CCS Abwicklungs (C0M) Aktievy
CCS Abwicklungs AG har ingen betydande verksamhet. Mer information
| Snöflinga Score | |
|---|---|
| Värdering | 0/6 |
| Framtida tillväxt | 0/6 |
| Tidigare resultat | 0/6 |
| Finansiell hälsa | 0/6 |
| Utdelningar | 0/6 |
C0M Community Fair Values
See what others think this stock is worth. Follow their fair value or set your own to get alerts.
CCS Abwicklungs AG Konkurrenter
Prishistorik och prestanda
| Historiska aktiekurser | |
|---|---|
| Aktuell aktiekurs | €0.066 |
| 52 veckors högsta | €0.85 |
| 52 veckors lägsta | €0.04 |
| Beta | 0 |
| 1 månads förändring | 20.00% |
| 3 månaders förändring | 10.00% |
| 1 års förändring | -34.00% |
| 3 års förändring | -89.18% |
| 5 års förändring | -99.90% |
| Förändring sedan börsintroduktionen | -99.86% |
Senaste nyheter och uppdateringar
Recent updates
Aktieägarnas avkastning
| C0M | DE Electrical | DE Marknad | |
|---|---|---|---|
| 7D | 3.9% | -3.1% | 1.6% |
| 1Y | -34.0% | 90.6% | 2.2% |
Avkastning vs industri: C0M presterade sämre än German Electrical branschen som gav 90.6 % under det senaste året.
Avkastning vs Marknaden: C0M presterade sämre än German marknaden som gav 2.2 % under det senaste året.
Prisvolatilitet
| C0M volatility | |
|---|---|
| C0M Average Weekly Movement | 50.8% |
| Electrical Industry Average Movement | 7.5% |
| Market Average Movement | 6.0% |
| 10% most volatile stocks in DE Market | 12.3% |
| 10% least volatile stocks in DE Market | 2.7% |
Stabil aktiekurs: C0M s aktiekurs har varit volatil under de senaste 3 månaderna jämfört med marknaden för German.
Volatilitet över tid: C0M s veckovolatilitet har minskat från 138% till 51% under det senaste året, men är fortfarande högre än 75 % av German aktier.
Om företaget
| Grundad | Anställda | VD OCH KONCERNCHEF | Webbplats |
|---|---|---|---|
| 2009 | n/a | Jorg Lohr | ir.compleo-charging.com |
CCS Abwicklungs AG har ingen betydande verksamhet. Tidigare var bolaget engagerat i tillhandahållandet av laddningsteknik för elfordon i Europa. Bolaget var tidigare känt som Compleo Charging Solutions AG och bytte namn till CCS Abwicklungs AG i juli 2023.
CCS Abwicklungs AG Sammanfattning av grunderna
| C0M grundläggande statistik | |
|---|---|
| Börsvärde | €334.61k |
| Vinst(TTM) | -€135.23m |
| Intäkter(TTM) | €101.31m |
Är C0M övervärderat?
Se Verkligt värde och värderingsanalysResultat & intäkter
| C0M resultaträkning (TTM) | |
|---|---|
| Intäkter | €101.31m |
| Kostnad för intäkter | €127.85m |
| Bruttovinst | -€26.54m |
| Övriga kostnader | €108.69m |
| Intäkter | -€135.23m |
Senast redovisade vinst
Dec 31, 2022
Nästa vinstdatum
n/a
| Vinst per aktie (EPS) | 0 |
| Bruttomarginal | 0.00% |
| Nettovinstmarginal | 0.00% |
| Skuld/egenkapitalförhållande | 0.0% |
Hur har C0M utvecklats på lång sikt?
Se historisk utveckling och jämförelseFöretagsanalys och finansiella data Status
| Uppgifter | Senast uppdaterad (UTC-tid) |
|---|---|
| Analys av företag | 2026/05/29 23:07 |
| Aktiekurs vid dagens slut | 2026/05/29 00:00 |
| Intäkter | 2022/12/31 |
| Årlig intjäning | 2022/12/31 |
Datakällor
Den data som används i vår företagsanalys kommer från S&P Global Market Intelligence LLC. Följande data används i vår analysmodell för att generera denna rapport. Data är normaliserade vilket kan medföra en fördröjning från det att källan är tillgänglig.
| Paket | Uppgifter | Tidsram | Exempel US-källa |
|---|---|---|---|
| Företagets finansiella ställning | 10 år |
| |
| Analytikernas konsensusuppskattningar | +3 år |
|
|
| Marknadspriser | 30 år |
| |
| Ägarskap | 10 år |
| |
| Förvaltning | 10 år |
| |
| Viktiga utvecklingstendenser | 10 år |
|
* Exempel för amerikanska värdepapper, för icke-amerikanska värdepapper används motsvarande regelverk och källor.
Om inget annat anges är all finansiell data baserad på en årsperiod men uppdateras kvartalsvis. Detta kallas data för efterföljande tolv månader (TTM) eller senaste tolv månader (LTM). Lär dig mer om detta.
Analysmodell och snöflinga
Detaljer om analysmodellen som användes för att skapa den här rapporten finns på vår Github-sida, vi har också guider om hur du använder våra rapporter och tutorials på Youtube.
Lär dig mer om det team i världsklass som utformade och byggde analysmodellen Simply Wall St.
Industri- och sektormått
Våra bransch- och sektionsmått beräknas var sjätte timme av Simply Wall St, detaljer om vår process finns tillgängliga på Github.
Källor för analytiker
CCS Abwicklungs AG bevakas av 5 analytiker. 0 av dessa analytiker lämnade de uppskattningar av intäkter eller resultat som användes som indata till vår rapport. Analytikernas inskickade estimat uppdateras löpande under dagen.
| Analytiker | Institution |
|---|---|
| Yasmin Steilen | Berenberg |
| Ahmed Ben Salem | ODDO BHF Corporate & Markets |
| Daniel Kukalj | Quirin PrivatBank AG |