Şirket analizimizde kullanılan veriler S&P Global Market Intelligence LLC'den alınmıştır. Bu raporu oluşturmak için analiz modelimizde aşağıdaki veriler kullanılmıştır. Veriler normalize edilmiştir, bu da kaynağın mevcut olmasından kaynaklanan bir gecikmeye neden olabilir.
| Paket | Veri | Zaman Çerçevesi | Örnek ABD Kaynağı * |
|---|---|---|---|
| Şirket Finansalları | 10 yıl |
| |
| Analist Konsensüs Tahminleri | +3 yıl |
|
|
| Piyasa Fiyatları | 30 yıl |
| |
| Sahiplik | 10 yıl |
| |
| Yönetim | 10 yıl |
| |
| Önemli Gelişmeler | 10 yıl |
|
* ABD menkul kıymetleri için örnek, ABD dışı için eşdeğer düzenleyici formlar ve kaynaklar kullanılmıştır.
Belirtilmediği sürece tüm finansal veriler yıllık bir döneme dayanmaktadır ancak üç ayda bir güncellenmektedir. Bu, İzleyen On İki Ay (TTM) veya Son On İki Ay (LTM) Verileri olarak bilinir. Daha fazla bilgi edinin.
Analiz Modeli ve Kar Tanesi
Bu raporu oluşturmak için kullanılan analiz modelinin ayrıntılarına GitHub sayfamızdan ulaşabilirsiniz, ayrıca raporlarımızı nasıl kullanacağınızı anlatan kılavuzlarımız ve Youtube'da eğitim videolarımız da bulunmaktadır.
Simply Wall St analiz modelini tasarlayan ve oluşturan dünya standartlarındaki ekip hakkında bilgi edinin.
Endüstri ve Sektör Metrikleri
Sektör ve bölüm metriklerimiz Simply Wall St tarafından her 6 saatte bir hesaplanmaktadır, sürecimizin ayrıntıları Github'da mevcuttur.
Analist Kaynakları
Ascopiave S.p.A. 3 Bu analistlerden 3, raporumuzun girdisi olarak kullanılan gelir veya kazanç tahminlerini sunmuştur. Analistlerin gönderimleri gün boyunca güncellenmektedir.
| Analist | Kurum |
|---|---|
| Luigi De Bellis | Equita SIM S.p.A. |
| Alberto Francese | Intesa Sanpaolo Equity Research |
| Davide Candela | Intesa Sanpaolo Equity Research |