Al Quds Readymix (AQRM) Aktievy
Al Quds Readymix PLC bedriver tillverkning och försäljning av färdigblandad betong och andra betongrelaterade produkter i Jordanien. Mer information
| Snöflinga Score | |
|---|---|
| Värdering | 2/6 |
| Framtida tillväxt | 0/6 |
| Tidigare resultat | 2/6 |
| Finansiell hälsa | 2/6 |
| Utdelningar | 3/6 |
AQRM Community Fair Values
See what others think this stock is worth. Follow their fair value or set your own to get alerts.
Al Quds Readymix PLC Konkurrenter
Prishistorik och prestanda
| Historiska aktiekurser | |
|---|---|
| Aktuell aktiekurs | د.أ0.86 |
| 52 veckors högsta | د.أ1.07 |
| 52 veckors lägsta | د.أ0.79 |
| Beta | 0.24 |
| 1 månads förändring | 1.18% |
| 3 månaders förändring | -7.53% |
| 1 års förändring | -13.13% |
| 3 års förändring | 79.17% |
| 5 års förändring | 132.43% |
| Förändring sedan börsintroduktionen | -73.94% |
Senaste nyheter och uppdateringar
Recent updates
Aktieägarnas avkastning
| AQRM | JO Basic Materials | JO Marknad | |
|---|---|---|---|
| 7D | 0% | -4.3% | 3.5% |
| 1Y | -13.1% | -15.4% | 55.8% |
Avkastning vs industri: AQRM översteg JO Basic Materials branschen som gav -15.4 % under det senaste året.
Avkastning vs Marknaden: AQRM presterade sämre än JO marknaden som gav 55.8 % under det senaste året.
Prisvolatilitet
| AQRM volatility | |
|---|---|
| AQRM Average Weekly Movement | 3.7% |
| Basic Materials Industry Average Movement | 5.7% |
| Market Average Movement | 4.1% |
| 10% most volatile stocks in JO Market | 6.0% |
| 10% least volatile stocks in JO Market | 2.8% |
Stabil aktiekurs: AQRM har inte haft någon betydande prisvolatilitet under de senaste 3 månaderna jämfört med marknaden för JO.
Volatilitet över tid: AQRM s veckovolatilitet ( 4% ) har varit stabil under det senaste året.
Om företaget
| Grundad | Anställda | VD OCH KONCERNCHEF | Webbplats |
|---|---|---|---|
| 1996 | n/a | n/a | qrm.jo |
Al Quds Readymix PLC är verksamt inom tillverkning och försäljning av fabriksbetong och andra betongrelaterade produkter i Jordanien. Företaget bildades 1996 och har sitt huvudkontor i Amman, Jordanien.
Al Quds Readymix PLC Sammanfattning av grunderna
| AQRM grundläggande statistik | |
|---|---|
| Börsvärde | د.أ6.42m |
| Vinst(TTM) | د.أ716.02k |
| Intäkter(TTM) | د.أ13.28m |
Är AQRM övervärderat?
Se Verkligt värde och värderingsanalysResultat & intäkter
| AQRM resultaträkning (TTM) | |
|---|---|
| Intäkter | د.أ13.28m |
| Kostnad för intäkter | د.أ11.39m |
| Bruttovinst | د.أ1.89m |
| Övriga kostnader | د.أ1.17m |
| Intäkter | د.أ716.02k |
Senast redovisade vinst
Mar 31, 2026
Nästa vinstdatum
n/a
| Vinst per aktie (EPS) | 0.096 |
| Bruttomarginal | 14.21% |
| Nettovinstmarginal | 5.39% |
| Skuld/egenkapitalförhållande | 52.0% |
Hur har AQRM utvecklats på lång sikt?
Se historisk utveckling och jämförelseUtdelningar
Företagsanalys och finansiella data Status
| Uppgifter | Senast uppdaterad (UTC-tid) |
|---|---|
| Analys av företag | 2026/05/26 16:44 |
| Aktiekurs vid dagens slut | 2026/05/24 00:00 |
| Intäkter | 2026/03/31 |
| Årlig intjäning | 2025/12/31 |
Datakällor
Den data som används i vår företagsanalys kommer från S&P Global Market Intelligence LLC. Följande data används i vår analysmodell för att generera denna rapport. Data är normaliserade vilket kan medföra en fördröjning från det att källan är tillgänglig.
| Paket | Uppgifter | Tidsram | Exempel US-källa |
|---|---|---|---|
| Företagets finansiella ställning | 10 år |
| |
| Analytikernas konsensusuppskattningar | +3 år |
|
|
| Marknadspriser | 30 år |
| |
| Ägarskap | 10 år |
| |
| Förvaltning | 10 år |
| |
| Viktiga utvecklingstendenser | 10 år |
|
* Exempel för amerikanska värdepapper, för icke-amerikanska värdepapper används motsvarande regelverk och källor.
Om inget annat anges är all finansiell data baserad på en årsperiod men uppdateras kvartalsvis. Detta kallas data för efterföljande tolv månader (TTM) eller senaste tolv månader (LTM). Lär dig mer om detta.
Analysmodell och snöflinga
Detaljer om analysmodellen som användes för att skapa den här rapporten finns på vår Github-sida, vi har också guider om hur du använder våra rapporter och tutorials på Youtube.
Lär dig mer om det team i världsklass som utformade och byggde analysmodellen Simply Wall St.
Industri- och sektormått
Våra bransch- och sektionsmått beräknas var sjätte timme av Simply Wall St, detaljer om vår process finns tillgängliga på Github.
Källor för analytiker
Al Quds Readymix PLC bevakas av 0 analytiker. 0 av dessa analytiker lämnade de uppskattningar av intäkter eller resultat som användes som indata till vår rapport. Analytikernas inskickade estimat uppdateras löpande under dagen.