C Channel (7691) Aktievy
C Channel Corporation äger och driver en livsstilsvideobutik på nätet som tillhandahåller information om mode, mat, hår, smink och resor. Mer information
| Snöflinga Score | |
|---|---|
| Värdering | 1/6 |
| Framtida tillväxt | 0/6 |
| Tidigare resultat | 0/6 |
| Finansiell hälsa | 2/6 |
| Utdelningar | 0/6 |
7691 Community Fair Values
See what others think this stock is worth. Follow their fair value or set your own to get alerts.
C Channel Corporation Konkurrenter
Prishistorik och prestanda
| Historiska aktiekurser | |
|---|---|
| Aktuell aktiekurs | JP¥30.00 |
| 52 veckors högsta | JP¥30.00 |
| 52 veckors lägsta | JP¥1.00 |
| Beta | 1.7 |
| 1 månads förändring | 0% |
| 3 månaders förändring | n/a |
| 1 års förändring | n/a |
| 3 års förändring | n/a |
| 5 års förändring | n/a |
| Förändring sedan börsintroduktionen | -95.71% |
Senaste nyheter och uppdateringar
Recent updates
Aktieägarnas avkastning
| 7691 | JP Specialty Retail | JP Marknad | |
|---|---|---|---|
| 7D | 0% | 5.0% | 3.4% |
| 1Y | n/a | 30.9% | 43.2% |
Avkastning vs industri: Otillräcklig data för att avgöra hur 7691 presterade mot JP Specialty Retail branschen.
Avkastning vs Marknaden: Otillräcklig data för att avgöra hur 7691 presterade mot JP marknaden.
Prisvolatilitet
| 7691 volatility | |
|---|---|
| 7691 Average Weekly Movement | n/a |
| Specialty Retail Industry Average Movement | 4.3% |
| Market Average Movement | 5.0% |
| 10% most volatile stocks in JP Market | 9.7% |
| 10% least volatile stocks in JP Market | 2.5% |
Stabil aktiekurs: 7691 s aktiekurs har varit volatil under de senaste 3 månaderna jämfört med marknaden för JP.
Volatilitet över tid: Otillräcklig data för att fastställa 7691 s volatilitetsförändring under det senaste året.
Om företaget
| Grundad | Anställda | VD OCH KONCERNCHEF | Webbplats |
|---|---|---|---|
| 2014 | n/a | Ryo Morikawa | www.cchan.tv |
C Channel Corporation äger och driver en livsstilsvideokanal på nätet som tillhandahåller information om mode, mat, hår, smink och resor. Bolaget grundades 2015 och är baserat i Tokyo, Japan.
C Channel Corporation Sammanfattning av grunderna
| 7691 grundläggande statistik | |
|---|---|
| Börsvärde | JP¥861.66m |
| Vinst(TTM) | -JP¥42.00m |
| Intäkter(TTM) | JP¥2.07b |
Är 7691 övervärderat?
Se Verkligt värde och värderingsanalysResultat & intäkter
| 7691 resultaträkning (TTM) | |
|---|---|
| Intäkter | JP¥2.07b |
| Kostnad för intäkter | JP¥989.00m |
| Bruttovinst | JP¥1.08b |
| Övriga kostnader | JP¥1.12b |
| Intäkter | -JP¥42.00m |
Senast redovisade vinst
Sep 30, 2025
Nästa vinstdatum
Feb 13, 2026
| Vinst per aktie (EPS) | -1.46 |
| Bruttomarginal | 52.18% |
| Nettovinstmarginal | -2.03% |
| Skuld/egenkapitalförhållande | 472.7% |
Hur har 7691 utvecklats på lång sikt?
Se historisk utveckling och jämförelseFöretagsanalys och finansiella data Status
| Uppgifter | Senast uppdaterad (UTC-tid) |
|---|---|
| Analys av företag | 2026/01/14 22:13 |
| Aktiekurs vid dagens slut | 2025/10/17 00:00 |
| Intäkter | 2025/09/30 |
| Årlig intjäning | 2025/03/31 |
Datakällor
Den data som används i vår företagsanalys kommer från S&P Global Market Intelligence LLC. Följande data används i vår analysmodell för att generera denna rapport. Data är normaliserade vilket kan medföra en fördröjning från det att källan är tillgänglig.
| Paket | Uppgifter | Tidsram | Exempel US-källa |
|---|---|---|---|
| Företagets finansiella ställning | 10 år |
| |
| Analytikernas konsensusuppskattningar | +3 år |
|
|
| Marknadspriser | 30 år |
| |
| Ägarskap | 10 år |
| |
| Förvaltning | 10 år |
| |
| Viktiga utvecklingstendenser | 10 år |
|
* Exempel för amerikanska värdepapper, för icke-amerikanska värdepapper används motsvarande regelverk och källor.
Om inget annat anges är all finansiell data baserad på en årsperiod men uppdateras kvartalsvis. Detta kallas data för efterföljande tolv månader (TTM) eller senaste tolv månader (LTM). Lär dig mer om detta.
Analysmodell och snöflinga
Detaljer om analysmodellen som användes för att skapa den här rapporten finns på vår Github-sida, vi har också guider om hur du använder våra rapporter och tutorials på Youtube.
Lär dig mer om det team i världsklass som utformade och byggde analysmodellen Simply Wall St.
Industri- och sektormått
Våra bransch- och sektionsmått beräknas var sjätte timme av Simply Wall St, detaljer om vår process finns tillgängliga på Github.
Källor för analytiker
C Channel Corporation bevakas av 0 analytiker. 0 av dessa analytiker lämnade de uppskattningar av intäkter eller resultat som användes som indata till vår rapport. Analytikernas inskickade estimat uppdateras löpande under dagen.