RATIONAL (RAA) Hisse Özeti
RATIONAL Aktiengesellschaft, Almanya, Avrupa'nın geri kalanı, Kuzey Amerika, Latin Amerika, Asya, Avustralya, Yeni Zelanda, Orta Doğu ve Afrika'da endüstriyel mutfaklar için profesyonel pişirme sistemlerinin geliştirilmesi, üretimi ve satışı ile ilgilenmektedir. Daha fazla detay
| Kar Tanesi Skoru | |
|---|---|
| Değerleme | 1/6 |
| Gelecekteki Büyüme | 3/6 |
| Geçmiş Performans | 4/6 |
| Finansal Sağlık | 6/6 |
| Temettüler | 4/6 |
RAA Community Fair Values
See what 6 others think this stock is worth. Follow their fair value or set your own to get alerts.
Analyst Price Targets
RATIONAL Aktiengesellschaft Rakipler
Fiyat Geçmişi ve Performans
| Tarihsel hisse senedi fiyatları | |
|---|---|
| Güncel Hisse Fiyatı | €657.00 |
| 52 Haftanın En Yüksek Seviyesi | €776.50 |
| 52 Haftanın En Düşük Seviyesi | €604.00 |
| Beta | 1.26 |
| 1 Aylık Değişim | -0.15% |
| 3 Aylık Değişim | -10.06% |
| 1 Yıllık Değişim | -9.38% |
| 3 Yıllık Değişim | 5.29% |
| 5 Yıllık Değişim | -10.61% |
| Halka arzdan bu yana değişim | 1,608.71% |
Son Haberler & Güncellemeler
RAA: Mixed Rating Shifts And Dividend Plans Will Shape Medium Term Upside
RATIONAL's updated analyst price target edges higher by about €3, as analysts factor in slightly adjusted assumptions for the discount rate, revenue growth, profit margins, and the latest mix of target changes and upgrades from major banks. Analyst Commentary Recent Street research on RATIONAL points to a mixed backdrop, with some bullish reassessments sitting alongside more cautious inputs to price targets and ratings.Analysts Are Updating Their RATIONAL Aktiengesellschaft (ETR:RAA) Estimates After Its First-Quarter Results
Investors in RATIONAL Aktiengesellschaft ( ETR:RAA ) had a good week, as its shares rose 5.9% to close at €660...RAA: Recent Dividend Payouts And Guidance Will Tighten Medium Term Upside Potential
The analyst price target for RATIONAL has been adjusted by €13, with analysts citing mixed recent research that includes both target cuts and upgrades, reflecting updated views on growth, margins and valuation assumptions. Analyst Commentary Recent research on RATIONAL highlights a split view, with some firms trimming price targets while others issue upgrades.RAA: Mixed Rating Shifts And Dividend Moves Will Likely Reshape Medium Term Expectations
Narrative Update on RATIONAL The updated analyst price target for RATIONAL edges up by €5 to €585, as analysts weigh recent mixed target moves, including adjustments from Deutsche Bank alongside upgrades from DZ Bank, RBC Capital and Berenberg, against slightly refined assumptions for discount rate, revenue growth, profit margin and future P/E. Analyst Commentary Recent research on RATIONAL shows a split in sentiment, with some firms turning more positive while others take a more cautious stance.Recent updates
Hissedar Getirileri
| RAA | DE Machinery | DE Pazar | |
|---|---|---|---|
| 7D | 1.5% | 3.4% | 3.9% |
| 1Y | -9.4% | 0.6% | 2.6% |
Getiri vs. Endüstri: RAA geçen yıl % 0.6 oranında getiri sağlayan German Machinery sektörünün gerisinde kaldı.
Getiri vs Piyasa: RAA geçen yıl % 2.6 oranında getiri sağlayan German Piyasasının altında performans gösterdi.
Fiyat Oynaklığı
| RAA volatility | |
|---|---|
| RAA Average Weekly Movement | 4.8% |
| Machinery Industry Average Movement | 5.3% |
| Market Average Movement | 6.1% |
| 10% most volatile stocks in DE Market | 12.9% |
| 10% least volatile stocks in DE Market | 2.7% |
İstikrarlı Hisse Senedi Fiyatı: RAA son 3 ayda German piyasasına kıyasla önemli bir fiyat oynaklığı yaşamadı.
Zaman İçindeki Volatilite: RAA 'nin haftalık oynaklığı ( 5% ) son bir yıldır istikrarlı seyretti.
Şirket Hakkında
| Kuruldu | Çalışanlar | CEO | Web sitesi |
|---|---|---|---|
| 1973 | 2,887 | Peter Stadelmann | www.rational-online.com |
RATIONAL Aktiengesellschaft, Almanya, Avrupa'nın geri kalanı, Kuzey Amerika, Latin Amerika, Asya, Avustralya, Yeni Zelanda, Orta Doğu ve Afrika'da endüstriyel mutfaklar için profesyonel pişirme sistemlerinin geliştirilmesi, üretimi ve satışı ile ilgilenmektedir. Şirket iCombi Pro; çok fonksiyonlu bir pişirme sistemi olan iVario Pro; iCombi Classic; ve dijital bir mutfak yönetim çözümü olan ConnectedCooking ürünlerini sunmaktadır. Ayrıca aksesuarlar, bakım ürünleri, servis parçaları ve hizmetler de sunmaktadır.
RATIONAL Aktiengesellschaft Temel Bilgiler Özeti
| RAA temel i̇stati̇sti̇kler | |
|---|---|
| Piyasa değeri | €7.59b |
| Kazançlar(TTM) | €256.23m |
| Gelir(TTM) | €1.28b |
RAA aşırı değerli mi?
Gerçeğe Uygun Değer ve değerleme analizine bakınızKazanç ve Gelir
| RAA gelir tablosu (TTM) | |
|---|---|
| Gelir | €1.28b |
| Gelir Maliyeti | €530.08m |
| Brüt Kâr | €751.82m |
| Diğer Giderler | €495.59m |
| Kazançlar | €256.23m |
Son Raporlanan Kazançlar
Mar 31, 2026
Sonraki Kazanç Tarihi
Aug 06, 2026
| Hisse başına kazanç (EPS) | 22.54 |
| Brüt Marj | 58.65% |
| Net Kâr Marjı | 19.99% |
| Borç/Özkaynak Oranı | 0% |
RAA uzun vadede nasıl bir performans gösterdi?
Geçmiş performansı ve karşılaştırmayı görünTemettüler
Şirket Analizi ve Finansal Veri Durumu
| Veri | Son Güncelleme (UTC saati) |
|---|---|
| Şirket Analizi | 2026/05/26 21:08 |
| Gün Sonu Hisse Fiyatı | 2026/05/26 00:00 |
| Kazançlar | 2026/03/31 |
| Yıllık Kazançlar | 2025/12/31 |
Veri Kaynakları
Şirket analizimizde kullanılan veriler S&P Global Market Intelligence LLC'den alınmıştır. Bu raporu oluşturmak için analiz modelimizde aşağıdaki veriler kullanılmıştır. Veriler normalize edilmiştir, bu da kaynağın mevcut olmasından kaynaklanan bir gecikmeye neden olabilir.
| Paket | Veri | Zaman Çerçevesi | Örnek ABD Kaynağı * |
|---|---|---|---|
| Şirket Finansalları | 10 yıl |
| |
| Analist Konsensüs Tahminleri | +3 yıl |
|
|
| Piyasa Fiyatları | 30 yıl |
| |
| Sahiplik | 10 yıl |
| |
| Yönetim | 10 yıl |
| |
| Önemli Gelişmeler | 10 yıl |
|
* ABD menkul kıymetleri için örnek, ABD dışı için eşdeğer düzenleyici formlar ve kaynaklar kullanılmıştır.
Belirtilmediği sürece tüm finansal veriler yıllık bir döneme dayanmaktadır ancak üç ayda bir güncellenmektedir. Bu, İzleyen On İki Ay (TTM) veya Son On İki Ay (LTM) Verileri olarak bilinir. Daha fazla bilgi edinin.
Analiz Modeli ve Kar Tanesi
Bu raporu oluşturmak için kullanılan analiz modelinin ayrıntılarına GitHub sayfamızdan ulaşabilirsiniz, ayrıca raporlarımızı nasıl kullanacağınızı anlatan kılavuzlarımız ve Youtube'da eğitim videolarımız da bulunmaktadır.
Simply Wall St analiz modelini tasarlayan ve oluşturan dünya standartlarındaki ekip hakkında bilgi edinin.
Endüstri ve Sektör Metrikleri
Sektör ve bölüm metriklerimiz Simply Wall St tarafından her 6 saatte bir hesaplanmaktadır, sürecimizin ayrıntıları Github'da mevcuttur.
Analist Kaynakları
RATIONAL Aktiengesellschaft 25 Bu analistlerden 13, raporumuzun girdisi olarak kullanılan gelir veya kazanç tahminlerini sunmuştur. Analistlerin gönderimleri gün boyunca güncellenmektedir.
| Analist | Kurum |
|---|---|
| Peter Rothenaicher | Baader Helvea Equity Research |
| Christian Obst | Baader Helvea Equity Research |
| Timothy Lee | Barclays |