Econocom Group (ECONB) Hisse Özeti
Econocom Group SE, Belçika'da ve uluslararası alanda kamu ve özel şirketler için dijital çözümler tasarlar ve geliştirir. Daha fazla detay
| Kar Tanesi Skoru | |
|---|---|
| Değerleme | 3/6 |
| Gelecekteki Büyüme | 1/6 |
| Geçmiş Performans | 4/6 |
| Finansal Sağlık | 5/6 |
| Temettüler | 3/6 |
ECONB Community Fair Values
See what 12 others think this stock is worth. Follow their fair value or set your own to get alerts.
Analyst Price Targets
Econocom Group SE Rakipler
Fiyat Geçmişi ve Performans
| Tarihsel hisse senedi fiyatları | |
|---|---|
| Güncel Hisse Fiyatı | €1.55 |
| 52 Haftanın En Yüksek Seviyesi | €2.05 |
| 52 Haftanın En Düşük Seviyesi | €1.39 |
| Beta | 0.75 |
| 1 Aylık Değişim | 7.64% |
| 3 Aylık Değişim | 1.31% |
| 1 Yıllık Değişim | -20.51% |
| 3 Yıllık Değişim | -43.74% |
| 5 Yıllık Değişim | -54.21% |
| Halka arzdan bu yana değişim | 2,393.89% |
Son Haberler & Güncellemeler
ECONB: Higher For Longer Rates Will Eventually Reward Execution And Capital Returns
Analysts have kept Econocom Group's fair value estimate broadly unchanged at about €1.84 per share, while slightly lifting the discount rate to 12.45% as they factor in higher-for-longer interest rate expectations following recent inflation data and central bank commentary. Analyst Commentary Recent macro research focuses heavily on higher inflation readings and a tougher backdrop for interest rate cuts, which feeds directly into the higher discount rate used for Econocom Group's valuation.ECONB: Higher For Longer Fed Rates Will Eventually Reward Patience
Analysts have trimmed their fair value estimate for Econocom Group by €0.10 to €1.84. This reflects reduced revenue growth and profit margin assumptions, alongside a higher future P/E multiple, in a context where recent Fed commentary points to policy rates staying higher for longer than previously anticipated.ECONB: Higher For Longer Rates Will Ultimately Support Current Bullish View
Analysts have kept their price target for Econocom Group steady at €1.94 per share, reflecting a largely unchanged view on fair value, discount rate and long term assumptions, in light of recent research pointing to a more cautious, higher-for-longer interest rate backdrop from major banks. Analyst Commentary Recent macro research from major banks highlights a more cautious view on the timing and extent of Federal Reserve rate cuts, which feeds directly into how analysts think about discount rates and long term cash flow assumptions for Econocom Group.Recent updates
Hissedar Getirileri
| ECONB | BE IT | BE Pazar | |
|---|---|---|---|
| 7D | 3.3% | 2.0% | 2.5% |
| 1Y | -20.5% | -10.3% | 21.5% |
Getiri vs. Endüstri: ECONB geçen yıl % -10.3 oranında getiri sağlayan Belgian IT sektörünün gerisinde kaldı.
Getiri vs Piyasa: ECONB geçen yıl % 21.5 oranında getiri sağlayan Belgian Piyasasının altında performans gösterdi.
Fiyat Oynaklığı
| ECONB volatility | |
|---|---|
| ECONB Average Weekly Movement | 4.4% |
| IT Industry Average Movement | 5.7% |
| Market Average Movement | 4.2% |
| 10% most volatile stocks in BE Market | 7.2% |
| 10% least volatile stocks in BE Market | 2.7% |
İstikrarlı Hisse Senedi Fiyatı: ECONB son 3 ayda Belgian piyasasına kıyasla önemli bir fiyat oynaklığı yaşamadı.
Zaman İçindeki Volatilite: ECONB 'nin haftalık oynaklığı ( 4% ) son bir yıldır istikrarlı seyretti.
Şirket Hakkında
| Kuruldu | Çalışanlar | CEO | Web sitesi |
|---|---|---|---|
| 1982 | 8,339 | Angel Diaz | www.econocom.com |
Econocom Group SE, Belçika'da ve uluslararası alanda kamu ve özel şirketler için dijital çözümler tasarlar ve geliştirir. Şirket, Ürünler & Çözümler, Hizmetler ve Teknoloji Yönetimi & Finansman segmentleri aracılığıyla faaliyet göstermektedir. PC'ler, tabletler, sunucular, yazıcılar, lisanslar, dijital nesneler ve sistem entegrasyonu gibi donanım ve yazılım ürünlerinin satışını gerçekleştirmektedir.
Econocom Group SE Temel Bilgiler Özeti
| ECONB temel i̇stati̇sti̇kler | |
|---|---|
| Piyasa değeri | €252.28m |
| Kazançlar(TTM) | €52.00m |
| Gelir(TTM) | €2.92b |
ECONB aşırı değerli mi?
Gerçeğe Uygun Değer ve değerleme analizine bakınızKazanç ve Gelir
| ECONB gelir tablosu (TTM) | |
|---|---|
| Gelir | €2.92b |
| Gelir Maliyeti | €2.62b |
| Brüt Kâr | €304.80m |
| Diğer Giderler | €252.80m |
| Kazançlar | €52.00m |
Son Raporlanan Kazançlar
Dec 31, 2025
Sonraki Kazanç Tarihi
Jul 23, 2026
| Hisse başına kazanç (EPS) | 0.32 |
| Brüt Marj | 10.43% |
| Net Kâr Marjı | 1.78% |
| Borç/Özkaynak Oranı | 120.2% |
ECONB uzun vadede nasıl bir performans gösterdi?
Geçmiş performansı ve karşılaştırmayı görünTemettüler
ECONB güvenilir bir temettü ödüyor mu?
ECONB temettü geçmişine ve kıyaslamalara bakın| Econocom Group temettü tari̇hleri̇ | |
|---|---|
| Eski Temettü Tarihi | Jun 30 2026 |
| Temettü Ödeme Tarihi | Jul 02 2026 |
| Eski temettüye kadar geçen günler | 33 days |
| Temettü ödeme tarihine kadar geçen günler | 35 days |
ECONB güvenilir bir temettü ödüyor mu?
ECONB temettü geçmişine ve kıyaslamalara bakınŞirket Analizi ve Finansal Veri Durumu
| Veri | Son Güncelleme (UTC saati) |
|---|---|
| Şirket Analizi | 2026/05/26 12:37 |
| Gün Sonu Hisse Fiyatı | 2026/05/26 00:00 |
| Kazançlar | 2025/12/31 |
| Yıllık Kazançlar | 2025/12/31 |
Veri Kaynakları
Şirket analizimizde kullanılan veriler S&P Global Market Intelligence LLC'den alınmıştır. Bu raporu oluşturmak için analiz modelimizde aşağıdaki veriler kullanılmıştır. Veriler normalize edilmiştir, bu da kaynağın mevcut olmasından kaynaklanan bir gecikmeye neden olabilir.
| Paket | Veri | Zaman Çerçevesi | Örnek ABD Kaynağı * |
|---|---|---|---|
| Şirket Finansalları | 10 yıl |
| |
| Analist Konsensüs Tahminleri | +3 yıl |
|
|
| Piyasa Fiyatları | 30 yıl |
| |
| Sahiplik | 10 yıl |
| |
| Yönetim | 10 yıl |
| |
| Önemli Gelişmeler | 10 yıl |
|
* ABD menkul kıymetleri için örnek, ABD dışı için eşdeğer düzenleyici formlar ve kaynaklar kullanılmıştır.
Belirtilmediği sürece tüm finansal veriler yıllık bir döneme dayanmaktadır ancak üç ayda bir güncellenmektedir. Bu, İzleyen On İki Ay (TTM) veya Son On İki Ay (LTM) Verileri olarak bilinir. Daha fazla bilgi edinin.
Analiz Modeli ve Kar Tanesi
Bu raporu oluşturmak için kullanılan analiz modelinin ayrıntılarına GitHub sayfamızdan ulaşabilirsiniz, ayrıca raporlarımızı nasıl kullanacağınızı anlatan kılavuzlarımız ve Youtube'da eğitim videolarımız da bulunmaktadır.
Simply Wall St analiz modelini tasarlayan ve oluşturan dünya standartlarındaki ekip hakkında bilgi edinin.
Endüstri ve Sektör Metrikleri
Sektör ve bölüm metriklerimiz Simply Wall St tarafından her 6 saatte bir hesaplanmaktadır, sürecimizin ayrıntıları Github'da mevcuttur.
Analist Kaynakları
Econocom Group SE 7 Bu analistlerden 3, raporumuzun girdisi olarak kullanılan gelir veya kazanç tahminlerini sunmuştur. Analistlerin gönderimleri gün boyunca güncellenmektedir.
| Analist | Kurum |
|---|---|
| David Vagman | BNP Paribas |
| Mark Gevens | BNP Paribas |
| Charles-Edouard Boissy | CIC Market Solutions (ESN) |