This company listing is no longer active
Synairgen (OMY) Aktievy
Synairgen plc upptäcker och utvecklar läkemedel mot sjukdomar i andningsvägarna. Mer information
| Snöflinga Score | |
|---|---|
| Värdering | 2/6 |
| Framtida tillväxt | 0/6 |
| Tidigare resultat | 0/6 |
| Finansiell hälsa | 4/6 |
| Utdelningar | 0/6 |
OMY Community Fair Values
See what others think this stock is worth. Follow their fair value or set your own to get alerts.
Synairgen plc Konkurrenter
Prishistorik och prestanda
| Historiska aktiekurser | |
|---|---|
| Aktuell aktiekurs | US$0.007 |
| 52 veckors högsta | US$0.092 |
| 52 veckors lägsta | US$0.0005 |
| Beta | 0.91 |
| 1 månads förändring | 0% |
| 3 månaders förändring | 40.00% |
| 1 års förändring | -80.82% |
| 3 års förändring | -97.63% |
| 5 års förändring | n/a |
| Förändring sedan börsintroduktionen | -99.64% |
Senaste nyheter och uppdateringar
Recent updates
Aktieägarnas avkastning
| OMY | DE Biotechs | DE Marknad | |
|---|---|---|---|
| 7D | 0% | 0.4% | 3.9% |
| 1Y | -80.8% | -13.6% | 2.6% |
Avkastning vs industri: OMY presterade sämre än German Biotechs branschen som gav -13.6 % under det senaste året.
Avkastning vs Marknaden: OMY presterade sämre än German marknaden som gav 2.6 % under det senaste året.
Prisvolatilitet
| OMY volatility | |
|---|---|
| OMY Average Weekly Movement | n/a |
| Biotechs Industry Average Movement | 8.5% |
| Market Average Movement | 6.1% |
| 10% most volatile stocks in DE Market | 12.9% |
| 10% least volatile stocks in DE Market | 2.7% |
Stabil aktiekurs: OMY s aktiekurs har varit volatil under de senaste 3 månaderna jämfört med marknaden för German.
Volatilitet över tid: Otillräcklig data för att fastställa OMY s volatilitetsförändring under det senaste året.
Om företaget
| Grundad | Anställda | VD OCH KONCERNCHEF | Webbplats |
|---|---|---|---|
| 2004 | 36 | Joseph Colliver | www.synairgen.com |
Synairgen plc upptäcker och utvecklar läkemedel mot sjukdomar i andningsvägarna. Företaget utvecklar SNG001, ett inhalerat interferon beta för behandling av svåra virala lunginfektioner som befinner sig i pre-klinisk prövning, och inhalerat interferon beta IFN-ß, ett naturligt förekommande protein som hjälper till att reglera immunsystemet för att bekämpa virus, inklusive coronavirus. Synairgen plc bildades 2004 och har sitt huvudkontor i Southampton, Storbritannien.
Synairgen plc Sammanfattning av grunderna
| OMY grundläggande statistik | |
|---|---|
| Börsvärde | €374.60k |
| Vinst(TTM) | -€8.03m |
| Intäkter(TTM) | n/a |
Är OMY övervärderat?
Se Verkligt värde och värderingsanalysResultat & intäkter
| OMY resultaträkning (TTM) | |
|---|---|
| Intäkter | UK£0 |
| Kostnad för intäkter | UK£0 |
| Bruttovinst | UK£0 |
| Övriga kostnader | UK£6.92m |
| Intäkter | -UK£6.92m |
Senast redovisade vinst
Jun 30, 2024
Nästa vinstdatum
n/a
| Vinst per aktie (EPS) | -0.0063 |
| Bruttomarginal | 0.00% |
| Nettovinstmarginal | 0.00% |
| Skuld/egenkapitalförhållande | 0% |
Hur har OMY utvecklats på lång sikt?
Se historisk utveckling och jämförelseFöretagsanalys och finansiella data Status
| Uppgifter | Senast uppdaterad (UTC-tid) |
|---|---|
| Analys av företag | 2025/07/05 04:55 |
| Aktiekurs vid dagens slut | 2025/04/08 00:00 |
| Intäkter | 2024/06/30 |
| Årlig intjäning | 2023/12/31 |
Datakällor
Den data som används i vår företagsanalys kommer från S&P Global Market Intelligence LLC. Följande data används i vår analysmodell för att generera denna rapport. Data är normaliserade vilket kan medföra en fördröjning från det att källan är tillgänglig.
| Paket | Uppgifter | Tidsram | Exempel US-källa |
|---|---|---|---|
| Företagets finansiella ställning | 10 år |
| |
| Analytikernas konsensusuppskattningar | +3 år |
|
|
| Marknadspriser | 30 år |
| |
| Ägarskap | 10 år |
| |
| Förvaltning | 10 år |
| |
| Viktiga utvecklingstendenser | 10 år |
|
* Exempel för amerikanska värdepapper, för icke-amerikanska värdepapper används motsvarande regelverk och källor.
Om inget annat anges är all finansiell data baserad på en årsperiod men uppdateras kvartalsvis. Detta kallas data för efterföljande tolv månader (TTM) eller senaste tolv månader (LTM). Lär dig mer om detta.
Analysmodell och snöflinga
Detaljer om analysmodellen som användes för att skapa den här rapporten finns på vår Github-sida, vi har också guider om hur du använder våra rapporter och tutorials på Youtube.
Lär dig mer om det team i världsklass som utformade och byggde analysmodellen Simply Wall St.
Industri- och sektormått
Våra bransch- och sektionsmått beräknas var sjätte timme av Simply Wall St, detaljer om vår process finns tillgängliga på Github.
Källor för analytiker
Synairgen plc bevakas av 2 analytiker. 0 av dessa analytiker lämnade de uppskattningar av intäkter eller resultat som användes som indata till vår rapport. Analytikernas inskickade estimat uppdateras löpande under dagen.
| Analytiker | Institution |
|---|---|
| null null | Cavendish |
| Mark Brewer | Cavendish |