Daktronics (DAKT) Hisse Özeti
Daktronics, Inc. Amerika Birleşik Devletleri'nde ve uluslararası alanda spor, ticari ve ulaşım uygulamaları için elektronik skorbordlar, programlanabilir ekran sistemleri ve büyük ekran video ekranları tasarlar, üretir ve satar. Daha fazla detay
| Kar Tanesi Skoru | |
|---|---|
| Değerleme | 2/6 |
| Gelecekteki Büyüme | 4/6 |
| Geçmiş Performans | 4/6 |
| Finansal Sağlık | 6/6 |
| Temettüler | 0/6 |
DAKT Community Fair Values
See what 25 others think this stock is worth. Follow their fair value or set your own to get alerts.
Analyst Price Targets
Daktronics, Inc. Rakipler
Fiyat Geçmişi ve Performans
| Tarihsel hisse senedi fiyatları | |
|---|---|
| Güncel Hisse Fiyatı | US$20.62 |
| 52 Haftanın En Yüksek Seviyesi | US$28.27 |
| 52 Haftanın En Düşük Seviyesi | US$13.05 |
| Beta | 1.67 |
| 1 Aylık Değişim | 7.85% |
| 3 Aylık Değişim | -20.02% |
| 1 Yıllık Değişim | 39.89% |
| 3 Yıllık Değişim | 217.72% |
| 5 Yıllık Değişim | 194.15% |
| Halka arzdan bu yana değişim | 1,683.35% |
Son Haberler & Güncellemeler
Daktronics Looks Poised For A Strong FY 2027 Setup
Summary Daktronics is trading at a compelling free cash flow yield, nearly 27% below March highs, with clear upside potential. DAKT’s analyst day outlined an algorithm targeting HSD/LSD sales growth, MSD margin improvement, and 10-12% operating margin with 17-12% ROIC. The recent Q3 EPS miss appears timing-related; a backlog of $342.3M and late Q3 orders support strong Q4 revenue prospects. Valuation is mid-pack on earnings but lowest on EV/EBITDA among peers; FY27 guidance on-algorithm could drive significant re-rating. Read the full article on Seeking AlphaDAKT: Major Venue Display Projects Will Support Future Upside Potential
Analysts have maintained their fair value estimate for Daktronics at $33.00. They have made only small adjustments to inputs such as the discount rate, revenue growth, profit margin, and future P/E to reflect updated assumptions, without changing the overall price target level.DAKT: New Leadership And Venue Wins Will Support Future Upside
Analysts have kept their price target for Daktronics steady at $33.00, citing updated assumptions that reflect slightly different views on discount rate, expected revenue growth, profit margins, and future P/E, without a clear shift in overall valuation. What's in the News New CEO: Ramesh Jayaraman has been appointed President and Chief Executive Officer effective February 1, 2026, with former Interim CEO Bradley T.DAKT: New CEO And Major Venue Deals Will Support Future Upside
Analysts have made only a slight tweak to their Daktronics price target, keeping their fair value view at about $33 while fine tuning inputs such as the discount rate, revenue growth, profit margin, and future P/E assumptions to reflect updated modelling rather than a change in broad conviction. What's in the News Appointment of Ramesh Jayaraman as President and CEO, with former interim CEO Bradley T.DAKT: Large Sports Venue Contracts And New CEO Will Support Future Upside
Analysts now set a slightly higher price target for Daktronics, lifting it from $33.00 to $33.00 as small tweaks to the discount rate and an updated future P/E input refine, rather than overhaul, their valuation view. What's in the News Seattle Mariners selected Daktronics to manufacture and install the Mariners Fire TV outfield video display in Seattle, totaling more than 11,300 square feet with 10 millimeter pixel spacing and variable content zoning, targeted for the 2026 season (client announcement).DAKT: Share Repurchases And New Leadership Will Support Future Upside Potential
Analysts have lifted their price target on Daktronics from $30 to $33, citing updated assumptions around fair value, discount rate, revenue growth, profit margin, and a higher future P/E multiple as the main drivers of the change. What's in the News The company held an Analyst and Investor Day, giving the market a fresh look at its business outlook, priorities, and capital allocation plans based on management commentary.Recent updates
Hissedar Getirileri
| DAKT | US Electronic | US Pazar | |
|---|---|---|---|
| 7D | 4.5% | 7.1% | 1.3% |
| 1Y | 39.9% | 98.9% | 27.7% |
Getiri vs. Endüstri: DAKT geçen yıl % 98.9 oranında getiri sağlayan US Electronic sektörünün gerisinde kaldı.
Getiri vs Piyasa: DAKT geçen yıl % 27.7 oranında getiri sağlayan US Piyasasını aştı.
Fiyat Oynaklığı
| DAKT volatility | |
|---|---|
| DAKT Average Weekly Movement | 6.5% |
| Electronic Industry Average Movement | 8.9% |
| Market Average Movement | 7.2% |
| 10% most volatile stocks in US Market | 16.6% |
| 10% least volatile stocks in US Market | 3.0% |
İstikrarlı Hisse Senedi Fiyatı: DAKT son 3 ayda US piyasasına kıyasla önemli bir fiyat oynaklığı yaşamadı.
Zaman İçindeki Volatilite: DAKT 'nin haftalık oynaklığı ( 6% ) son bir yıldır istikrarlı seyretti.
Şirket Hakkında
| Kuruldu | Çalışanlar | CEO | Web sitesi |
|---|---|---|---|
| 1968 | 2,562 | Ramesh Jayaraman | www.daktronics.com |
Daktronics, Inc. Amerika Birleşik Devletleri'nde ve uluslararası alanda spor, ticari ve ulaşım uygulamaları için elektronik skorbordlar, programlanabilir ekran sistemleri ve büyük ekran video ekranları tasarlar, üretir ve satar. Ticari, Canlı Etkinlikler, Lise Parkı ve Rekreasyon, Ulaşım ve Uluslararası segmentler aracılığıyla faaliyet göstermektedir. Şirket, video ekran ve duvarları; skorbordlar ve zamanlama sistemleri; LED mesaj ekranları ve şarkıları; akıllı ulaşım sistemleri dinamik mesaj işaretleri; toplu taşıma ekranı; ses sistemleri ve dijital reklam panoları ve sokak mobilyaları ile rakam ve fiyat göstergeleri sunmaktadır.
Daktronics, Inc. Temel Bilgiler Özeti
| DAKT temel i̇stati̇sti̇kler | |
|---|---|
| Piyasa değeri | US$986.73m |
| Kazançlar(TTM) | US$27.54m |
| Gelir(TTM) | US$802.65m |
DAKT aşırı değerli mi?
Gerçeğe Uygun Değer ve değerleme analizine bakınızKazanç ve Gelir
| DAKT gelir tablosu (TTM) | |
|---|---|
| Gelir | US$802.65m |
| Gelir Maliyeti | US$588.98m |
| Brüt Kâr | US$213.67m |
| Diğer Giderler | US$186.14m |
| Kazançlar | US$27.54m |
Son Raporlanan Kazançlar
Jan 31, 2026
Sonraki Kazanç Tarihi
n/a
| Hisse başına kazanç (EPS) | 0.57 |
| Brüt Marj | 26.62% |
| Net Kâr Marjı | 3.43% |
| Borç/Özkaynak Oranı | 3.8% |
DAKT uzun vadede nasıl bir performans gösterdi?
Geçmiş performansı ve karşılaştırmayı görünŞirket Analizi ve Finansal Veri Durumu
| Veri | Son Güncelleme (UTC saati) |
|---|---|
| Şirket Analizi | 2026/05/28 21:47 |
| Gün Sonu Hisse Fiyatı | 2026/05/28 00:00 |
| Kazançlar | 2026/01/31 |
| Yıllık Kazançlar | 2025/04/26 |
Veri Kaynakları
Şirket analizimizde kullanılan veriler S&P Global Market Intelligence LLC'den alınmıştır. Bu raporu oluşturmak için analiz modelimizde aşağıdaki veriler kullanılmıştır. Veriler normalize edilmiştir, bu da kaynağın mevcut olmasından kaynaklanan bir gecikmeye neden olabilir.
| Paket | Veri | Zaman Çerçevesi | Örnek ABD Kaynağı * |
|---|---|---|---|
| Şirket Finansalları | 10 yıl |
| |
| Analist Konsensüs Tahminleri | +3 yıl |
|
|
| Piyasa Fiyatları | 30 yıl |
| |
| Sahiplik | 10 yıl |
| |
| Yönetim | 10 yıl |
| |
| Önemli Gelişmeler | 10 yıl |
|
* ABD menkul kıymetleri için örnek, ABD dışı için eşdeğer düzenleyici formlar ve kaynaklar kullanılmıştır.
Belirtilmediği sürece tüm finansal veriler yıllık bir döneme dayanmaktadır ancak üç ayda bir güncellenmektedir. Bu, İzleyen On İki Ay (TTM) veya Son On İki Ay (LTM) Verileri olarak bilinir. Daha fazla bilgi edinin.
Analiz Modeli ve Kar Tanesi
Bu raporu oluşturmak için kullanılan analiz modelinin ayrıntılarına GitHub sayfamızdan ulaşabilirsiniz, ayrıca raporlarımızı nasıl kullanacağınızı anlatan kılavuzlarımız ve Youtube'da eğitim videolarımız da bulunmaktadır.
Simply Wall St analiz modelini tasarlayan ve oluşturan dünya standartlarındaki ekip hakkında bilgi edinin.
Endüstri ve Sektör Metrikleri
Sektör ve bölüm metriklerimiz Simply Wall St tarafından her 6 saatte bir hesaplanmaktadır, sürecimizin ayrıntıları Github'da mevcuttur.
Analist Kaynakları
Daktronics, Inc. 6 Bu analistlerden 2, raporumuzun girdisi olarak kullanılan gelir veya kazanç tahminlerini sunmuştur. Analistlerin gönderimleri gün boyunca güncellenmektedir.
| Analist | Kurum |
|---|---|
| Richard Ryan | Colliers Securities |
| Aaron Spychalla | Craig-Hallum Capital Group LLC |
| Morris Ajzenman | Griffin Securities |