Bapcor (BAP) Hisse Özeti
Bapcor Limited, iştirakleriyle birlikte Avustralya, Yeni Zelanda ve Tayland'da araç parçaları, aksesuarlar, otomotiv ekipmanları, hizmetler ve çözümler tedarik etmektedir. Daha fazla detay
| Kar Tanesi Skoru | |
|---|---|
| Değerleme | 5/6 |
| Gelecekteki Büyüme | 3/6 |
| Geçmiş Performans | 0/6 |
| Finansal Sağlık | 2/6 |
| Temettüler | 0/6 |
Ödüller
Risk Analizi
BAP Community Fair Values
See what 44 others think this stock is worth. Follow their fair value or set your own to get alerts.
Analyst Price Targets
Bapcor Limited Rakipler
Fiyat Geçmişi ve Performans
| Tarihsel hisse senedi fiyatları | |
|---|---|
| Güncel Hisse Fiyatı | AU$0.36 |
| 52 Haftanın En Yüksek Seviyesi | AU$5.35 |
| 52 Haftanın En Düşük Seviyesi | AU$0.36 |
| Beta | 0.42 |
| 1 Aylık Değişim | -35.71% |
| 3 Aylık Değişim | -79.01% |
| 1 Yıllık Değişim | -93.08% |
| 3 Yıllık Değişim | -94.14% |
| 5 Yıllık Değişim | -95.54% |
| Halka arzdan bu yana değişim | -82.44% |
Son Haberler & Güncellemeler
BAP: Equity Raise And Tighter P/E Assumptions Will Drive Future Upside
Analysts have adjusted their price target on Bapcor to A$1.38 from A$1.46, reflecting updated assumptions for the discount rate, revenue growth, profit margins and future P/E multiples. Analyst Commentary Bullish analysts view the revised A$1.38 price target for Bapcor as consistent with a view that the stock can still offer upside if the company executes well on its core business drivers.BAP: Equity Raise And Refreshed P/E Assumptions Will Support Future Upside
Analysts have trimmed their Bapcor price target from A$1.83 to A$1.46, reflecting updated views on fair value, discount rates, revenue growth, profit margins and future P/E assumptions. Analyst Commentary Bullish Takeaways Bullish analysts highlight that even with a trimmed A$1.46 price target, updated assumptions on revenue, margins and P/E still support a valuation that they see as aligned with company execution priorities.BAP: Future Returns Will Benefit From Rebased Expectations And Higher Required Return
Analysts have adjusted their price target on Bapcor to A$0.97 from A$3.21, reflecting updated views on discount rates, revenue growth assumptions, profit margins, and a lower future P/E multiple. Analyst Commentary Bullish Takeaways Bullish analysts point to the magnitude of the A$0.97 target reset from A$3.21 as a sign that key valuation inputs such as discount rates and future P/E assumptions are now more conservative, which can reduce the risk of further major downgrades if execution stays on track.BAP: Higher Risk Inputs Will Pressure Future Earnings And Multiples
Analysts have trimmed their fair value estimate for Bapcor from A$1.85 to A$0.42, reflecting updated assumptions on the discount rate, revenue growth, profit margins and future P/E multiples. Analyst Commentary Bearish analysts are using the reduced fair value to highlight that expectations around Bapcor’s earnings power and valuation multiples may have been too optimistic.Recent updates
Hissedar Getirileri
| BAP | AU Retail Distributors | AU Pazar | |
|---|---|---|---|
| 7D | -8.9% | 0.8% | 0.08% |
| 1Y | -93.1% | -14.2% | 3.1% |
Getiri vs. Endüstri: BAP geçen yıl % -14.2 oranında getiri sağlayan Australian Retail Distributors sektörünün gerisinde kaldı.
Getiri vs Piyasa: BAP geçen yıl % 3.1 oranında getiri sağlayan Australian Piyasasının altında performans gösterdi.
Fiyat Oynaklığı
| BAP volatility | |
|---|---|
| BAP Average Weekly Movement | 18.0% |
| Retail Distributors Industry Average Movement | 5.9% |
| Market Average Movement | 10.4% |
| 10% most volatile stocks in AU Market | 17.6% |
| 10% least volatile stocks in AU Market | 4.3% |
İstikrarlı Hisse Senedi Fiyatı: BAP hisse senedi fiyatı, son 3 ayda Australian piyasasına kıyasla dalgalı seyretti.
Zaman İçindeki Volatilite: BAP 'nin haftalık oynaklığı geçtiğimiz yıl boyunca 11% dan 18% a yükseldi.
Şirket Hakkında
| Kuruldu | Çalışanlar | CEO | Web sitesi |
|---|---|---|---|
| 1971 | 5,200 | Chris Wilesmith | www.bapcor.com.au |
Bapcor Limited, iştirakleri ile birlikte Avustralya, Yeni Zelanda ve Tayland'da araç parçaları, aksesuarlar, otomotiv ekipmanları, hizmetler ve çözümler tedarik etmektedir. Dört segmentte faaliyet göstermektedir: Bapcor Trade, Bapcor Specialist Wholesale, Bapcor Retail ve Bapcor NZ. Şirket, Brake & Transmission, Burson Auto Parts, Burson Auto Parts Thailand, Precision Automotive Equipment, Precision Equipment NZ, Truck & Trailer Parts, Brookers and Brakeforce ve Blacktown Auto Spares markaları altında bağımsız ve zincir mekanik atölyelerine filtreler, fren balataları, yağ ve bujiler dahil olmak üzere rutin servis parçaları ve su pompaları, marş motorları ve alternatörler gibi arıza parçaları sunmaktadır.
Bapcor Limited Temel Bilgiler Özeti
| BAP temel i̇stati̇sti̇kler | |
|---|---|
| Piyasa değeri | AU$242.19m |
| Kazançlar(TTM) | -AU$115.34m |
| Gelir(TTM) | AU$1.94b |
BAP aşırı değerli mi?
Gerçeğe Uygun Değer ve değerleme analizine bakınızKazanç ve Gelir
| BAP gelir tablosu (TTM) | |
|---|---|
| Gelir | AU$1.94b |
| Gelir Maliyeti | AU$1.08b |
| Brüt Kâr | AU$857.98m |
| Diğer Giderler | AU$973.33m |
| Kazançlar | -AU$115.34m |
Son Raporlanan Kazançlar
Dec 31, 2025
Sonraki Kazanç Tarihi
Aug 27, 2026
| Hisse başına kazanç (EPS) | -0.17 |
| Brüt Marj | 44.31% |
| Net Kâr Marjı | -5.96% |
| Borç/Özkaynak Oranı | 60.3% |
BAP uzun vadede nasıl bir performans gösterdi?
Geçmiş performansı ve karşılaştırmayı görünŞirket Analizi ve Finansal Veri Durumu
| Veri | Son Güncelleme (UTC saati) |
|---|---|
| Şirket Analizi | 2026/05/24 06:18 |
| Gün Sonu Hisse Fiyatı | 2026/05/22 00:00 |
| Kazançlar | 2025/12/31 |
| Yıllık Kazançlar | 2025/06/30 |
Veri Kaynakları
Şirket analizimizde kullanılan veriler S&P Global Market Intelligence LLC'den alınmıştır. Bu raporu oluşturmak için analiz modelimizde aşağıdaki veriler kullanılmıştır. Veriler normalize edilmiştir, bu da kaynağın mevcut olmasından kaynaklanan bir gecikmeye neden olabilir.
| Paket | Veri | Zaman Çerçevesi | Örnek ABD Kaynağı * |
|---|---|---|---|
| Şirket Finansalları | 10 yıl |
| |
| Analist Konsensüs Tahminleri | +3 yıl |
|
|
| Piyasa Fiyatları | 30 yıl |
| |
| Sahiplik | 10 yıl |
| |
| Yönetim | 10 yıl |
| |
| Önemli Gelişmeler | 10 yıl |
|
* ABD menkul kıymetleri için örnek, ABD dışı için eşdeğer düzenleyici formlar ve kaynaklar kullanılmıştır.
Belirtilmediği sürece tüm finansal veriler yıllık bir döneme dayanmaktadır ancak üç ayda bir güncellenmektedir. Bu, İzleyen On İki Ay (TTM) veya Son On İki Ay (LTM) Verileri olarak bilinir. Daha fazla bilgi edinin.
Analiz Modeli ve Kar Tanesi
Bu raporu oluşturmak için kullanılan analiz modelinin ayrıntılarına GitHub sayfamızdan ulaşabilirsiniz, ayrıca raporlarımızı nasıl kullanacağınızı anlatan kılavuzlarımız ve Youtube'da eğitim videolarımız da bulunmaktadır.
Simply Wall St analiz modelini tasarlayan ve oluşturan dünya standartlarındaki ekip hakkında bilgi edinin.
Endüstri ve Sektör Metrikleri
Sektör ve bölüm metriklerimiz Simply Wall St tarafından her 6 saatte bir hesaplanmaktadır, sürecimizin ayrıntıları Github'da mevcuttur.
Analist Kaynakları
Bapcor Limited 16 Bu analistlerden 12, raporumuzun girdisi olarak kullanılan gelir veya kazanç tahminlerini sunmuştur. Analistlerin gönderimleri gün boyunca güncellenmektedir.
| Analist | Kurum |
|---|---|
| Andrew Hodge | Canaccord Genuity |
| Sam Teeger | Citigroup Inc |
| Sam Teeger | Citigroup Inc |