RocketFuel Blockchain (RKFL) Aktievy
RocketFuel Blockchain, Inc. tillhandahåller betalnings- och utcheckningssystem för kunder på e-handelssajter som använder kryptovalutor, bitcoin och direkta banköverföringar. Mer information
| Snöflinga Score | |
|---|---|
| Värdering | 0/6 |
| Framtida tillväxt | 0/6 |
| Tidigare resultat | 0/6 |
| Finansiell hälsa | 0/6 |
| Utdelningar | 0/6 |
RKFL Community Fair Values
See what others think this stock is worth. Follow their fair value or set your own to get alerts.
RocketFuel Blockchain, Inc. Konkurrenter
Prishistorik och prestanda
| Historiska aktiekurser | |
|---|---|
| Aktuell aktiekurs | US$0.0002 |
| 52 veckors högsta | US$0.0016 |
| 52 veckors lägsta | US$0.0001 |
| Beta | 0 |
| 1 månads förändring | -71.43% |
| 3 månaders förändring | -66.67% |
| 1 års förändring | 0% |
| 3 års förändring | -99.78% |
| 5 års förändring | -99.90% |
| Förändring sedan börsintroduktionen | -99.90% |
Senaste nyheter och uppdateringar
Recent updates
Aktieägarnas avkastning
| RKFL | US Diversified Financial | US Marknad | |
|---|---|---|---|
| 7D | -66.7% | -0.6% | 1.1% |
| 1Y | 0% | -8.6% | 28.7% |
Avkastning vs industri: RKFL översteg US Diversified Financial branschen som gav -8.6 % under det senaste året.
Avkastning vs Marknaden: RKFL presterade sämre än US marknaden som gav 28.7 % under det senaste året.
Prisvolatilitet
| RKFL volatility | |
|---|---|
| RKFL Average Weekly Movement | n/a |
| Diversified Financial Industry Average Movement | 6.1% |
| Market Average Movement | 7.2% |
| 10% most volatile stocks in US Market | 16.4% |
| 10% least volatile stocks in US Market | 3.1% |
Stabil aktiekurs: RKFL s aktiekurs har varit volatil under de senaste 3 månaderna jämfört med marknaden för US.
Volatilitet över tid: Otillräcklig data för att fastställa RKFL s volatilitetsförändring under det senaste året.
Om företaget
| Grundad | Anställda | VD OCH KONCERNCHEF | Webbplats |
|---|---|---|---|
| 2018 | n/a | Peter Jensen | www.rocketfuelblockchain.com |
RocketFuel Blockchain, Inc. tillhandahåller betalnings- och utcheckningssystem för kunder på e-handelssajter som använder kryptovalutor, bitcoin och direkta banköverföringar. Företaget erbjuder också utbetalningslösningar, gränsöverskridande B2B-överföringslösningar och andra lösningar samt fakturerings- och kryptobetalningstjänster. Företaget har ett strategiskt partnerskap med ACI Worldwide, Inc. för att erbjuda betalningslösningar för kryptovalutor till kunder via ACI-portaler.
RocketFuel Blockchain, Inc. Sammanfattning av grunderna
| RKFL grundläggande statistik | |
|---|---|
| Börsvärde | US$7.12k |
| Vinst(TTM) | -US$3.61m |
| Intäkter(TTM) | US$430.53k |
Är RKFL övervärderat?
Se Verkligt värde och värderingsanalysResultat & intäkter
| RKFL resultaträkning (TTM) | |
|---|---|
| Intäkter | US$430.53k |
| Kostnad för intäkter | US$0 |
| Bruttovinst | US$430.53k |
| Övriga kostnader | US$4.04m |
| Intäkter | -US$3.61m |
Senast redovisade vinst
Jun 30, 2023
Nästa vinstdatum
n/a
| Vinst per aktie (EPS) | 0 |
| Bruttomarginal | 0.00% |
| Nettovinstmarginal | 0.00% |
| Skuld/egenkapitalförhållande | 0.0% |
Hur har RKFL utvecklats på lång sikt?
Se historisk utveckling och jämförelseFöretagsanalys och finansiella data Status
| Uppgifter | Senast uppdaterad (UTC-tid) |
|---|---|
| Analys av företag | 2026/05/25 16:12 |
| Aktiekurs vid dagens slut | 2026/05/22 00:00 |
| Intäkter | 2023/06/30 |
| Årlig intjäning | 2023/03/31 |
Datakällor
Den data som används i vår företagsanalys kommer från S&P Global Market Intelligence LLC. Följande data används i vår analysmodell för att generera denna rapport. Data är normaliserade vilket kan medföra en fördröjning från det att källan är tillgänglig.
| Paket | Uppgifter | Tidsram | Exempel US-källa |
|---|---|---|---|
| Företagets finansiella ställning | 10 år |
| |
| Analytikernas konsensusuppskattningar | +3 år |
|
|
| Marknadspriser | 30 år |
| |
| Ägarskap | 10 år |
| |
| Förvaltning | 10 år |
| |
| Viktiga utvecklingstendenser | 10 år |
|
* Exempel för amerikanska värdepapper, för icke-amerikanska värdepapper används motsvarande regelverk och källor.
Om inget annat anges är all finansiell data baserad på en årsperiod men uppdateras kvartalsvis. Detta kallas data för efterföljande tolv månader (TTM) eller senaste tolv månader (LTM). Lär dig mer om detta.
Analysmodell och snöflinga
Detaljer om analysmodellen som användes för att skapa den här rapporten finns på vår Github-sida, vi har också guider om hur du använder våra rapporter och tutorials på Youtube.
Lär dig mer om det team i världsklass som utformade och byggde analysmodellen Simply Wall St.
Industri- och sektormått
Våra bransch- och sektionsmått beräknas var sjätte timme av Simply Wall St, detaljer om vår process finns tillgängliga på Github.
Källor för analytiker
RocketFuel Blockchain, Inc. bevakas av 0 analytiker. 0 av dessa analytiker lämnade de uppskattningar av intäkter eller resultat som användes som indata till vår rapport. Analytikernas inskickade estimat uppdateras löpande under dagen.