Unimot (5G9) Hisse Özeti
Bağımsız bir akaryakıt ithalatçısı olan Unimot S.A., Polonya'da akaryakıt toptan satışı ve dağıtımı yapmaktadır. Daha fazla detay
| Kar Tanesi Skoru | |
|---|---|
| Değerleme | 5/6 |
| Gelecekteki Büyüme | 1/6 |
| Geçmiş Performans | 4/6 |
| Finansal Sağlık | 3/6 |
| Temettüler | 4/6 |
Ödüller
Risk Analizi
5G9 Community Fair Values
See what others think this stock is worth. Follow their fair value or set your own to get alerts.
Unimot S.A. Rakipler
Fiyat Geçmişi ve Performans
| Tarihsel hisse senedi fiyatları | |
|---|---|
| Güncel Hisse Fiyatı | zł34.95 |
| 52 Haftanın En Yüksek Seviyesi | zł39.55 |
| 52 Haftanın En Düşük Seviyesi | zł28.45 |
| Beta | 0.49 |
| 1 Aylık Değişim | -0.57% |
| 3 Aylık Değişim | 12.74% |
| 1 Yıllık Değişim | 1.16% |
| 3 Yıllık Değişim | n/a |
| 5 Yıllık Değişim | n/a |
| Halka arzdan bu yana değişim | 6.23% |
Son Haberler & Güncellemeler
Recent updates
Hissedar Getirileri
| 5G9 | DE Oil and Gas | DE Pazar | |
|---|---|---|---|
| 7D | -0.3% | -1.4% | 0.7% |
| 1Y | 1.2% | 55.0% | 2.0% |
Getiri vs. Endüstri: 5G9 geçen yıl % 55 oranında getiri sağlayan German Oil and Gas sektörünün gerisinde kaldı.
Getiri vs Piyasa: 5G9 geçen yıl boyunca % 2 oranında getiri sağlayan German Piyasası ile eşleşti.
Fiyat Oynaklığı
| 5G9 volatility | |
|---|---|
| 5G9 Average Weekly Movement | 5.4% |
| Oil and Gas Industry Average Movement | 9.8% |
| Market Average Movement | 6.1% |
| 10% most volatile stocks in DE Market | 13.2% |
| 10% least volatile stocks in DE Market | 2.7% |
İstikrarlı Hisse Senedi Fiyatı: 5G9 son 3 ayda German piyasasına kıyasla önemli bir fiyat oynaklığı yaşamadı.
Zaman İçindeki Volatilite: 5G9 'nin haftalık oynaklığı ( 5% ) son bir yıldır istikrarlı seyretti.
Şirket Hakkında
| Kuruldu | Çalışanlar | CEO | Web sitesi |
|---|---|---|---|
| 1992 | 1,161 | Adam Sikorski | www.unimot.pl |
Bağımsız bir akaryakıt ithalatçısı olan Unimot S.A., Polonya'da akaryakıt toptan satışı ve dağıtımı yapmaktadır. Şirket, mazot, biyoyakıt, sıvılaştırılmış petrol gazı, doğal gaz, sıvılaştırılmış doğal gaz (LNG) ve elektrik dağıtımı yapmaktadır. Ürünlerini LNG yeniden gazlaştırma istasyonları, bir şişeleme tesisi ve aktarma terminallerinin yanı sıra kamyonlar ve tanklar aracılığıyla sağlamaktadır.
Unimot S.A. Temel Bilgiler Özeti
| 5G9 temel i̇stati̇sti̇kler | |
|---|---|
| Piyasa değeri | €317.39m |
| Kazançlar(TTM) | €47.69m |
| Gelir(TTM) | €3.48b |
5G9 aşırı değerli mi?
Gerçeğe Uygun Değer ve değerleme analizine bakınızKazanç ve Gelir
| 5G9 gelir tablosu (TTM) | |
|---|---|
| Gelir | zł14.72b |
| Gelir Maliyeti | zł13.64b |
| Brüt Kâr | zł1.08b |
| Diğer Giderler | zł874.00m |
| Kazançlar | zł201.75m |
Son Raporlanan Kazançlar
Mar 31, 2026
Sonraki Kazanç Tarihi
Sep 16, 2026
| Hisse başına kazanç (EPS) | 24.61 |
| Brüt Marj | 7.31% |
| Net Kâr Marjı | 1.37% |
| Borç/Özkaynak Oranı | 101.7% |
5G9 uzun vadede nasıl bir performans gösterdi?
Geçmiş performansı ve karşılaştırmayı görünTemettüler
5G9 güvenilir bir temettü ödüyor mu?
5G9 temettü geçmişine ve kıyaslamalara bakın| Unimot temettü tari̇hleri̇ | |
|---|---|
| Eski Temettü Tarihi | Jul 02 2026 |
| Temettü Ödeme Tarihi | Jul 10 2026 |
| Eski temettüye kadar geçen günler | 31 days |
| Temettü ödeme tarihine kadar geçen günler | 39 days |
5G9 güvenilir bir temettü ödüyor mu?
5G9 temettü geçmişine ve kıyaslamalara bakınŞirket Analizi ve Finansal Veri Durumu
| Veri | Son Güncelleme (UTC saati) |
|---|---|
| Şirket Analizi | 2026/05/31 22:55 |
| Gün Sonu Hisse Fiyatı | 2026/05/29 00:00 |
| Kazançlar | 2026/03/31 |
| Yıllık Kazançlar | 2025/12/31 |
Veri Kaynakları
Şirket analizimizde kullanılan veriler S&P Global Market Intelligence LLC'den alınmıştır. Bu raporu oluşturmak için analiz modelimizde aşağıdaki veriler kullanılmıştır. Veriler normalize edilmiştir, bu da kaynağın mevcut olmasından kaynaklanan bir gecikmeye neden olabilir.
| Paket | Veri | Zaman Çerçevesi | Örnek ABD Kaynağı * |
|---|---|---|---|
| Şirket Finansalları | 10 yıl |
| |
| Analist Konsensüs Tahminleri | +3 yıl |
|
|
| Piyasa Fiyatları | 30 yıl |
| |
| Sahiplik | 10 yıl |
| |
| Yönetim | 10 yıl |
| |
| Önemli Gelişmeler | 10 yıl |
|
* ABD menkul kıymetleri için örnek, ABD dışı için eşdeğer düzenleyici formlar ve kaynaklar kullanılmıştır.
Belirtilmediği sürece tüm finansal veriler yıllık bir döneme dayanmaktadır ancak üç ayda bir güncellenmektedir. Bu, İzleyen On İki Ay (TTM) veya Son On İki Ay (LTM) Verileri olarak bilinir. Daha fazla bilgi edinin.
Analiz Modeli ve Kar Tanesi
Bu raporu oluşturmak için kullanılan analiz modelinin ayrıntılarına GitHub sayfamızdan ulaşabilirsiniz, ayrıca raporlarımızı nasıl kullanacağınızı anlatan kılavuzlarımız ve Youtube'da eğitim videolarımız da bulunmaktadır.
Simply Wall St analiz modelini tasarlayan ve oluşturan dünya standartlarındaki ekip hakkında bilgi edinin.
Endüstri ve Sektör Metrikleri
Sektör ve bölüm metriklerimiz Simply Wall St tarafından her 6 saatte bir hesaplanmaktadır, sürecimizin ayrıntıları Github'da mevcuttur.
Analist Kaynakları
Unimot S.A. 2 Bu analistlerden 2, raporumuzun girdisi olarak kullanılan gelir veya kazanç tahminlerini sunmuştur. Analistlerin gönderimleri gün boyunca güncellenmektedir.
| Analist | Kurum |
|---|---|
| Lukasz Prokopiuk | Dom Maklerski Banku Ochrony Srodowiska S.A. |
| Adam Milewicz | PKO BP Securities |