Advanced Energy Industries (AEIS) Hisse Özeti
Advanced Energy Industries, Inc. Amerika Birleşik Devletleri, Asya, Avrupa ve uluslararası alanda hassas güç dönüşümü, ölçüm ve kontrol çözümleri sunmaktadır. Daha fazla detay
| Kar Tanesi Skoru | |
|---|---|
| Değerleme | 2/6 |
| Gelecekteki Büyüme | 5/6 |
| Geçmiş Performans | 4/6 |
| Finansal Sağlık | 5/6 |
| Temettüler | 0/6 |
Ödüller
Risk Analizi
Risk kontrollerimizden AEIS için herhangi bir risk tespit edilmedi.
AEIS Community Fair Values
Create NarrativeSee what 7 others think this stock is worth. Follow their fair value or set your own to get alerts.
Analyst Price Targets
Advanced Energy Industries, Inc. Rakipler
Fiyat Geçmişi ve Performans
| Tarihsel hisse senedi fiyatları | |
|---|---|
| Güncel Hisse Fiyatı | US$302.18 |
| 52 Haftanın En Yüksek Seviyesi | US$397.44 |
| 52 Haftanın En Düşük Seviyesi | US$112.72 |
| Beta | 1.4 |
| 1 Aylık Değişim | -22.33% |
| 3 Aylık Değişim | -11.23% |
| 1 Yıllık Değişim | 163.27% |
| 3 Yıllık Değişim | 204.19% |
| 5 Yıllık Değişim | 193.95% |
| Halka arzdan bu yana değişim | 2,921.80% |
Son Haberler & Güncellemeler
Advanced Energy Industries: In An AI Gold Rush, Sell Picks And Shovels
Summary Advanced Energy Industries benefits from AI-driven demand in semiconductors and data center infrastructure, fueling significant revenue growth. AEIS revenue rose 21% YoY to $1.8B, with data center revenue up 106% YoY, though data center margins remain thinner than semiconductor margins. Management is targeting EBITDA margins of 18–22% through cost reductions, geographic diversification, and operational streamlining, after reporting 13% EBITDA. I rate AEIS as a hold given its stretched valuation, recent price surge, and analyst price targets below current levels. Read the full article on Seeking AlphaAEIS: AI WFE Demand And Broader Industrial Adoption Will Support Future Upside
Analysts have raised the price target on Advanced Energy Industries by about $47, reflecting updated assumptions for fair value, revenue growth, profit margins, and future P/E after a series of recent target hikes across major firms. Analyst Commentary Recent target hikes cluster around similar themes, with analysts updating their models for valuation, execution, and growth expectations in light of sector trends and company specific positioning.Recent updates
Hissedar Getirileri
| AEIS | US Electronic | US Pazar | |
|---|---|---|---|
| 7D | -7.0% | 1.7% | 1.5% |
| 1Y | 163.3% | 98.6% | 28.6% |
Getiri vs. Endüstri: AEIS geçen yıl % 98.6 oranında getiri sağlayan US Electronic sektörünü aştı.
Getiri vs Piyasa: AEIS geçen yıl % 28.6 oranında getiri sağlayan US Piyasasını aştı.
Fiyat Oynaklığı
| AEIS volatility | |
|---|---|
| AEIS Average Weekly Movement | 8.6% |
| Electronic Industry Average Movement | 9.2% |
| Market Average Movement | 7.2% |
| 10% most volatile stocks in US Market | 16.8% |
| 10% least volatile stocks in US Market | 3.0% |
İstikrarlı Hisse Senedi Fiyatı: AEIS son 3 ayda US piyasasına kıyasla önemli bir fiyat oynaklığı yaşamadı.
Zaman İçindeki Volatilite: AEIS 'nin haftalık oynaklığı ( 9% ) son bir yıldır istikrarlı seyretti.
Şirket Hakkında
| Kuruldu | Çalışanlar | CEO | Web sitesi |
|---|---|---|---|
| 1981 | 13,000 | Steve Kelley | www.advancedenergy.com |
Advanced Energy Industries, Inc. Amerika Birleşik Devletleri, Asya, Avrupa ve uluslararası alanda hassas güç dönüşümü, ölçüm ve kontrol çözümleri sunmaktadır. Şirketin plazma güç ürünleri, kuru aşındırma ve biriktirme gibi yarı iletken ve ince film plazma süreçleri için inovasyonu mümkün kılacak çözümler sunmaktadır. Ayrıca yarı iletken ekipman, endüstriyel üretim, tıbbi ve yaşam bilimleri ekipmanı, veri merkezleri bilgi işlem, ağ ve telekomünikasyon gibi bir dizi uygulamada kullanılan yüksek ve düşük voltajlı güç ürünleri sağlar.
Advanced Energy Industries, Inc. Temel Bilgiler Özeti
| AEIS temel i̇stati̇sti̇kler | |
|---|---|
| Piyasa değeri | US$11.49b |
| Kazançlar(TTM) | US$191.70m |
| Gelir(TTM) | US$1.91b |
AEIS aşırı değerli mi?
Gerçeğe Uygun Değer ve değerleme analizine bakınızKazanç ve Gelir
| AEIS gelir tablosu (TTM) | |
|---|---|
| Gelir | US$1.91b |
| Gelir Maliyeti | US$1.16b |
| Brüt Kâr | US$743.10m |
| Diğer Giderler | US$551.40m |
| Kazançlar | US$191.70m |
Son Raporlanan Kazançlar
Mar 31, 2026
Sonraki Kazanç Tarihi
n/a
| Hisse başına kazanç (EPS) | 5.04 |
| Brüt Marj | 39.00% |
| Net Kâr Marjı | 10.06% |
| Borç/Özkaynak Oranı | 41.0% |
AEIS uzun vadede nasıl bir performans gösterdi?
Geçmiş performansı ve karşılaştırmayı görünTemettüler
AEIS güvenilir bir temettü ödüyor mu?
AEIS temettü geçmişine ve kıyaslamalara bakın| Advanced Energy Industries temettü tari̇hleri̇ | |
|---|---|
| Eski Temettü Tarihi | May 22 2026 |
| Temettü Ödeme Tarihi | Jun 05 2026 |
| Eski temettüye kadar geçen günler | 9 days |
| Temettü ödeme tarihine kadar geçen günler | 5 days |
AEIS güvenilir bir temettü ödüyor mu?
AEIS temettü geçmişine ve kıyaslamalara bakınŞirket Analizi ve Finansal Veri Durumu
| Veri | Son Güncelleme (UTC saati) |
|---|---|
| Şirket Analizi | 2026/05/31 02:33 |
| Gün Sonu Hisse Fiyatı | 2026/05/29 00:00 |
| Kazançlar | 2026/03/31 |
| Yıllık Kazançlar | 2025/12/31 |
Veri Kaynakları
Şirket analizimizde kullanılan veriler S&P Global Market Intelligence LLC'den alınmıştır. Bu raporu oluşturmak için analiz modelimizde aşağıdaki veriler kullanılmıştır. Veriler normalize edilmiştir, bu da kaynağın mevcut olmasından kaynaklanan bir gecikmeye neden olabilir.
| Paket | Veri | Zaman Çerçevesi | Örnek ABD Kaynağı * |
|---|---|---|---|
| Şirket Finansalları | 10 yıl |
| |
| Analist Konsensüs Tahminleri | +3 yıl |
|
|
| Piyasa Fiyatları | 30 yıl |
| |
| Sahiplik | 10 yıl |
| |
| Yönetim | 10 yıl |
| |
| Önemli Gelişmeler | 10 yıl |
|
* ABD menkul kıymetleri için örnek, ABD dışı için eşdeğer düzenleyici formlar ve kaynaklar kullanılmıştır.
Belirtilmediği sürece tüm finansal veriler yıllık bir döneme dayanmaktadır ancak üç ayda bir güncellenmektedir. Bu, İzleyen On İki Ay (TTM) veya Son On İki Ay (LTM) Verileri olarak bilinir. Daha fazla bilgi edinin.
Analiz Modeli ve Kar Tanesi
Bu raporu oluşturmak için kullanılan analiz modelinin ayrıntılarına GitHub sayfamızdan ulaşabilirsiniz, ayrıca raporlarımızı nasıl kullanacağınızı anlatan kılavuzlarımız ve Youtube'da eğitim videolarımız da bulunmaktadır.
Simply Wall St analiz modelini tasarlayan ve oluşturan dünya standartlarındaki ekip hakkında bilgi edinin.
Endüstri ve Sektör Metrikleri
Sektör ve bölüm metriklerimiz Simply Wall St tarafından her 6 saatte bir hesaplanmaktadır, sürecimizin ayrıntıları Github'da mevcuttur.
Analist Kaynakları
Advanced Energy Industries, Inc. 20 Bu analistlerden 10, raporumuzun girdisi olarak kullanılan gelir veya kazanç tahminlerini sunmuştur. Analistlerin gönderimleri gün boyunca güncellenmektedir.
| Analist | Kurum |
|---|---|
| Quinn Fredrickson | Baird |
| Robert Mason | Baird |
| Christopher Muse | Barclays |