Myeco Group (MZ60) Aktievy
Myeco Group Ltd, tillsammans med sina dotterbolag, utvecklar, tillverkar och säljer hållbara förpackningsmaterial i Oceanien, Asien, USA, Europa och Afrika. Mer information
| Snöflinga Score | |
|---|---|
| Värdering | 1/6 |
| Framtida tillväxt | 0/6 |
| Tidigare resultat | 0/6 |
| Finansiell hälsa | 5/6 |
| Utdelningar | 0/6 |
MZ60 Community Fair Values
See what others think this stock is worth. Follow their fair value or set your own to get alerts.
Myeco Group Ltd Konkurrenter
Prishistorik och prestanda
| Historiska aktiekurser | |
|---|---|
| Aktuell aktiekurs | AU$0.01 |
| 52 veckors högsta | AU$0.011 |
| 52 veckors lägsta | AU$0.0015 |
| Beta | 0.89 |
| 1 månads förändring | 150.00% |
| 3 månaders förändring | 122.22% |
| 1 års förändring | 150.00% |
| 3 års förändring | n/a |
| 5 års förändring | n/a |
| Förändring sedan börsintroduktionen | -44.44% |
Senaste nyheter och uppdateringar
Recent updates
Aktieägarnas avkastning
| MZ60 | DE Chemicals | DE Marknad | |
|---|---|---|---|
| 7D | -13.0% | -0.8% | 0.7% |
| 1Y | 150.0% | 3.8% | 2.0% |
Avkastning vs industri: MZ60 översteg German Chemicals branschen som gav 3.8 % under det senaste året.
Avkastning vs Marknaden: MZ60 översteg German marknaden som gav 2 % under det senaste året.
Prisvolatilitet
| MZ60 volatility | |
|---|---|
| MZ60 Average Weekly Movement | 100.5% |
| Chemicals Industry Average Movement | 5.7% |
| Market Average Movement | 6.1% |
| 10% most volatile stocks in DE Market | 13.1% |
| 10% least volatile stocks in DE Market | 2.7% |
Stabil aktiekurs: MZ60 s aktiekurs har varit volatil under de senaste 3 månaderna jämfört med marknaden för German.
Volatilitet över tid: MZ60 s veckovolatilitet har ökat från 56% till 100% under det senaste året.
Om företaget
| Grundad | Anställda | VD OCH KONCERNCHEF | Webbplats |
|---|---|---|---|
| n/a | n/a | Richard Tegoni | myeco.group |
Myeco Group Ltd, tillsammans med sina dotterbolag, utvecklar, tillverkar och säljer hållbara förpackningsmaterial i Oceanien, Asien, USA, Europa och Afrika. Företaget levererar biologiskt nedbrytbara och komposterbara hartser, förpackningsprodukter och gjutna filmer till blue-chip-företag. Företaget tillverkar och distribuerar polyetenfilmer, hartser från förnybara resurser och färdiga produkter.
Myeco Group Ltd Sammanfattning av grunderna
| MZ60 grundläggande statistik | |
|---|---|
| Börsvärde | €8.18m |
| Vinst(TTM) | -€2.42m |
| Intäkter(TTM) | €9.69m |
Är MZ60 övervärderat?
Se Verkligt värde och värderingsanalysResultat & intäkter
| MZ60 resultaträkning (TTM) | |
|---|---|
| Intäkter | AU$15.73m |
| Kostnad för intäkter | AU$11.79m |
| Bruttovinst | AU$3.94m |
| Övriga kostnader | AU$7.87m |
| Intäkter | -AU$3.93m |
Senast redovisade vinst
Dec 31, 2025
Nästa vinstdatum
n/a
| Vinst per aktie (EPS) | -0.0065 |
| Bruttomarginal | 25.05% |
| Nettovinstmarginal | -25.00% |
| Skuld/egenkapitalförhållande | 19.0% |
Hur har MZ60 utvecklats på lång sikt?
Se historisk utveckling och jämförelseFöretagsanalys och finansiella data Status
| Uppgifter | Senast uppdaterad (UTC-tid) |
|---|---|
| Analys av företag | 2026/05/29 20:07 |
| Aktiekurs vid dagens slut | 2026/05/29 00:00 |
| Intäkter | 2025/12/31 |
| Årlig intjäning | 2025/06/30 |
Datakällor
Den data som används i vår företagsanalys kommer från S&P Global Market Intelligence LLC. Följande data används i vår analysmodell för att generera denna rapport. Data är normaliserade vilket kan medföra en fördröjning från det att källan är tillgänglig.
| Paket | Uppgifter | Tidsram | Exempel US-källa |
|---|---|---|---|
| Företagets finansiella ställning | 10 år |
| |
| Analytikernas konsensusuppskattningar | +3 år |
|
|
| Marknadspriser | 30 år |
| |
| Ägarskap | 10 år |
| |
| Förvaltning | 10 år |
| |
| Viktiga utvecklingstendenser | 10 år |
|
* Exempel för amerikanska värdepapper, för icke-amerikanska värdepapper används motsvarande regelverk och källor.
Om inget annat anges är all finansiell data baserad på en årsperiod men uppdateras kvartalsvis. Detta kallas data för efterföljande tolv månader (TTM) eller senaste tolv månader (LTM). Lär dig mer om detta.
Analysmodell och snöflinga
Detaljer om analysmodellen som användes för att skapa den här rapporten finns på vår Github-sida, vi har också guider om hur du använder våra rapporter och tutorials på Youtube.
Lär dig mer om det team i världsklass som utformade och byggde analysmodellen Simply Wall St.
Industri- och sektormått
Våra bransch- och sektionsmått beräknas var sjätte timme av Simply Wall St, detaljer om vår process finns tillgängliga på Github.
Källor för analytiker
Myeco Group Ltd bevakas av 2 analytiker. 0 av dessa analytiker lämnade de uppskattningar av intäkter eller resultat som användes som indata till vår rapport. Analytikernas inskickade estimat uppdateras löpande under dagen.
| Analytiker | Institution |
|---|---|
| Aaron Muller | Canaccord Genuity |
| Heath Andrews | PAC Partners Securities Pty. Ltd. |