Neogen (NG2) Hisse Özeti
Neogen Corporation, iştirakleriyle birlikte, dünya çapında gıda ve hayvan güvenliğine yönelik çeşitli ürün ve hizmetlerin geliştirilmesi, üretimi ve pazarlanmasıyla ilgilenmektedir. Daha fazla detay
| Kar Tanesi Skoru | |
|---|---|
| Değerleme | 4/6 |
| Gelecekteki Büyüme | 0/6 |
| Geçmiş Performans | 0/6 |
| Finansal Sağlık | 4/6 |
| Temettüler | 0/6 |
NG2 Community Fair Values
See what others think this stock is worth. Follow their fair value or set your own to get alerts.
Neogen Corporation Rakipler
Fiyat Geçmişi ve Performans
| Tarihsel hisse senedi fiyatları | |
|---|---|
| Güncel Hisse Fiyatı | US$7.86 |
| 52 Haftanın En Yüksek Seviyesi | US$9.80 |
| 52 Haftanın En Düşük Seviyesi | US$4.00 |
| Beta | 1.84 |
| 1 Aylık Değişim | 3.42% |
| 3 Aylık Değişim | -16.78% |
| 1 Yıllık Değişim | 45.63% |
| 3 Yıllık Değişim | -53.74% |
| 5 Yıllık Değişim | -78.75% |
| Halka arzdan bu yana değişim | 269.20% |
Son Haberler & Güncellemeler
Recent updates
Hissedar Getirileri
| NG2 | DE Medical Equipment | DE Pazar | |
|---|---|---|---|
| 7D | 4.4% | 0.7% | 0.7% |
| 1Y | 45.6% | -26.5% | 2.0% |
Getiri vs. Endüstri: NG2 geçen yıl % -26.5 oranında getiri sağlayan German Medical Equipment sektörünü aştı.
Getiri vs Piyasa: NG2 geçen yıl % 2 oranında getiri sağlayan German Piyasasını aştı.
Fiyat Oynaklığı
| NG2 volatility | |
|---|---|
| NG2 Average Weekly Movement | 7.0% |
| Medical Equipment Industry Average Movement | 6.3% |
| Market Average Movement | 6.1% |
| 10% most volatile stocks in DE Market | 13.2% |
| 10% least volatile stocks in DE Market | 2.7% |
İstikrarlı Hisse Senedi Fiyatı: NG2 son 3 ayda German piyasasına kıyasla önemli bir fiyat oynaklığı yaşamadı.
Zaman İçindeki Volatilite: NG2 'nin haftalık oynaklığı ( 7% ) son bir yıldır istikrarlı seyretti.
Şirket Hakkında
| Kuruldu | Çalışanlar | CEO | Web sitesi |
|---|---|---|---|
| 1981 | 2,974 | Mike Nassif | www.neogen.com |
Neogen Corporation, iştirakleriyle birlikte, dünya çapında gıda ve hayvan güvenliğine adanmış çeşitli ürün ve hizmetlerin geliştirilmesi, üretimi ve pazarlanmasıyla ilgilenmektedir. Gıda Güvenliği ve Hayvan Güvenliği olmak üzere iki segmentte faaliyet göstermektedir. Gıda Güvenliği segmenti, gıda kaynaklı patojenler, bozulma organizmaları, doğal toksinler, gıda alerjenleri, geviş getiren hayvan yan ürünleri, et spesifikasyonu, ilaç kalıntıları, pestisit kalıntıları ve genel sanitasyon sorunlarının yanı sıra gıda kalitesi ve besin bileşenleri dahil olmak üzere gıda ve hayvan yemlerindeki tehlikeli ve istenmeyen maddeleri tespit etmek için tanı test kitleri ve ilgili ürünler sunmaktadır.
Neogen Corporation Temel Bilgiler Özeti
| NG2 temel i̇stati̇sti̇kler | |
|---|---|
| Piyasa değeri | €1.67b |
| Kazançlar(TTM) | -€521.90m |
| Gelir(TTM) | €746.24m |
NG2 aşırı değerli mi?
Gerçeğe Uygun Değer ve değerleme analizine bakınızKazanç ve Gelir
| NG2 gelir tablosu (TTM) | |
|---|---|
| Gelir | US$870.56m |
| Gelir Maliyeti | US$476.99m |
| Brüt Kâr | US$393.58m |
| Diğer Giderler | US$1.00b |
| Kazançlar | -US$608.84m |
Son Raporlanan Kazançlar
Feb 28, 2026
Sonraki Kazanç Tarihi
n/a
| Hisse başına kazanç (EPS) | -2.80 |
| Brüt Marj | 45.21% |
| Net Kâr Marjı | -69.94% |
| Borç/Özkaynak Oranı | 37.8% |
NG2 uzun vadede nasıl bir performans gösterdi?
Geçmiş performansı ve karşılaştırmayı görünŞirket Analizi ve Finansal Veri Durumu
| Veri | Son Güncelleme (UTC saati) |
|---|---|
| Şirket Analizi | 2026/05/31 21:33 |
| Gün Sonu Hisse Fiyatı | 2026/05/29 00:00 |
| Kazançlar | 2026/02/28 |
| Yıllık Kazançlar | 2025/05/31 |
Veri Kaynakları
Şirket analizimizde kullanılan veriler S&P Global Market Intelligence LLC'den alınmıştır. Bu raporu oluşturmak için analiz modelimizde aşağıdaki veriler kullanılmıştır. Veriler normalize edilmiştir, bu da kaynağın mevcut olmasından kaynaklanan bir gecikmeye neden olabilir.
| Paket | Veri | Zaman Çerçevesi | Örnek ABD Kaynağı * |
|---|---|---|---|
| Şirket Finansalları | 10 yıl |
| |
| Analist Konsensüs Tahminleri | +3 yıl |
|
|
| Piyasa Fiyatları | 30 yıl |
| |
| Sahiplik | 10 yıl |
| |
| Yönetim | 10 yıl |
| |
| Önemli Gelişmeler | 10 yıl |
|
* ABD menkul kıymetleri için örnek, ABD dışı için eşdeğer düzenleyici formlar ve kaynaklar kullanılmıştır.
Belirtilmediği sürece tüm finansal veriler yıllık bir döneme dayanmaktadır ancak üç ayda bir güncellenmektedir. Bu, İzleyen On İki Ay (TTM) veya Son On İki Ay (LTM) Verileri olarak bilinir. Daha fazla bilgi edinin.
Analiz Modeli ve Kar Tanesi
Bu raporu oluşturmak için kullanılan analiz modelinin ayrıntılarına GitHub sayfamızdan ulaşabilirsiniz, ayrıca raporlarımızı nasıl kullanacağınızı anlatan kılavuzlarımız ve Youtube'da eğitim videolarımız da bulunmaktadır.
Simply Wall St analiz modelini tasarlayan ve oluşturan dünya standartlarındaki ekip hakkında bilgi edinin.
Endüstri ve Sektör Metrikleri
Sektör ve bölüm metriklerimiz Simply Wall St tarafından her 6 saatte bir hesaplanmaktadır, sürecimizin ayrıntıları Github'da mevcuttur.
Analist Kaynakları
Neogen Corporation 16 Bu analistlerden 4, raporumuzun girdisi olarak kullanılan gelir veya kazanç tahminlerini sunmuştur. Analistlerin gönderimleri gün boyunca güncellenmektedir.
| Analist | Kurum |
|---|---|
| Paul Knight | Brean Capital Historical (Janney Montgomery) |
| Robert Labick | CJS Securities, Inc. |
| David Westenberg | CL King & Associates, Inc. |