Banca Sistema (BST) Hisse Özeti
Banca Sistema S.p.A. İtalya'da çeşitli ticari ve bireysel bankacılık ürünleri ve hizmetleri sunmaktadır. Daha fazla detay
| Kar Tanesi Skoru | |
|---|---|
| Değerleme | 5/6 |
| Gelecekteki Büyüme | 0/6 |
| Geçmiş Performans | 5/6 |
| Finansal Sağlık | 4/6 |
| Temettüler | 4/6 |
Ödüller
Risk Analizi
BST Community Fair Values
See what others think this stock is worth. Follow their fair value or set your own to get alerts.
Analyst Price Targets
Banca Sistema S.p.A. Rakipler
Fiyat Geçmişi ve Performans
| Tarihsel hisse senedi fiyatları | |
|---|---|
| Güncel Hisse Fiyatı | €1.66 |
| 52 Haftanın En Yüksek Seviyesi | €1.99 |
| 52 Haftanın En Düşük Seviyesi | €1.26 |
| Beta | 1.03 |
| 1 Aylık Değişim | 0.98% |
| 3 Aylık Değişim | 0.12% |
| 1 Yıllık Değişim | -7.69% |
| 3 Yıllık Değişim | 20.00% |
| 5 Yıllık Değişim | -15.08% |
| Halka arzdan bu yana değişim | -57.65% |
Son Haberler & Güncellemeler
Recent updates
Hissedar Getirileri
| BST | IT Banks | IT Pazar | |
|---|---|---|---|
| 7D | -4.3% | 3.1% | 2.6% |
| 1Y | -7.7% | 24.1% | 18.9% |
Getiri vs. Endüstri: BST geçen yıl % 24.1 oranında getiri sağlayan Italian Banks sektörünün gerisinde kaldı.
Getiri vs Piyasa: BST geçen yıl % 18.9 oranında getiri sağlayan Italian Piyasasının altında performans gösterdi.
Fiyat Oynaklığı
| BST volatility | |
|---|---|
| BST Average Weekly Movement | 3.4% |
| Banks Industry Average Movement | 5.0% |
| Market Average Movement | 5.2% |
| 10% most volatile stocks in IT Market | 8.7% |
| 10% least volatile stocks in IT Market | 3.2% |
İstikrarlı Hisse Senedi Fiyatı: BST son 3 ayda Italian piyasasına kıyasla önemli bir fiyat oynaklığı yaşamadı.
Zaman İçindeki Volatilite: BST 'nin haftalık oynaklığı ( 3% ) son bir yıldır istikrarlı seyretti.
Şirket Hakkında
| Kuruldu | Çalışanlar | CEO | Web sitesi |
|---|---|---|---|
| 2011 | 365 | Gianluca Garbi | www.bancasistema.it |
Banca Sistema S.p.A. İtalya'da çeşitli ticari ve bireysel bankacılık ürün ve hizmetleri sunmaktadır. Şirket, geri dönüşsüz ve geri dönüşlü faktoring, KDV alacakları, vade faktoringi, alacak sertifikaları ve kredi yönetimi ürünlerini kapsayan faktoring hizmetleri ve online faktoring hizmetleri sunmaktadır. Bankacılık çözümleri, cari ve menkul kıymet hesapları ile vadeli mevduatların yanı sıra maaş ve emeklilik destekli kredilerden oluşmaktadır.
Banca Sistema S.p.A. Temel Bilgiler Özeti
| BST temel i̇stati̇sti̇kler | |
|---|---|
| Piyasa değeri | €133.09m |
| Kazançlar(TTM) | €42.34m |
| Gelir(TTM) | €160.54m |
BST aşırı değerli mi?
Gerçeğe Uygun Değer ve değerleme analizine bakınızKazanç ve Gelir
| BST gelir tablosu (TTM) | |
|---|---|
| Gelir | €160.54m |
| Gelir Maliyeti | €0 |
| Brüt Kâr | €160.54m |
| Diğer Giderler | €118.20m |
| Kazançlar | €42.34m |
Son Raporlanan Kazançlar
Dec 31, 2025
Sonraki Kazanç Tarihi
May 08, 2026
| Hisse başına kazanç (EPS) | 0.53 |
| Brüt Marj | 100.00% |
| Net Kâr Marjı | 26.37% |
| Borç/Özkaynak Oranı | 76.7% |
BST uzun vadede nasıl bir performans gösterdi?
Geçmiş performansı ve karşılaştırmayı görünTemettüler
Şirket Analizi ve Finansal Veri Durumu
| Veri | Son Güncelleme (UTC saati) |
|---|---|
| Şirket Analizi | 2026/03/16 10:15 |
| Gün Sonu Hisse Fiyatı | 2026/03/13 00:00 |
| Kazançlar | 2025/12/31 |
| Yıllık Kazançlar | 2025/12/31 |
Veri Kaynakları
Şirket analizimizde kullanılan veriler S&P Global Market Intelligence LLC'den alınmıştır. Bu raporu oluşturmak için analiz modelimizde aşağıdaki veriler kullanılmıştır. Veriler normalize edilmiştir, bu da kaynağın mevcut olmasından kaynaklanan bir gecikmeye neden olabilir.
| Paket | Veri | Zaman Çerçevesi | Örnek ABD Kaynağı * |
|---|---|---|---|
| Şirket Finansalları | 10 yıl |
| |
| Analist Konsensüs Tahminleri | +3 yıl |
|
|
| Piyasa Fiyatları | 30 yıl |
| |
| Sahiplik | 10 yıl |
| |
| Yönetim | 10 yıl |
| |
| Önemli Gelişmeler | 10 yıl |
|
* ABD menkul kıymetleri için örnek, ABD dışı için eşdeğer düzenleyici formlar ve kaynaklar kullanılmıştır.
Belirtilmediği sürece tüm finansal veriler yıllık bir döneme dayanmaktadır ancak üç ayda bir güncellenmektedir. Bu, İzleyen On İki Ay (TTM) veya Son On İki Ay (LTM) Verileri olarak bilinir. Daha fazla bilgi edinin.
Analiz Modeli ve Kar Tanesi
Bu raporu oluşturmak için kullanılan analiz modelinin ayrıntılarına GitHub sayfamızdan ulaşabilirsiniz, ayrıca raporlarımızı nasıl kullanacağınızı anlatan kılavuzlarımız ve Youtube'da eğitim videolarımız da bulunmaktadır.
Simply Wall St analiz modelini tasarlayan ve oluşturan dünya standartlarındaki ekip hakkında bilgi edinin.
Endüstri ve Sektör Metrikleri
Sektör ve bölüm metriklerimiz Simply Wall St tarafından her 6 saatte bir hesaplanmaktadır, sürecimizin ayrıntıları Github'da mevcuttur.
Analist Kaynakları
Banca Sistema S.p.A. 5 Bu analistlerden 2, raporumuzun girdisi olarak kullanılan gelir veya kazanç tahminlerini sunmuştur. Analistlerin gönderimleri gün boyunca güncellenmektedir.
| Analist | Kurum |
|---|---|
| Gabriele Venturi | Banca Akros S.p.A. (ESN) |
| Fabrizio Bernardi | Intermonte SIM S.p.A. |
| Davide Candela | Intesa Sanpaolo Equity Research |