This company listing is no longer active
Grenevia (8MF) Hisse Özeti
Grenevia S.A. dünya çapında madencilik, taşımacılık ve enerji endüstrileri için makine ve ekipman üretmekte ve satmaktadır. Daha fazla detay
| Kar Tanesi Skoru | |
|---|---|
| Değerleme | 2/6 |
| Gelecekteki Büyüme | 1/6 |
| Geçmiş Performans | 5/6 |
| Finansal Sağlık | 5/6 |
| Temettüler | 0/6 |
8MF Community Fair Values
See what others think this stock is worth. Follow their fair value or set your own to get alerts.
Grenevia S.A. Rakipler
Fiyat Geçmişi ve Performans
| Tarihsel hisse senedi fiyatları | |
|---|---|
| Güncel Hisse Fiyatı | zł0.73 |
| 52 Haftanın En Yüksek Seviyesi | zł0.84 |
| 52 Haftanın En Düşük Seviyesi | zł0.50 |
| Beta | 0.52 |
| 1 Aylık Değişim | -0.95% |
| 3 Aylık Değişim | 20.30% |
| 1 Yıllık Değişim | n/a |
| 3 Yıllık Değişim | n/a |
| 5 Yıllık Değişim | 67.20% |
| Halka arzdan bu yana değişim | -21.91% |
Son Haberler & Güncellemeler
Recent updates
Hissedar Getirileri
| 8MF | DE Machinery | DE Pazar | |
|---|---|---|---|
| 7D | 0% | 3.3% | 2.8% |
| 1Y | n/a | -0.6% | 1.4% |
Getiri vs. Endüstri: 8MF un German Machinery sektörüne göre nasıl performans gösterdiğini belirlemek için yeterli veri yok.
Getiri vs Piyasa: 8MF un German Piyasasına göre nasıl performans gösterdiğini belirlemek için yeterli veri yok.
Fiyat Oynaklığı
| 8MF volatility | |
|---|---|
| 8MF Average Weekly Movement | 8.2% |
| Machinery Industry Average Movement | 5.3% |
| Market Average Movement | 6.0% |
| 10% most volatile stocks in DE Market | 12.8% |
| 10% least volatile stocks in DE Market | 2.7% |
İstikrarlı Hisse Senedi Fiyatı: 8MF son 3 ayda German piyasasına kıyasla önemli bir fiyat oynaklığı yaşamadı.
Zaman İçindeki Volatilite: 8MF 'un son bir yıldaki oynaklık değişimini belirlemek için Yetersiz veri.
Şirket Hakkında
| Kuruldu | Çalışanlar | CEO | Web sitesi |
|---|---|---|---|
| 2001 | 2,334 | Beata Zawiszowska | grenevia.com |
Grenevia S.A. dünya çapında madencilik, taşımacılık ve enerji endüstrileri için makine ve ekipman üretmekte ve satmaktadır. Dört segmentte faaliyet göstermektedir: FAMUR, Elektrik Güç Mühendisliği, Yenilenebilir Enerji Kaynağı ve E-mobilite. Şirket, uzunayak sistemleri, yol başlıkları, bantlı konveyörler, uzunayak makasları, elektrikli tavan destekleri ve zırhlı konveyörler, rüzgar türbini dişli kutuları, güç hidroliği, contalar ve hidrolik kontrol sistemleri sunmaktadır.
Grenevia S.A. Temel Bilgiler Özeti
| 8MF temel i̇stati̇sti̇kler | |
|---|---|
| Piyasa değeri | €439.44m |
| Kazançlar(TTM) | €89.80m |
| Gelir(TTM) | €297.22m |
8MF aşırı değerli mi?
Gerçeğe Uygun Değer ve değerleme analizine bakınızKazanç ve Gelir
| 8MF gelir tablosu (TTM) | |
|---|---|
| Gelir | zł1.27b |
| Gelir Maliyeti | zł825.00m |
| Brüt Kâr | zł446.00m |
| Diğer Giderler | zł62.00m |
| Kazançlar | zł384.00m |
Son Raporlanan Kazançlar
Sep 30, 2025
Sonraki Kazanç Tarihi
Apr 30, 2026
| Hisse başına kazanç (EPS) | 0.67 |
| Brüt Marj | 35.09% |
| Net Kâr Marjı | 30.21% |
| Borç/Özkaynak Oranı | 41.1% |
8MF uzun vadede nasıl bir performans gösterdi?
Geçmiş performansı ve karşılaştırmayı görünŞirket Analizi ve Finansal Veri Durumu
| Veri | Son Güncelleme (UTC saati) |
|---|---|
| Şirket Analizi | 2026/03/25 00:12 |
| Gün Sonu Hisse Fiyatı | 2026/03/12 00:00 |
| Kazançlar | 2025/09/30 |
| Yıllık Kazançlar | 2024/12/31 |
Veri Kaynakları
Şirket analizimizde kullanılan veriler S&P Global Market Intelligence LLC'den alınmıştır. Bu raporu oluşturmak için analiz modelimizde aşağıdaki veriler kullanılmıştır. Veriler normalize edilmiştir, bu da kaynağın mevcut olmasından kaynaklanan bir gecikmeye neden olabilir.
| Paket | Veri | Zaman Çerçevesi | Örnek ABD Kaynağı * |
|---|---|---|---|
| Şirket Finansalları | 10 yıl |
| |
| Analist Konsensüs Tahminleri | +3 yıl |
|
|
| Piyasa Fiyatları | 30 yıl |
| |
| Sahiplik | 10 yıl |
| |
| Yönetim | 10 yıl |
| |
| Önemli Gelişmeler | 10 yıl |
|
* ABD menkul kıymetleri için örnek, ABD dışı için eşdeğer düzenleyici formlar ve kaynaklar kullanılmıştır.
Belirtilmediği sürece tüm finansal veriler yıllık bir döneme dayanmaktadır ancak üç ayda bir güncellenmektedir. Bu, İzleyen On İki Ay (TTM) veya Son On İki Ay (LTM) Verileri olarak bilinir. Daha fazla bilgi edinin.
Analiz Modeli ve Kar Tanesi
Bu raporu oluşturmak için kullanılan analiz modelinin ayrıntılarına GitHub sayfamızdan ulaşabilirsiniz, ayrıca raporlarımızı nasıl kullanacağınızı anlatan kılavuzlarımız ve Youtube'da eğitim videolarımız da bulunmaktadır.
Simply Wall St analiz modelini tasarlayan ve oluşturan dünya standartlarındaki ekip hakkında bilgi edinin.
Endüstri ve Sektör Metrikleri
Sektör ve bölüm metriklerimiz Simply Wall St tarafından her 6 saatte bir hesaplanmaktadır, sürecimizin ayrıntıları Github'da mevcuttur.
Analist Kaynakları
Grenevia S.A. 8 Bu analistlerden 1, raporumuzun girdisi olarak kullanılan gelir veya kazanç tahminlerini sunmuştur. Analistlerin gönderimleri gün boyunca güncellenmektedir.
| Analist | Kurum |
|---|---|
| Michal Sopiel | Erste Bank Polska S.A. |
| Kamil Stolarski | Erste Bank Polska S.A. |
| Pawel Puchalski | Erste Bank Polska S.A. |