AlzChem Group (ACT) Hisse Özeti
AlzChem Group AG, iştirakleriyle birlikte Almanya, Avrupa Birliği, Avrupa'nın geri kalanı, Asya, NAFTA bölgesi ve uluslararası alanda bir dizi kimyasal özel ürün geliştirmekte, üretmekte ve pazarlamaktadır. Daha fazla detay
| Kar Tanesi Skoru | |
|---|---|
| Değerleme | 3/6 |
| Gelecekteki Büyüme | 4/6 |
| Geçmiş Performans | 4/6 |
| Finansal Sağlık | 5/6 |
| Temettüler | 1/6 |
ACT Community Fair Values
See what 55 others think this stock is worth. Follow their fair value or set your own to get alerts.
Analyst Price Targets
AlzChem Group AG Rakipler
Fiyat Geçmişi ve Performans
| Tarihsel hisse senedi fiyatları | |
|---|---|
| Güncel Hisse Fiyatı | €188.30 |
| 52 Haftanın En Yüksek Seviyesi | €191.30 |
| 52 Haftanın En Düşük Seviyesi | €122.40 |
| Beta | 0.37 |
| 1 Aylık Değişim | 13.50% |
| 3 Aylık Değişim | 21.64% |
| 1 Yıllık Değişim | 50.64% |
| 3 Yıllık Değişim | 906.95% |
| 5 Yıllık Değişim | 653.20% |
| Halka arzdan bu yana değişim | 600.26% |
Son Haberler & Güncellemeler
ACT: Specialty Chemicals Moat And 2026 Expansions Will Support Future Cash Generation
Narrative Update on AlzChem Group The analyst price target for AlzChem Group has moved higher to €200, with analysts pointing to recent research that highlights confidence in the company’s specialty chemicals focus and its potential for high margin projects and cash generation in the coming years. Analyst Commentary Recent research shows a clear uptick in confidence from bullish analysts, with several price target revisions pointing to stronger conviction around AlzChem Group's specialty chemicals focus and project pipeline.Investors Shouldn't Be Too Comfortable With AlzChem Group's (ETR:ACT) Earnings
Despite announcing strong earnings, AlzChem Group AG's ( ETR:ACT ) stock was sluggish. Our analysis uncovered some...ACT: Specialty Chemicals Moat And 2026 Expansions Will Drive Future Upside
Narrative update on AlzChem Group The analyst fair value estimate for AlzChem has been lifted by €5 to €200, with analysts citing recent price target increases from multiple firms and reinforcing views around the company's specialty chemicals focus, margin profile and potential long term value creation. Analyst Commentary Bullish analysts have been steadily lifting their price targets for AlzChem, pointing to the specialty chemicals focus and the margin profile as key supports for higher valuations.Recent updates
Hissedar Getirileri
| ACT | DE Chemicals | DE Pazar | |
|---|---|---|---|
| 7D | 13.4% | -0.8% | 0.7% |
| 1Y | 50.6% | 3.8% | 2.0% |
Getiri vs. Endüstri: ACT geçen yıl % 3.8 oranında getiri sağlayan German Chemicals sektörünü aştı.
Getiri vs Piyasa: ACT geçen yıl % 2 oranında getiri sağlayan German Piyasasını aştı.
Fiyat Oynaklığı
| ACT volatility | |
|---|---|
| ACT Average Weekly Movement | 6.1% |
| Chemicals Industry Average Movement | 5.7% |
| Market Average Movement | 6.1% |
| 10% most volatile stocks in DE Market | 13.2% |
| 10% least volatile stocks in DE Market | 2.7% |
İstikrarlı Hisse Senedi Fiyatı: ACT son 3 ayda German piyasasına kıyasla önemli bir fiyat oynaklığı yaşamadı.
Zaman İçindeki Volatilite: ACT 'nin haftalık oynaklığı ( 6% ) son bir yıldır istikrarlı seyretti.
Şirket Hakkında
| Kuruldu | Çalışanlar | CEO | Web sitesi |
|---|---|---|---|
| 1908 | 1,680 | Andreas Niedermaier | www.alzchem.com |
AlzChem Group AG, iştirakleriyle birlikte Almanya, Avrupa Birliği, Avrupa'nın geri kalanı, Asya, NAFTA bölgesi ve uluslararası alanda bir dizi kimyasal özel ürün geliştirmekte, üretmekte ve pazarlamaktadır. Şirket üç segmentte faaliyet göstermektedir: Özel Kimyasallar, Temel & Ara Ürünler ve Diğer & Holding. Özel Kimyasallar segmenti kimya, gıda, hayvan yemi, savunma teknolojisi ve yenilenebilir enerji sektörlerinde kullanılan özel kimyasal ürünler satmaktadır.
AlzChem Group AG Temel Bilgiler Özeti
| ACT temel i̇stati̇sti̇kler | |
|---|---|
| Piyasa değeri | €1.91b |
| Kazançlar(TTM) | €66.82m |
| Gelir(TTM) | €581.10m |
ACT aşırı değerli mi?
Gerçeğe Uygun Değer ve değerleme analizine bakınızKazanç ve Gelir
| ACT gelir tablosu (TTM) | |
|---|---|
| Gelir | €581.10m |
| Gelir Maliyeti | €195.25m |
| Brüt Kâr | €385.85m |
| Diğer Giderler | €319.03m |
| Kazançlar | €66.82m |
Son Raporlanan Kazançlar
Mar 31, 2026
Sonraki Kazanç Tarihi
Jul 30, 2026
| Hisse başına kazanç (EPS) | 6.60 |
| Brüt Marj | 66.40% |
| Net Kâr Marjı | 11.50% |
| Borç/Özkaynak Oranı | 14.3% |
ACT uzun vadede nasıl bir performans gösterdi?
Geçmiş performansı ve karşılaştırmayı görünTemettüler
Şirket Analizi ve Finansal Veri Durumu
| Veri | Son Güncelleme (UTC saati) |
|---|---|
| Şirket Analizi | 2026/05/31 17:17 |
| Gün Sonu Hisse Fiyatı | 2026/05/29 00:00 |
| Kazançlar | 2026/03/31 |
| Yıllık Kazançlar | 2025/12/31 |
Veri Kaynakları
Şirket analizimizde kullanılan veriler S&P Global Market Intelligence LLC'den alınmıştır. Bu raporu oluşturmak için analiz modelimizde aşağıdaki veriler kullanılmıştır. Veriler normalize edilmiştir, bu da kaynağın mevcut olmasından kaynaklanan bir gecikmeye neden olabilir.
| Paket | Veri | Zaman Çerçevesi | Örnek ABD Kaynağı * |
|---|---|---|---|
| Şirket Finansalları | 10 yıl |
| |
| Analist Konsensüs Tahminleri | +3 yıl |
|
|
| Piyasa Fiyatları | 30 yıl |
| |
| Sahiplik | 10 yıl |
| |
| Yönetim | 10 yıl |
| |
| Önemli Gelişmeler | 10 yıl |
|
* ABD menkul kıymetleri için örnek, ABD dışı için eşdeğer düzenleyici formlar ve kaynaklar kullanılmıştır.
Belirtilmediği sürece tüm finansal veriler yıllık bir döneme dayanmaktadır ancak üç ayda bir güncellenmektedir. Bu, İzleyen On İki Ay (TTM) veya Son On İki Ay (LTM) Verileri olarak bilinir. Daha fazla bilgi edinin.
Analiz Modeli ve Kar Tanesi
Bu raporu oluşturmak için kullanılan analiz modelinin ayrıntılarına GitHub sayfamızdan ulaşabilirsiniz, ayrıca raporlarımızı nasıl kullanacağınızı anlatan kılavuzlarımız ve Youtube'da eğitim videolarımız da bulunmaktadır.
Simply Wall St analiz modelini tasarlayan ve oluşturan dünya standartlarındaki ekip hakkında bilgi edinin.
Endüstri ve Sektör Metrikleri
Sektör ve bölüm metriklerimiz Simply Wall St tarafından her 6 saatte bir hesaplanmaktadır, sürecimizin ayrıntıları Github'da mevcuttur.
Analist Kaynakları
AlzChem Group AG 6 Bu analistlerden 6, raporumuzun girdisi olarak kullanılan gelir veya kazanç tahminlerini sunmuştur. Analistlerin gönderimleri gün boyunca güncellenmektedir.
| Analist | Kurum |
|---|---|
| Gerhard Orgonas | Berenberg |
| Constantin Hesse | Jefferies LLC |
| Patrick Speck | Montega AG |