Wacker Chemie (WCH) Hisse Özeti
Wacker Chemie AG, yan kuruluşlarıyla birlikte dünya çapında kimyasal ürünler sunmaktadır. Daha fazla detay
| Kar Tanesi Skoru | |
|---|---|
| Değerleme | 4/6 |
| Gelecekteki Büyüme | 3/6 |
| Geçmiş Performans | 0/6 |
| Finansal Sağlık | 5/6 |
| Temettüler | 0/6 |
Ödüller
Risk Analizi
Risk kontrollerimizden WCH için herhangi bir risk tespit edilmedi.
WCH Community Fair Values
Create NarrativeSee what 38 others think this stock is worth. Follow their fair value or set your own to get alerts.
Analyst Price Targets
Wacker Chemie AG Rakipler
Fiyat Geçmişi ve Performans
| Tarihsel hisse senedi fiyatları | |
|---|---|
| Güncel Hisse Fiyatı | €99.30 |
| 52 Haftanın En Yüksek Seviyesi | €104.70 |
| 52 Haftanın En Düşük Seviyesi | €58.85 |
| Beta | 0.71 |
| 1 Aylık Değişim | 6.03% |
| 3 Aylık Değişim | 30.83% |
| 1 Yıllık Değişim | 58.75% |
| 3 Yıllık Değişim | -22.21% |
| 5 Yıllık Değişim | -27.81% |
| Halka arzdan bu yana değişim | 1.85% |
Son Haberler & Güncellemeler
WCH: Future Returns Will Depend On Delivering Cautious 2026 Earnings Guidance
Analysts have lifted their fair value estimate for Wacker Chemie from €73.50 to about €81.43, citing updated assumptions on revenue growth, profitability and future P/E multiples following several recent upgrades and price target increases from major research houses. Analyst Commentary Bullish Takeaways Bullish analysts point to a series of recent upgrades as support for a higher fair value range, linking their stance to refreshed assumptions on revenue, margins and the P/E multiple they are willing to apply.WCH: Supportive Research Tone Will Sustain Richer Future P/E Expectations
Analysts have nudged the fair value estimate for Wacker Chemie up to €96.00 from about €95.45, citing a higher assumed revenue growth rate, a revised future P/E of roughly 20.7, and a series of recent price target increases and upgrades from major banks. Analyst Commentary Recent Street research has tilted more supportive, with several bullish analysts revising their views in a way that reinforces the higher fair value estimate and the assumed future P/E of about 20.7. Some have raised price targets, including one increase to €61 from €59 alongside an Underweight rating, while others have moved to more positive stances through upgrades and more constructive commentary.WCH: Future Returns Will Depend On Delivering Modest 2026 Guidance
Analysts have lifted the implied fair value estimate for Wacker Chemie from about €69.57 to €73.50. This reflects recent upgrades and a higher Street price target of €61, which collectively point to adjusted assumptions on revenue growth, margins and future P/E multiples.WCH: Higher P/E Assumptions Will Likely Fail To Support Rich Share Price
Analysts have lifted their price target on Wacker Chemie to €61 from €59, reflecting updated views on revenue growth, profit margins and future P/E assumptions, while keeping the fair value estimate unchanged. Analyst Commentary Recent research on Wacker Chemie points to a mixed backdrop, with some price target adjustments reflecting caution around execution risks, earnings visibility and how the shares are valued against these factors.Recent updates
Hissedar Getirileri
| WCH | DE Chemicals | DE Pazar | |
|---|---|---|---|
| 7D | -2.4% | -0.8% | 0.7% |
| 1Y | 58.8% | 3.8% | 2.0% |
Getiri vs. Endüstri: WCH geçen yıl % 3.8 oranında getiri sağlayan German Chemicals sektörünü aştı.
Getiri vs Piyasa: WCH geçen yıl % 2 oranında getiri sağlayan German Piyasasını aştı.
Fiyat Oynaklığı
| WCH volatility | |
|---|---|
| WCH Average Weekly Movement | 7.9% |
| Chemicals Industry Average Movement | 5.7% |
| Market Average Movement | 6.1% |
| 10% most volatile stocks in DE Market | 13.2% |
| 10% least volatile stocks in DE Market | 2.7% |
İstikrarlı Hisse Senedi Fiyatı: WCH son 3 ayda German piyasasına kıyasla önemli bir fiyat oynaklığı yaşamadı.
Zaman İçindeki Volatilite: WCH 'nin haftalık oynaklığı ( 8% ) son bir yıldır istikrarlı seyretti.
Şirket Hakkında
| Kuruldu | Çalışanlar | CEO | Web sitesi |
|---|---|---|---|
| 1914 | 16,196 | Christian Hartel | www.wacker.com |
Wacker Chemie AG, yan kuruluşlarıyla birlikte dünya çapında kimyasal ürünler sağlamaktadır. Dört bölüm aracılığıyla faaliyet göstermektedir: Silikonlar, Polimerler, Biosolutions ve Polysilicon. Silikonlar bölümü silanlar, siloksanlar, silikon sıvıları, silikon emülsiyonları, silikon elastomerler, silikon reçineler ve pirojenik silika sunmaktadır.
Wacker Chemie AG Temel Bilgiler Özeti
| WCH temel i̇stati̇sti̇kler | |
|---|---|
| Piyasa değeri | €4.93b |
| Kazançlar(TTM) | -€802.80m |
| Gelir(TTM) | €5.41b |
WCH aşırı değerli mi?
Gerçeğe Uygun Değer ve değerleme analizine bakınızKazanç ve Gelir
| WCH gelir tablosu (TTM) | |
|---|---|
| Gelir | €5.41b |
| Gelir Maliyeti | €4.64b |
| Brüt Kâr | €775.40m |
| Diğer Giderler | €1.58b |
| Kazançlar | -€802.80m |
Son Raporlanan Kazançlar
Mar 31, 2026
Sonraki Kazanç Tarihi
Jul 30, 2026
| Hisse başına kazanç (EPS) | -16.16 |
| Brüt Marj | 14.33% |
| Net Kâr Marjı | -14.83% |
| Borç/Özkaynak Oranı | 63.0% |
WCH uzun vadede nasıl bir performans gösterdi?
Geçmiş performansı ve karşılaştırmayı görünŞirket Analizi ve Finansal Veri Durumu
| Veri | Son Güncelleme (UTC saati) |
|---|---|
| Şirket Analizi | 2026/05/31 20:23 |
| Gün Sonu Hisse Fiyatı | 2026/05/29 00:00 |
| Kazançlar | 2026/03/31 |
| Yıllık Kazançlar | 2025/12/31 |
Veri Kaynakları
Şirket analizimizde kullanılan veriler S&P Global Market Intelligence LLC'den alınmıştır. Bu raporu oluşturmak için analiz modelimizde aşağıdaki veriler kullanılmıştır. Veriler normalize edilmiştir, bu da kaynağın mevcut olmasından kaynaklanan bir gecikmeye neden olabilir.
| Paket | Veri | Zaman Çerçevesi | Örnek ABD Kaynağı * |
|---|---|---|---|
| Şirket Finansalları | 10 yıl |
| |
| Analist Konsensüs Tahminleri | +3 yıl |
|
|
| Piyasa Fiyatları | 30 yıl |
| |
| Sahiplik | 10 yıl |
| |
| Yönetim | 10 yıl |
| |
| Önemli Gelişmeler | 10 yıl |
|
* ABD menkul kıymetleri için örnek, ABD dışı için eşdeğer düzenleyici formlar ve kaynaklar kullanılmıştır.
Belirtilmediği sürece tüm finansal veriler yıllık bir döneme dayanmaktadır ancak üç ayda bir güncellenmektedir. Bu, İzleyen On İki Ay (TTM) veya Son On İki Ay (LTM) Verileri olarak bilinir. Daha fazla bilgi edinin.
Analiz Modeli ve Kar Tanesi
Bu raporu oluşturmak için kullanılan analiz modelinin ayrıntılarına GitHub sayfamızdan ulaşabilirsiniz, ayrıca raporlarımızı nasıl kullanacağınızı anlatan kılavuzlarımız ve Youtube'da eğitim videolarımız da bulunmaktadır.
Simply Wall St analiz modelini tasarlayan ve oluşturan dünya standartlarındaki ekip hakkında bilgi edinin.
Endüstri ve Sektör Metrikleri
Sektör ve bölüm metriklerimiz Simply Wall St tarafından her 6 saatte bir hesaplanmaktadır, sürecimizin ayrıntıları Github'da mevcuttur.
Analist Kaynakları
Wacker Chemie AG 31 Bu analistlerden 13, raporumuzun girdisi olarak kullanılan gelir veya kazanç tahminlerini sunmuştur. Analistlerin gönderimleri gün boyunca güncellenmektedir.
| Analist | Kurum |
|---|---|
| Gerhard Schwarz | Baader Helvea Equity Research |
| Konstantin Wiechert | Baader Helvea Equity Research |
| Laura Lopez Pineda | Baader Helvea Equity Research |