Lottomatica Group (LTMC) Hisse Özeti
Lottomatica Group S.p.A., iştirakleri ile birlikte İtalya'da oyun pazarında faaliyet göstermektedir. Daha fazla detay
| Kar Tanesi Skoru | |
|---|---|
| Değerleme | 4/6 |
| Gelecekteki Büyüme | 4/6 |
| Geçmiş Performans | 5/6 |
| Finansal Sağlık | 1/6 |
| Temettüler | 3/6 |
Ödüller
Risk Analizi
LTMC Community Fair Values
See what 15 others think this stock is worth. Follow their fair value or set your own to get alerts.
Analyst Price Targets
Lottomatica Group S.p.A. Rakipler
Fiyat Geçmişi ve Performans
| Tarihsel hisse senedi fiyatları | |
|---|---|
| Güncel Hisse Fiyatı | €25.64 |
| 52 Haftanın En Yüksek Seviyesi | €28.29 |
| 52 Haftanın En Düşük Seviyesi | €18.66 |
| Beta | -0.074 |
| 1 Aylık Değişim | -1.76% |
| 3 Aylık Değişim | 24.83% |
| 1 Yıllık Değişim | 8.55% |
| 3 Yıllık Değişim | 228.68% |
| 5 Yıllık Değişim | n/a |
| Halka arzdan bu yana değişim | 212.68% |
Son Haberler & Güncellemeler
LTMC: 2026 Cash Returns And Share Buyback Will Support Upside
The analyst fair value estimate for Lottomatica Group has shifted from €29.82 to €31.58. This adjustment reflects recent price target increases across several banks, as analysts factor in updated assumptions for discount rates, profit margins and future P/E multiples.LTMC: Rising Street Confidence In 2026 Cash Returns Will Support Upside
Analysts have nudged the fair value estimate for Lottomatica Group to €29.82 from €29.51, citing a series of recent price target increases across major banks as support for slightly higher growth, profitability and P/E assumptions. Analyst Commentary Recent price target moves on Lottomatica Group cluster in the mid to high €20s, with one target at €33, which helps explain the modest uplift in the fair value estimate to €29.82.LTMC: 2026 Guidance And Capital Returns Will Underpin Balanced Risk Reward
Analysts have nudged the average price target on Lottomatica Group higher to €29.51, a move of about €0.19, supported by a series of recent target increases and broadly positive research updates from major banks. Analyst Commentary Recent research updates cluster around higher price targets for Lottomatica Group, with most covering banks adjusting their numbers upward and one trimming its view before later nudging it higher again.Recent updates
Hissedar Getirileri
| LTMC | IT Hospitality | IT Pazar | |
|---|---|---|---|
| 7D | 1.2% | 1.4% | 2.8% |
| 1Y | 8.6% | 8.6% | 20.1% |
Getiri vs. Endüstri: LTMC geçen yıl % 8.6 oranında getiri sağlayan Italian Hospitality sektörünü aştı.
Getiri vs Piyasa: LTMC geçen yıl % 20.1 oranında getiri sağlayan Italian Piyasasının altında performans gösterdi.
Fiyat Oynaklığı
| LTMC volatility | |
|---|---|
| LTMC Average Weekly Movement | 6.8% |
| Hospitality Industry Average Movement | 5.5% |
| Market Average Movement | 5.2% |
| 10% most volatile stocks in IT Market | 8.5% |
| 10% least volatile stocks in IT Market | 3.2% |
İstikrarlı Hisse Senedi Fiyatı: LTMC hisse senedi fiyatı, son 3 ayda Italian piyasasına kıyasla dalgalı seyretti.
Zaman İçindeki Volatilite: LTMC 'nin haftalık oynaklığı ( 7% ) geçen yıl boyunca sabit kaldı, ancak hala Italian hisselerinin %75'inden yüksek.
Şirket Hakkında
| Kuruldu | Çalışanlar | CEO | Web sitesi |
|---|---|---|---|
| 2019 | 2,525 | Guglielmo Angelozzi | lottomaticagroup.com |
Lottomatica Group S.p.A., bağlı ortaklıklarıyla birlikte İtalya'da oyun pazarında faaliyet göstermektedir. Şirket, Çevrimiçi, Spor Franchise ve Oyun Franchise segmentleri aracılığıyla faaliyet göstermektedir. Çevrimiçi segment, GoldBet.it, Better.it, Lottomatica.it, Betflag.it, Totosì
Lottomatica Group S.p.A. Temel Bilgiler Özeti
| LTMC temel i̇stati̇sti̇kler | |
|---|---|
| Piyasa değeri | €6.04b |
| Kazançlar(TTM) | €190.47m |
| Gelir(TTM) | €2.26b |
LTMC aşırı değerli mi?
Gerçeğe Uygun Değer ve değerleme analizine bakınızKazanç ve Gelir
| LTMC gelir tablosu (TTM) | |
|---|---|
| Gelir | €2.26b |
| Gelir Maliyeti | €1.42b |
| Brüt Kâr | €843.10m |
| Diğer Giderler | €652.63m |
| Kazançlar | €190.47m |
Son Raporlanan Kazançlar
Mar 31, 2026
Sonraki Kazanç Tarihi
Jul 29, 2026
| Hisse başına kazanç (EPS) | 0.81 |
| Brüt Marj | 37.26% |
| Net Kâr Marjı | 8.42% |
| Borç/Özkaynak Oranı | 529.5% |
LTMC uzun vadede nasıl bir performans gösterdi?
Geçmiş performansı ve karşılaştırmayı görünTemettüler
Şirket Analizi ve Finansal Veri Durumu
| Veri | Son Güncelleme (UTC saati) |
|---|---|
| Şirket Analizi | 2026/05/25 10:27 |
| Gün Sonu Hisse Fiyatı | 2026/05/25 00:00 |
| Kazançlar | 2026/03/31 |
| Yıllık Kazançlar | 2025/12/31 |
Veri Kaynakları
Şirket analizimizde kullanılan veriler S&P Global Market Intelligence LLC'den alınmıştır. Bu raporu oluşturmak için analiz modelimizde aşağıdaki veriler kullanılmıştır. Veriler normalize edilmiştir, bu da kaynağın mevcut olmasından kaynaklanan bir gecikmeye neden olabilir.
| Paket | Veri | Zaman Çerçevesi | Örnek ABD Kaynağı * |
|---|---|---|---|
| Şirket Finansalları | 10 yıl |
| |
| Analist Konsensüs Tahminleri | +3 yıl |
|
|
| Piyasa Fiyatları | 30 yıl |
| |
| Sahiplik | 10 yıl |
| |
| Yönetim | 10 yıl |
| |
| Önemli Gelişmeler | 10 yıl |
|
* ABD menkul kıymetleri için örnek, ABD dışı için eşdeğer düzenleyici formlar ve kaynaklar kullanılmıştır.
Belirtilmediği sürece tüm finansal veriler yıllık bir döneme dayanmaktadır ancak üç ayda bir güncellenmektedir. Bu, İzleyen On İki Ay (TTM) veya Son On İki Ay (LTM) Verileri olarak bilinir. Daha fazla bilgi edinin.
Analiz Modeli ve Kar Tanesi
Bu raporu oluşturmak için kullanılan analiz modelinin ayrıntılarına GitHub sayfamızdan ulaşabilirsiniz, ayrıca raporlarımızı nasıl kullanacağınızı anlatan kılavuzlarımız ve Youtube'da eğitim videolarımız da bulunmaktadır.
Simply Wall St analiz modelini tasarlayan ve oluşturan dünya standartlarındaki ekip hakkında bilgi edinin.
Endüstri ve Sektör Metrikleri
Sektör ve bölüm metriklerimiz Simply Wall St tarafından her 6 saatte bir hesaplanmaktadır, sürecimizin ayrıntıları Github'da mevcuttur.
Analist Kaynakları
Lottomatica Group S.p.A. 23 Bu analistlerden 15, raporumuzun girdisi olarak kullanılan gelir veya kazanç tahminlerini sunmuştur. Analistlerin gönderimleri gün boyunca güncellenmektedir.
| Analist | Kurum |
|---|---|
| Andrea Bonfa | Banca Akros S.p.A. (ESN) |
| James Rowland Clark | Barclays |
| Pravin Gondhale | Barclays |