TXT e-solutions (TXT) Hisse Özeti
TXT e-solutions S.p.A. İtalya'da ve uluslararası alanda yazılım ve hizmet çözümleri sunmaktadır. Daha fazla detay
| Kar Tanesi Skoru | |
|---|---|
| Değerleme | 4/6 |
| Gelecekteki Büyüme | 3/6 |
| Geçmiş Performans | 5/6 |
| Finansal Sağlık | 4/6 |
| Temettüler | 3/6 |
Ödüller
Risk Analizi
TXT Community Fair Values
See what others think this stock is worth. Follow their fair value or set your own to get alerts.
Analyst Price Targets
TXT e-solutions S.p.A. Rakipler
Fiyat Geçmişi ve Performans
| Tarihsel hisse senedi fiyatları | |
|---|---|
| Güncel Hisse Fiyatı | €35.45 |
| 52 Haftanın En Yüksek Seviyesi | €39.20 |
| 52 Haftanın En Düşük Seviyesi | €23.25 |
| Beta | 0.40 |
| 1 Aylık Değişim | -0.70% |
| 3 Aylık Değişim | 47.10% |
| 1 Yıllık Değişim | -7.80% |
| 3 Yıllık Değişim | 66.04% |
| 5 Yıllık Değişim | 327.62% |
| Halka arzdan bu yana değişim | 107.97% |
Son Haberler & Güncellemeler
TXT: Upcoming Dividend And Stable Margins Will Support Future Upside
Analysts have kept their fair value estimate for TXT e-solutions steady at €42.47 per share, with only marginal adjustments to the discount rate, revenue growth, profit margin and future P/E assumptions. These minor changes have not resulted in any material change to the overall price target.TXT: Future Dividend And Stable Margins Will Support Confidence In Undervalued Shares
Analysts have maintained their fair value estimate for TXT e-solutions at €42.47 per share, with only slight adjustments to inputs such as discount rate, revenue growth, profit margin and future P/E assumptions guiding this unchanged price target. What's in the News TXT e-solutions S.p.A. announced an annual dividend of €0.35 per share, with payment scheduled for May 20, 2026, an ex-dividend date on May 18, 2026, and a record date on May 19, 2026 (Key Developments).TXT: Future Dividend Stream Will Underpin Confidence Despite Softer Forecast Assumptions
Analysts now estimate TXT e-solutions' fair value at about €42.47, reduced from €47.40, citing updates to discount rates, revenue growth expectations, profit margins and future P/E assumptions. What's in the News Annual dividend of €0.35 per share announced, scheduled for payment on May 20, 2026, with ex date on May 18, 2026 and record date on May 19, 2026 (Key Developments).Recent updates
Hissedar Getirileri
| TXT | IT Software | IT Pazar | |
|---|---|---|---|
| 7D | -0.6% | -0.7% | 2.8% |
| 1Y | -7.8% | 1.9% | 20.1% |
Getiri vs. Endüstri: TXT geçen yıl % 1.9 oranında getiri sağlayan Italian Software sektörünün gerisinde kaldı.
Getiri vs Piyasa: TXT geçen yıl % 20.1 oranında getiri sağlayan Italian Piyasasının altında performans gösterdi.
Fiyat Oynaklığı
| TXT volatility | |
|---|---|
| TXT Average Weekly Movement | 6.7% |
| Software Industry Average Movement | 5.6% |
| Market Average Movement | 5.2% |
| 10% most volatile stocks in IT Market | 8.5% |
| 10% least volatile stocks in IT Market | 3.2% |
İstikrarlı Hisse Senedi Fiyatı: TXT son 3 ayda Italian piyasasına kıyasla önemli bir fiyat oynaklığı yaşamadı.
Zaman İçindeki Volatilite: TXT 'nin haftalık oynaklığı ( 7% ) son bir yıldır istikrarlı seyretti.
Şirket Hakkında
| Kuruldu | Çalışanlar | CEO | Web sitesi |
|---|---|---|---|
| 1989 | 3,392 | Daniele Misani | www.txtgroup.com |
TXT e-solutions S.p.A. İtalya'da ve uluslararası alanda yazılım ve hizmet çözümleri sunmaktadır. Üç segment üzerinden faaliyet göstermektedir: Akıllı Çözümler, Yazılım Mühendisliği ve Dijital Danışmanlık. Şirket, hava sistemleri için yerleşik yazılım geliştirme çözümleri; pilotlar, bakım teknisyenleri ve kabin ekipleri için eğitim ve simülasyon çözümleri; uçak üreticileri için sabit ve döner kanatlı uçakların yazılım çözümleri; havayolları ve diğer filo operatörleri yazılım çözümleri; ve motor OME'leri ve 1. kademe tedarikçi havacılık tedarik zinciri çözümleri sunmaktadır.
TXT e-solutions S.p.A. Temel Bilgiler Özeti
| TXT temel i̇stati̇sti̇kler | |
|---|---|
| Piyasa değeri | €442.70m |
| Kazançlar(TTM) | €23.49m |
| Gelir(TTM) | €411.36m |
TXT aşırı değerli mi?
Gerçeğe Uygun Değer ve değerleme analizine bakınızKazanç ve Gelir
| TXT gelir tablosu (TTM) | |
|---|---|
| Gelir | €411.36m |
| Gelir Maliyeti | €341.23m |
| Brüt Kâr | €70.13m |
| Diğer Giderler | €46.64m |
| Kazançlar | €23.49m |
Son Raporlanan Kazançlar
Mar 31, 2026
Sonraki Kazanç Tarihi
Aug 06, 2026
| Hisse başına kazanç (EPS) | 1.87 |
| Brüt Marj | 17.05% |
| Net Kâr Marjı | 5.71% |
| Borç/Özkaynak Oranı | 127.1% |
TXT uzun vadede nasıl bir performans gösterdi?
Geçmiş performansı ve karşılaştırmayı görünTemettüler
Şirket Analizi ve Finansal Veri Durumu
| Veri | Son Güncelleme (UTC saati) |
|---|---|
| Şirket Analizi | 2026/05/26 18:03 |
| Gün Sonu Hisse Fiyatı | 2026/05/26 00:00 |
| Kazançlar | 2026/03/31 |
| Yıllık Kazançlar | 2025/12/31 |
Veri Kaynakları
Şirket analizimizde kullanılan veriler S&P Global Market Intelligence LLC'den alınmıştır. Bu raporu oluşturmak için analiz modelimizde aşağıdaki veriler kullanılmıştır. Veriler normalize edilmiştir, bu da kaynağın mevcut olmasından kaynaklanan bir gecikmeye neden olabilir.
| Paket | Veri | Zaman Çerçevesi | Örnek ABD Kaynağı * |
|---|---|---|---|
| Şirket Finansalları | 10 yıl |
| |
| Analist Konsensüs Tahminleri | +3 yıl |
|
|
| Piyasa Fiyatları | 30 yıl |
| |
| Sahiplik | 10 yıl |
| |
| Yönetim | 10 yıl |
| |
| Önemli Gelişmeler | 10 yıl |
|
* ABD menkul kıymetleri için örnek, ABD dışı için eşdeğer düzenleyici formlar ve kaynaklar kullanılmıştır.
Belirtilmediği sürece tüm finansal veriler yıllık bir döneme dayanmaktadır ancak üç ayda bir güncellenmektedir. Bu, İzleyen On İki Ay (TTM) veya Son On İki Ay (LTM) Verileri olarak bilinir. Daha fazla bilgi edinin.
Analiz Modeli ve Kar Tanesi
Bu raporu oluşturmak için kullanılan analiz modelinin ayrıntılarına GitHub sayfamızdan ulaşabilirsiniz, ayrıca raporlarımızı nasıl kullanacağınızı anlatan kılavuzlarımız ve Youtube'da eğitim videolarımız da bulunmaktadır.
Simply Wall St analiz modelini tasarlayan ve oluşturan dünya standartlarındaki ekip hakkında bilgi edinin.
Endüstri ve Sektör Metrikleri
Sektör ve bölüm metriklerimiz Simply Wall St tarafından her 6 saatte bir hesaplanmaktadır, sürecimizin ayrıntıları Github'da mevcuttur.
Analist Kaynakları
TXT e-solutions S.p.A. 5 Bu analistlerden 3, raporumuzun girdisi olarak kullanılan gelir veya kazanç tahminlerini sunmuştur. Analistlerin gönderimleri gün boyunca güncellenmektedir.
| Analist | Kurum |
|---|---|
| Andrea Todeschini | Banca Akros S.p.A. (ESN) |
| Andrea Todeschini | Banca Akros S.p.A. (ESN) |
| Katherine Thompson | Edison Investment Research |