Imunon (CBO0) Aktievy
Imunon, Inc, är ett bioteknikföretag i klinisk fas som fokuserar på utveckling av immunterapier och vacciner. Mer information
| Snöflinga Score | |
|---|---|
| Värdering | 2/6 |
| Framtida tillväxt | 0/6 |
| Tidigare resultat | 0/6 |
| Finansiell hälsa | 4/6 |
| Utdelningar | 0/6 |
Belöningar
Riskanalys
+ 3 fler risker
CBO0 Community Fair Values
See what others think this stock is worth. Follow their fair value or set your own to get alerts.
Imunon, Inc. Konkurrenter
Prishistorik och prestanda
| Historiska aktiekurser | |
|---|---|
| Aktuell aktiekurs | US$1.70 |
| 52 veckors högsta | US$32.09 |
| 52 veckors lägsta | US$1.63 |
| Beta | 2.03 |
| 1 månads förändring | -24.11% |
| 3 månaders förändring | -30.89% |
| 1 års förändring | -88.76% |
| 3 års förändring | -88.67% |
| 5 års förändring | -99.09% |
| Förändring sedan börsintroduktionen | -99.90% |
Senaste nyheter och uppdateringar
Recent updates
Aktieägarnas avkastning
| CBO0 | DE Biotechs | DE Marknad | |
|---|---|---|---|
| 7D | -2.3% | -0.05% | 2.8% |
| 1Y | -88.8% | -13.5% | 1.4% |
Avkastning vs industri: CBO0 presterade sämre än German Biotechs branschen som gav -13.5 % under det senaste året.
Avkastning vs Marknaden: CBO0 presterade sämre än German marknaden som gav 1.4 % under det senaste året.
Prisvolatilitet
| CBO0 volatility | |
|---|---|
| CBO0 Average Weekly Movement | 10.6% |
| Biotechs Industry Average Movement | 8.4% |
| Market Average Movement | 6.0% |
| 10% most volatile stocks in DE Market | 12.8% |
| 10% least volatile stocks in DE Market | 2.7% |
Stabil aktiekurs: CBO0 s aktiekurs har varit volatil under de senaste 3 månaderna jämfört med marknaden för German.
Volatilitet över tid: CBO0 s veckovolatilitet har minskat från 17% till 11% under det senaste året, men är fortfarande högre än 75 % av German aktier.
Om företaget
| Grundad | Anställda | VD OCH KONCERNCHEF | Webbplats |
|---|---|---|---|
| 1982 | 20 | Stacy Lindborg | imunon.com |
Imunon, Inc. är ett bioteknikföretag i klinisk fas som fokuserar på utveckling av immunterapier och vacciner. Bolagets ledande kliniska program är IMNN-001, en DNA-baserad immunterapi för lokal behandling av äggstockscancer som befinner sig i klinisk fas II-utveckling. Bolagets produkter i preklinisk fas inkluderar IMNN-101, ett boostervaccin mot covid-19, IMNN-102 för behandling av Lassavirus och IMNN-201, ett cancervaccin mot tumörassocierat antigen Trp2 för behandling av melanom.
Imunon, Inc. Sammanfattning av grunderna
| CBO0 grundläggande statistik | |
|---|---|
| Börsvärde | €7.53m |
| Vinst(TTM) | -€12.59m |
| Intäkter(TTM) | n/a |
Är CBO0 övervärderat?
Se Verkligt värde och värderingsanalysResultat & intäkter
| CBO0 resultaträkning (TTM) | |
|---|---|
| Intäkter | US$0 |
| Kostnad för intäkter | US$0 |
| Bruttovinst | US$0 |
| Övriga kostnader | US$14.64m |
| Intäkter | -US$14.64m |
Senast redovisade vinst
Mar 31, 2026
Nästa vinstdatum
n/a
| Vinst per aktie (EPS) | -3.68 |
| Bruttomarginal | 0.00% |
| Nettovinstmarginal | 0.00% |
| Skuld/egenkapitalförhållande | 0% |
Hur har CBO0 utvecklats på lång sikt?
Se historisk utveckling och jämförelseFöretagsanalys och finansiella data Status
| Uppgifter | Senast uppdaterad (UTC-tid) |
|---|---|
| Analys av företag | 2026/05/26 13:16 |
| Aktiekurs vid dagens slut | 2026/05/26 00:00 |
| Intäkter | 2026/03/31 |
| Årlig intjäning | 2025/12/31 |
Datakällor
Den data som används i vår företagsanalys kommer från S&P Global Market Intelligence LLC. Följande data används i vår analysmodell för att generera denna rapport. Data är normaliserade vilket kan medföra en fördröjning från det att källan är tillgänglig.
| Paket | Uppgifter | Tidsram | Exempel US-källa |
|---|---|---|---|
| Företagets finansiella ställning | 10 år |
| |
| Analytikernas konsensusuppskattningar | +3 år |
|
|
| Marknadspriser | 30 år |
| |
| Ägarskap | 10 år |
| |
| Förvaltning | 10 år |
| |
| Viktiga utvecklingstendenser | 10 år |
|
* Exempel för amerikanska värdepapper, för icke-amerikanska värdepapper används motsvarande regelverk och källor.
Om inget annat anges är all finansiell data baserad på en årsperiod men uppdateras kvartalsvis. Detta kallas data för efterföljande tolv månader (TTM) eller senaste tolv månader (LTM). Lär dig mer om detta.
Analysmodell och snöflinga
Detaljer om analysmodellen som användes för att skapa den här rapporten finns på vår Github-sida, vi har också guider om hur du använder våra rapporter och tutorials på Youtube.
Lär dig mer om det team i världsklass som utformade och byggde analysmodellen Simply Wall St.
Industri- och sektormått
Våra bransch- och sektionsmått beräknas var sjätte timme av Simply Wall St, detaljer om vår process finns tillgängliga på Github.
Källor för analytiker
Imunon, Inc. bevakas av 12 analytiker. 4 av dessa analytiker lämnade de uppskattningar av intäkter eller resultat som användes som indata till vår rapport. Analytikernas inskickade estimat uppdateras löpande under dagen.
| Analytiker | Institution |
|---|---|
| James Molloy | Alliance Global Partners |
| Brian Kemp Dolliver | Brookline Capital Markets |
| Kumaraguru Raja | Brookline Capital Markets |