Bai-Kakaji Polymers (544670) Aktievy
Bai-Kakaji Polymers Limited tillverkar och levererar förpackningslösningar till dryckes- och livsmedelsindustrin i Indien. Mer information
| Snöflinga Score | |
|---|---|
| Värdering | 1/6 |
| Framtida tillväxt | 0/6 |
| Tidigare resultat | 2/6 |
| Finansiell hälsa | 2/6 |
| Utdelningar | 0/6 |
544670 Community Fair Values
See what others think this stock is worth. Follow their fair value or set your own to get alerts.
Bai-Kakaji Polymers Limited Konkurrenter
Prishistorik och prestanda
| Historiska aktiekurser | |
|---|---|
| Aktuell aktiekurs | ₹178.95 |
| 52 veckors högsta | ₹220.00 |
| 52 veckors lägsta | ₹143.10 |
| Beta | 0 |
| 1 månads förändring | -4.48% |
| 3 månaders förändring | -1.19% |
| 1 års förändring | n/a |
| 3 års förändring | n/a |
| 5 års förändring | n/a |
| Förändring sedan börsintroduktionen | -4.92% |
Senaste nyheter och uppdateringar
Recent updates
Aktieägarnas avkastning
| 544670 | IN Packaging | IN Marknad | |
|---|---|---|---|
| 7D | 4.0% | 0.4% | 0.4% |
| 1Y | n/a | -16.2% | -0.6% |
Avkastning vs industri: Otillräcklig data för att avgöra hur 544670 presterade mot Indian Packaging branschen.
Avkastning vs Marknaden: Otillräcklig data för att avgöra hur 544670 presterade mot Indian marknaden.
Prisvolatilitet
| 544670 volatility | |
|---|---|
| 544670 Average Weekly Movement | 6.6% |
| Packaging Industry Average Movement | 7.0% |
| Market Average Movement | 7.2% |
| 10% most volatile stocks in IN Market | 10.3% |
| 10% least volatile stocks in IN Market | 4.8% |
Stabil aktiekurs: 544670 har inte haft någon betydande prisvolatilitet under de senaste 3 månaderna jämfört med marknaden för Indian.
Volatilitet över tid: Otillräcklig data för att fastställa 544670 s volatilitetsförändring under det senaste året.
Om företaget
| Grundad | Anställda | VD OCH KONCERNCHEF | Webbplats |
|---|---|---|---|
| 2013 | 200 | Balkishan Mundada | www.baikakajipolymers.com |
Bai-Kakaji Polymers Limited tillverkar och levererar förpackningslösningar till dryckes- och livsmedelsindustrin i Indien. Företaget tillverkar kapsyler för förpackat dricksvatten, kolsyrade drycker, juice, plastburkar och mejeriprodukter. Bland produkterna finns förformar av PET (polyetentereftalat), formsprutade komponenter för tillverkning av plastflaskor och behållare, kapsyler av PET-förformar, plastförslutningar, inklusive kapsyler till flaskor och burkar, samt andra flexibla förpackningslösningar, inklusive krympfilm av LDPE, sträckfilm/pallplastfilm, ytskyddsfilm, tubfilm med sträckhuva, VCI-film, plastfolie, ensilageplast och mjölkfilm.
Bai-Kakaji Polymers Limited Sammanfattning av grunderna
| 544670 grundläggande statistik | |
|---|---|
| Börsvärde | ₹3.83b |
| Vinst(TTM) | ₹183.69m |
| Intäkter(TTM) | ₹3.26b |
Är 544670 övervärderat?
Se Verkligt värde och värderingsanalysResultat & intäkter
| 544670 resultaträkning (TTM) | |
|---|---|
| Intäkter | ₹3.26b |
| Kostnad för intäkter | ₹2.61b |
| Bruttovinst | ₹650.36m |
| Övriga kostnader | ₹466.67m |
| Intäkter | ₹183.69m |
Senast redovisade vinst
Mar 31, 2025
Nästa vinstdatum
n/a
| Vinst per aktie (EPS) | 8.58 |
| Bruttomarginal | 19.95% |
| Nettovinstmarginal | 5.64% |
| Skuld/egenkapitalförhållande | 203.3% |
Hur har 544670 utvecklats på lång sikt?
Se historisk utveckling och jämförelseFöretagsanalys och finansiella data Status
| Uppgifter | Senast uppdaterad (UTC-tid) |
|---|---|
| Analys av företag | 2026/05/31 13:42 |
| Aktiekurs vid dagens slut | 2026/05/29 00:00 |
| Intäkter | 2025/03/31 |
| Årlig intjäning | 2025/03/31 |
Datakällor
Den data som används i vår företagsanalys kommer från S&P Global Market Intelligence LLC. Följande data används i vår analysmodell för att generera denna rapport. Data är normaliserade vilket kan medföra en fördröjning från det att källan är tillgänglig.
| Paket | Uppgifter | Tidsram | Exempel US-källa |
|---|---|---|---|
| Företagets finansiella ställning | 10 år |
| |
| Analytikernas konsensusuppskattningar | +3 år |
|
|
| Marknadspriser | 30 år |
| |
| Ägarskap | 10 år |
| |
| Förvaltning | 10 år |
| |
| Viktiga utvecklingstendenser | 10 år |
|
* Exempel för amerikanska värdepapper, för icke-amerikanska värdepapper används motsvarande regelverk och källor.
Om inget annat anges är all finansiell data baserad på en årsperiod men uppdateras kvartalsvis. Detta kallas data för efterföljande tolv månader (TTM) eller senaste tolv månader (LTM). Lär dig mer om detta.
Analysmodell och snöflinga
Detaljer om analysmodellen som användes för att skapa den här rapporten finns på vår Github-sida, vi har också guider om hur du använder våra rapporter och tutorials på Youtube.
Lär dig mer om det team i världsklass som utformade och byggde analysmodellen Simply Wall St.
Industri- och sektormått
Våra bransch- och sektionsmått beräknas var sjätte timme av Simply Wall St, detaljer om vår process finns tillgängliga på Github.
Källor för analytiker
Bai-Kakaji Polymers Limited bevakas av 0 analytiker. 0 av dessa analytiker lämnade de uppskattningar av intäkter eller resultat som användes som indata till vår rapport. Analytikernas inskickade estimat uppdateras löpande under dagen.