Econocom Group (ECONB) Aandelenoverzicht
Econocom Group SE ontwerpt en ontwikkelt digitale oplossingen voor openbare en privébedrijven in België en internationaal. Meer informatie
| Sneeuwvlok Score | |
|---|---|
| Waardering | 3/6 |
| Toekomstige groei | 1/6 |
| Prestaties in het verleden | 4/6 |
| Financiële gezondheid | 5/6 |
| Dividenden | 3/6 |
Beloningen
Risicoanalyse
ECONB Community Fair Values
See what 12 others think this stock is worth. Follow their fair value or set your own to get alerts.
Analyst Price Targets
Econocom Group SE Concurrenten
Prijsgeschiedenis en prestaties
| Historische aandelenkoersen | |
|---|---|
| Huidige aandelenkoers | €1.55 |
| 52 Week Hoogtepunt | €2.05 |
| 52 Week Laag | €1.39 |
| Bèta | 0.75 |
| 1 maand verandering | 6.90% |
| 3 maanden verandering | 1.31% |
| 1 Jaar Verandering | -22.42% |
| 3 jaar verandering | -43.22% |
| 5 jaar verandering | -54.28% |
| Verandering sinds IPO | 2,393.89% |
Recent nieuws en updates
ECONB: Higher For Longer Rates Will Eventually Reward Execution And Capital Returns
Analysts have kept Econocom Group's fair value estimate broadly unchanged at about €1.84 per share, while slightly lifting the discount rate to 12.45% as they factor in higher-for-longer interest rate expectations following recent inflation data and central bank commentary. Analyst Commentary Recent macro research focuses heavily on higher inflation readings and a tougher backdrop for interest rate cuts, which feeds directly into the higher discount rate used for Econocom Group's valuation.ECONB: Higher For Longer Fed Rates Will Eventually Reward Patience
Analysts have trimmed their fair value estimate for Econocom Group by €0.10 to €1.84. This reflects reduced revenue growth and profit margin assumptions, alongside a higher future P/E multiple, in a context where recent Fed commentary points to policy rates staying higher for longer than previously anticipated.ECONB: Higher For Longer Rates Will Ultimately Support Current Bullish View
Analysts have kept their price target for Econocom Group steady at €1.94 per share, reflecting a largely unchanged view on fair value, discount rate and long term assumptions, in light of recent research pointing to a more cautious, higher-for-longer interest rate backdrop from major banks. Analyst Commentary Recent macro research from major banks highlights a more cautious view on the timing and extent of Federal Reserve rate cuts, which feeds directly into how analysts think about discount rates and long term cash flow assumptions for Econocom Group.Recent updates
Rendement voor aandeelhouders
| ECONB | BE IT | BE Markt | |
|---|---|---|---|
| 7D | 3.3% | 1.3% | 1.9% |
| 1Y | -22.4% | -11.3% | 22.7% |
Rendement versus industrie: ECONB presteerde slechter dan de Belgian IT -sector, die het afgelopen jaar een rendement van -11.3 % opleverde.
Rendement versus markt: ECONB presteerde slechter dan Belgian Market, dat het afgelopen jaar een rendement van 22.7 % opleverde.
Prijsvolatiliteit
| ECONB volatility | |
|---|---|
| ECONB Average Weekly Movement | 4.4% |
| IT Industry Average Movement | 5.7% |
| Market Average Movement | 4.1% |
| 10% most volatile stocks in BE Market | 7.1% |
| 10% least volatile stocks in BE Market | 2.6% |
Stabiele aandelenkoers: ECONB heeft de afgelopen 3 maanden geen significante prijsvolatiliteit gekend vergeleken met de Belgian markt.
Volatiliteit in de loop van de tijd: De wekelijkse volatiliteit ( 4% ) van ECONB is het afgelopen jaar stabiel geweest.
Over het bedrijf
| Opgericht | Werknemers | CEO | Website |
|---|---|---|---|
| 1982 | 8,339 | Angel Diaz | www.econocom.com |
Econocom Group SE ontwerpt en ontwikkelt digitale oplossingen voor openbare en privébedrijven in België en internationaal. Het bedrijf is actief via de segmenten Products & Solutions, Services en Technology Management & Financing. Het houdt zich bezig met de verkoop van hardware- en softwareproducten, zoals pc's, tablets, servers, printers, licenties, digitale objecten en systeemintegratie.
Econocom Group SE Samenvatting
| ECONB fundamentele statistieken | |
|---|---|
| Marktkapitalisatie | €252.28m |
| Inkomsten(TTM) | €52.00m |
| Inkomsten(TTM) | €2.92b |
Is ECONB overgewaardeerd?
Zie Reële waarde en waarderingsanalyseInkomsten en omzet
| ECONB resultatenrekening (TTM) | |
|---|---|
| Inkomsten | €2.92b |
| Kosten van inkomsten | €2.62b |
| Brutowinst | €304.80m |
| Overige uitgaven | €252.80m |
| Inkomsten | €52.00m |
Laatst gerapporteerde inkomsten
Dec 31, 2025
Volgende inkomensdatum
Jul 23, 2026
| Winst per aandeel (EPS) | 0.32 |
| Brutomarge | 10.43% |
| Nettowinstmarge | 1.78% |
| Schuld/Eigen Vermogen Verhouding | 120.2% |
Hoe presteerde ECONB op de lange termijn?
Bekijk historische prestaties en vergelijkingDividenden
Betaalt ECONB een betrouwbaar dividend?
Zie ECONB dividendgeschiedenis en benchmarks| Econocom Group dividenddata | |
|---|---|
| Ex Dividend Datum | Jun 30 2026 |
| Betaaldatum dividend | Jul 02 2026 |
| Dagen tot Ex-dividend | 33 days |
| Dagen tot dividendbetaaldatum | 35 days |
Betaalt ECONB een betrouwbaar dividend?
Zie ECONB dividendgeschiedenis en benchmarksBedrijfsanalyse en status van financiële gegevens
| Gegevens | Laatst bijgewerkt (UTC-tijd) |
|---|---|
| Bedrijfsanalyse | 2026/05/27 05:55 |
| Aandelenkoers aan het einde van de dag | 2026/05/27 00:00 |
| Inkomsten | 2025/12/31 |
| Jaarlijkse inkomsten | 2025/12/31 |
Gegevensbronnen
De gegevens die gebruikt zijn in onze bedrijfsanalyse zijn afkomstig van S&P Global Market Intelligence LLC. De volgende gegevens worden gebruikt in ons analysemodel om dit rapport te genereren. De gegevens zijn genormaliseerd, waardoor er een vertraging kan optreden voordat de bron beschikbaar is.
| Pakket | Gegevens | Tijdframe | Voorbeeld Amerikaanse bron * |
|---|---|---|---|
| Financiële gegevens bedrijf | 10 jaar |
| |
| Consensus schattingen analisten | +3 jaar |
|
|
| Marktprijzen | 30 jaar |
| |
| Eigendom | 10 jaar |
| |
| Beheer | 10 jaar |
| |
| Belangrijkste ontwikkelingen | 10 jaar |
|
* Voorbeeld voor effecten uit de VS, voor niet-Amerikaanse effecten worden gelijkwaardige formulieren en bronnen gebruikt.
Tenzij anders vermeld zijn alle financiële gegevens gebaseerd op een jaarperiode, maar worden ze elk kwartaal bijgewerkt. Dit staat bekend als Trailing Twelve Month (TTM) of Last Twelve Month (LTM) gegevens. Meer informatie.
Analysemodel en Snowflake
Details van het analysemodel dat is gebruikt om dit rapport te genereren zijn beschikbaar op onze Github-pagina. We hebben ook handleidingen over hoe je onze rapporten kunt gebruiken en tutorials op YouTube.
Leer meer over het team van wereldklasse dat het Simply Wall St-analysemodel heeft ontworpen en gebouwd.
Industrie en sector
Onze industrie- en sectormetrics worden elke 6 uur berekend door Simply Wall St, details van ons proces zijn beschikbaar op Github.
Bronnen van analisten
Econocom Group SE wordt gevolgd door 7 analisten. 3 van deze analisten hebben de schattingen van de omzet of winst ingediend die zijn gebruikt als input voor ons rapport. Inzendingen van analisten worden de hele dag door bijgewerkt.
| Analist | Instelling |
|---|---|
| David Vagman | BNP Paribas |
| Mark Gevens | BNP Paribas |
| Charles-Edouard Boissy | CIC Market Solutions (ESN) |