Ivanhoe Mines (IVN) Hisse Özeti
Ivanhoe Mines Ltd. iştirakleriyle birlikte Afrika'da mineral ve değerli metallerin madenciliği, geliştirilmesi ve araştırılmasıyla ilgilenmektedir. Daha fazla detay
| Kar Tanesi Skoru | |
|---|---|
| Değerleme | 0/6 |
| Gelecekteki Büyüme | 5/6 |
| Geçmiş Performans | 2/6 |
| Finansal Sağlık | 2/6 |
| Temettüler | 0/6 |
IVN Community Fair Values
See what 51 others think this stock is worth. Follow their fair value or set your own to get alerts.
Analyst Price Targets
Top Community Narratives
Ivanhoe Mines Ltd. Rakipler
Fiyat Geçmişi ve Performans
| Tarihsel hisse senedi fiyatları | |
|---|---|
| Güncel Hisse Fiyatı | CA$12.20 |
| 52 Haftanın En Yüksek Seviyesi | CA$20.34 |
| 52 Haftanın En Düşük Seviyesi | CA$8.76 |
| Beta | 1.79 |
| 1 Aylık Değişim | 4.10% |
| 3 Aylık Değişim | -19.26% |
| 1 Yıllık Değişim | 13.28% |
| 3 Yıllık Değişim | 14.34% |
| 5 Yıllık Değişim | 37.23% |
| Halka arzdan bu yana değişim | 141.58% |
Son Haberler & Güncellemeler
Ivanhoe Mines' (TSE:IVN) Weak Earnings May Only Reveal A Part Of The Whole Picture
Despite Ivanhoe Mines Ltd.'s ( TSE:IVN ) recent earnings report having lackluster headline numbers, the market...IVN: Future Copper Output Will Improve As Key Mine Plan Resets
Ivanhoe Mines' updated analyst price target has shifted lower by roughly CA$3.80, as analysts incorporate higher discount rates and more measured assumptions for fair value, revenue growth, profit margins and future P/E into their models following a mix of price target cuts, downgrades and one recent upward revision. Analyst Commentary Recent research on Ivanhoe Mines has been active, with multiple price target changes and rating adjustments clustered over a short period.IVN: Long Life Copper Projects Will Support Future Cash Flow Expansion
The Street’s average fair value estimate for Ivanhoe Mines has edged down by CA$0.36 as analysts trim price targets in response to higher life of mine cost assumptions and slightly lower projected revenue growth, even as modeled profit margins and future P/E inputs remain supportive in their frameworks. Analyst Commentary Street research on Ivanhoe Mines in recent months has leaned toward more cautious price targets and several downgrades, primarily tied to higher life of mine cost and capex assumptions at key projects.Recent updates
Hissedar Getirileri
| IVN | CA Metals and Mining | CA Pazar | |
|---|---|---|---|
| 7D | 3.7% | -2.1% | 1.6% |
| 1Y | 13.3% | 82.7% | 32.9% |
Getiri vs. Endüstri: IVN geçen yıl % 82.7 oranında getiri sağlayan Canadian Metals and Mining sektörünün gerisinde kaldı.
Getiri vs Piyasa: IVN geçen yıl % 32.9 oranında getiri sağlayan Canadian Piyasasının altında performans gösterdi.
Fiyat Oynaklığı
| IVN volatility | |
|---|---|
| IVN Average Weekly Movement | 8.9% |
| Metals and Mining Industry Average Movement | 11.7% |
| Market Average Movement | 10.2% |
| 10% most volatile stocks in CA Market | 17.8% |
| 10% least volatile stocks in CA Market | 3.9% |
İstikrarlı Hisse Senedi Fiyatı: IVN son 3 ayda Canadian piyasasına kıyasla önemli bir fiyat oynaklığı yaşamadı.
Zaman İçindeki Volatilite: IVN 'nin haftalık oynaklığı ( 9% ) son bir yıldır istikrarlı seyretti.
Şirket Hakkında
| Kuruldu | Çalışanlar | CEO | Web sitesi |
|---|---|---|---|
| 1993 | 2,200 | Marna Cloete | www.ivanhoemines.com |
Ivanhoe Mines Ltd. iştirakleri ile birlikte Afrika'da maden ve değerli metallerin madenciliği, geliştirilmesi ve araştırılması ile uğraşmaktadır. Şirket platin, paladyum, altın, rodyum, nikel, bakır, çinko, germanyum, gümüş ve kurşun yatakları aramaktadır. Projeleri arasında Orta Afrika Copperbelt'te bulunan Kamoa-Kakula Bakır Kompleksi madeni; Güney Afrika'nın Bushveld Igneous Complex'in Kuzey Limb'inde bulunan Platreef PGM-Nikel madeni; ve Demokratik Kongo Cumhuriyeti, Haut-Katanga Eyaleti'ndeki Kipushi Çinko madeni bulunmaktadır.
Ivanhoe Mines Ltd. Temel Bilgiler Özeti
| IVN temel i̇stati̇sti̇kler | |
|---|---|
| Piyasa değeri | CA$16.56b |
| Kazançlar(TTM) | CA$181.86m |
| Gelir(TTM) | CA$731.42m |
IVN aşırı değerli mi?
Gerçeğe Uygun Değer ve değerleme analizine bakınızKazanç ve Gelir
| IVN gelir tablosu (TTM) | |
|---|---|
| Gelir | US$530.12m |
| Gelir Maliyeti | US$422.47m |
| Brüt Kâr | US$107.65m |
| Diğer Giderler | -US$24.16m |
| Kazançlar | US$131.81m |
Son Raporlanan Kazançlar
Mar 31, 2026
Sonraki Kazanç Tarihi
n/a
| Hisse başına kazanç (EPS) | 0.092 |
| Brüt Marj | 20.31% |
| Net Kâr Marjı | 24.86% |
| Borç/Özkaynak Oranı | 21.5% |
IVN uzun vadede nasıl bir performans gösterdi?
Geçmiş performansı ve karşılaştırmayı görünŞirket Analizi ve Finansal Veri Durumu
| Veri | Son Güncelleme (UTC saati) |
|---|---|
| Şirket Analizi | 2026/05/25 21:40 |
| Gün Sonu Hisse Fiyatı | 2026/05/25 00:00 |
| Kazançlar | 2026/03/31 |
| Yıllık Kazançlar | 2025/12/31 |
Veri Kaynakları
Şirket analizimizde kullanılan veriler S&P Global Market Intelligence LLC'den alınmıştır. Bu raporu oluşturmak için analiz modelimizde aşağıdaki veriler kullanılmıştır. Veriler normalize edilmiştir, bu da kaynağın mevcut olmasından kaynaklanan bir gecikmeye neden olabilir.
| Paket | Veri | Zaman Çerçevesi | Örnek ABD Kaynağı * |
|---|---|---|---|
| Şirket Finansalları | 10 yıl |
| |
| Analist Konsensüs Tahminleri | +3 yıl |
|
|
| Piyasa Fiyatları | 30 yıl |
| |
| Sahiplik | 10 yıl |
| |
| Yönetim | 10 yıl |
| |
| Önemli Gelişmeler | 10 yıl |
|
* ABD menkul kıymetleri için örnek, ABD dışı için eşdeğer düzenleyici formlar ve kaynaklar kullanılmıştır.
Belirtilmediği sürece tüm finansal veriler yıllık bir döneme dayanmaktadır ancak üç ayda bir güncellenmektedir. Bu, İzleyen On İki Ay (TTM) veya Son On İki Ay (LTM) Verileri olarak bilinir. Daha fazla bilgi edinin.
Analiz Modeli ve Kar Tanesi
Bu raporu oluşturmak için kullanılan analiz modelinin ayrıntılarına GitHub sayfamızdan ulaşabilirsiniz, ayrıca raporlarımızı nasıl kullanacağınızı anlatan kılavuzlarımız ve Youtube'da eğitim videolarımız da bulunmaktadır.
Simply Wall St analiz modelini tasarlayan ve oluşturan dünya standartlarındaki ekip hakkında bilgi edinin.
Endüstri ve Sektör Metrikleri
Sektör ve bölüm metriklerimiz Simply Wall St tarafından her 6 saatte bir hesaplanmaktadır, sürecimizin ayrıntıları Github'da mevcuttur.
Analist Kaynakları
Ivanhoe Mines Ltd. 28 Bu analistlerden 8, raporumuzun girdisi olarak kullanılan gelir veya kazanç tahminlerini sunmuştur. Analistlerin gönderimleri gün boyunca güncellenmektedir.
| Analist | Kurum |
|---|---|
| Paul Joseph Gait | Bernstein |
| Andrew Mikitchook | BMO Capital Markets Equity Research |
| Alexander Robert Pearce | BMO Capital Markets Equity Research |