Pfeiffer Vacuum Technology (PFV) Hisse Özeti
Pfeiffer Vacuum Technology AG Almanya, Fransa, Avrupa'nın geri kalanı, Amerika Birleşik Devletleri, Kore Cumhuriyeti, Asya'nın geri kalanı ve uluslararası alanda vakum pompaları, bileşenleri, aletleri ve sistemleri geliştirmekte, üretmekte, satmakta ve hizmet vermektedir. Daha fazla detay
| Kar Tanesi Skoru | |
|---|---|
| Değerleme | 0/6 |
| Gelecekteki Büyüme | 0/6 |
| Geçmiş Performans | 4/6 |
| Finansal Sağlık | 5/6 |
| Temettüler | 2/6 |
PFV Community Fair Values
See what others think this stock is worth. Follow their fair value or set your own to get alerts.
Pfeiffer Vacuum Technology AG Rakipler
Fiyat Geçmişi ve Performans
| Tarihsel hisse senedi fiyatları | |
|---|---|
| Güncel Hisse Fiyatı | €166.60 |
| 52 Haftanın En Yüksek Seviyesi | €168.60 |
| 52 Haftanın En Düşük Seviyesi | €153.00 |
| Beta | 0.64 |
| 1 Aylık Değişim | -0.24% |
| 3 Aylık Değişim | 0.97% |
| 1 Yıllık Değişim | 5.18% |
| 3 Yıllık Değişim | 10.04% |
| 5 Yıllık Değişim | 4.39% |
| Halka arzdan bu yana değişim | 201.77% |
Son Haberler & Güncellemeler
Recent updates
Hissedar Getirileri
| PFV | DE Machinery | DE Pazar | |
|---|---|---|---|
| 7D | -0.4% | 4.1% | 1.6% |
| 1Y | 5.2% | 1.9% | 2.2% |
Getiri vs. Endüstri: PFV geçen yıl % 1.9 oranında getiri sağlayan German Machinery sektörünü aştı.
Getiri vs Piyasa: PFV geçen yıl % 2.2 oranında getiri sağlayan German Piyasasını aştı.
Fiyat Oynaklığı
| PFV volatility | |
|---|---|
| PFV Average Weekly Movement | 0.7% |
| Machinery Industry Average Movement | 5.3% |
| Market Average Movement | 6.0% |
| 10% most volatile stocks in DE Market | 13.2% |
| 10% least volatile stocks in DE Market | 2.7% |
İstikrarlı Hisse Senedi Fiyatı: PFV son 3 ayda German piyasasına kıyasla önemli bir fiyat oynaklığı yaşamadı.
Zaman İçindeki Volatilite: PFV 'nin haftalık oynaklığı ( 1% ) son bir yıldır istikrarlı seyretti.
Şirket Hakkında
| Kuruldu | Çalışanlar | CEO | Web sitesi |
|---|---|---|---|
| 1890 | 3,809 | Wolfgang Ehrk | group.pfeiffer-vacuum.com |
Pfeiffer Vacuum Technology AG, Almanya, Fransa, Avrupa'nın geri kalanı, Amerika Birleşik Devletleri, Kore Cumhuriyeti, Asya'nın geri kalanı ve uluslararası alanda vakum pompaları, bileşenleri, aletleri ve sistemleri geliştirmekte, üretmekte, satmakta ve hizmet vermektedir. Şirket izolasyon valfleri, basınç kontrol valfleri; izleyici gazlar, hava ve kaçak tespit çözümleri ile kaçak tespiti; döner kanatlı pompalar, çok kademeli kök pompalar ve diyaframlı pompalar sunmaktadır. Ayrıca vidalı, scroll, roots ve turbopompalar da sunmaktadır.
Pfeiffer Vacuum Technology AG Temel Bilgiler Özeti
| PFV temel i̇stati̇sti̇kler | |
|---|---|
| Piyasa değeri | €1.65b |
| Kazançlar(TTM) | €60.51m |
| Gelir(TTM) | €850.06m |
PFV aşırı değerli mi?
Gerçeğe Uygun Değer ve değerleme analizine bakınızKazanç ve Gelir
| PFV gelir tablosu (TTM) | |
|---|---|
| Gelir | €850.06m |
| Gelir Maliyeti | €535.69m |
| Brüt Kâr | €314.37m |
| Diğer Giderler | €253.86m |
| Kazançlar | €60.51m |
Son Raporlanan Kazançlar
Dec 31, 2025
Sonraki Kazanç Tarihi
Aug 04, 2026
| Hisse başına kazanç (EPS) | 6.13 |
| Brüt Marj | 36.98% |
| Net Kâr Marjı | 7.12% |
| Borç/Özkaynak Oranı | 27.8% |
PFV uzun vadede nasıl bir performans gösterdi?
Geçmiş performansı ve karşılaştırmayı görünTemettüler
Şirket Analizi ve Finansal Veri Durumu
| Veri | Son Güncelleme (UTC saati) |
|---|---|
| Şirket Analizi | 2026/05/28 21:09 |
| Gün Sonu Hisse Fiyatı | 2026/05/28 00:00 |
| Kazançlar | 2025/12/31 |
| Yıllık Kazançlar | 2025/12/31 |
Veri Kaynakları
Şirket analizimizde kullanılan veriler S&P Global Market Intelligence LLC'den alınmıştır. Bu raporu oluşturmak için analiz modelimizde aşağıdaki veriler kullanılmıştır. Veriler normalize edilmiştir, bu da kaynağın mevcut olmasından kaynaklanan bir gecikmeye neden olabilir.
| Paket | Veri | Zaman Çerçevesi | Örnek ABD Kaynağı * |
|---|---|---|---|
| Şirket Finansalları | 10 yıl |
| |
| Analist Konsensüs Tahminleri | +3 yıl |
|
|
| Piyasa Fiyatları | 30 yıl |
| |
| Sahiplik | 10 yıl |
| |
| Yönetim | 10 yıl |
| |
| Önemli Gelişmeler | 10 yıl |
|
* ABD menkul kıymetleri için örnek, ABD dışı için eşdeğer düzenleyici formlar ve kaynaklar kullanılmıştır.
Belirtilmediği sürece tüm finansal veriler yıllık bir döneme dayanmaktadır ancak üç ayda bir güncellenmektedir. Bu, İzleyen On İki Ay (TTM) veya Son On İki Ay (LTM) Verileri olarak bilinir. Daha fazla bilgi edinin.
Analiz Modeli ve Kar Tanesi
Bu raporu oluşturmak için kullanılan analiz modelinin ayrıntılarına GitHub sayfamızdan ulaşabilirsiniz, ayrıca raporlarımızı nasıl kullanacağınızı anlatan kılavuzlarımız ve Youtube'da eğitim videolarımız da bulunmaktadır.
Simply Wall St analiz modelini tasarlayan ve oluşturan dünya standartlarındaki ekip hakkında bilgi edinin.
Endüstri ve Sektör Metrikleri
Sektör ve bölüm metriklerimiz Simply Wall St tarafından her 6 saatte bir hesaplanmaktadır, sürecimizin ayrıntıları Github'da mevcuttur.
Analist Kaynakları
Pfeiffer Vacuum Technology AG 13 Bu analistlerden 0, raporumuzun girdisi olarak kullanılan gelir veya kazanç tahminlerini sunmuştur. Analistlerin gönderimleri gün boyunca güncellenmektedir.
| Analist | Kurum |
|---|---|
| Martin Comtesse | Berenberg |
| Gerhard Orgonas | BNP Paribas |
| Claus Roller | BofA Global Research |