Elementis yıllık ortalama 35.1% oranında kazançlarını artırırken, Chemicals sektöründe kazançlar declining at 3.8% annual. Gelirler declining yılda ortalama 4.2% oranında artmaktadır. Elementis'in özkaynak karlılığı 9.7% ve net marjı 10.4%'dir.
Anahtar bilgiler
35.07%
Kazanç büyüme oranı
35.21%
EPS büyüme oranı
Chemicals Sektör Büyümesi
12.93%
Gelir büyüme oranı
-4.16%
Özkaynak getirisi
9.68%
Net Marj
10.43%
Sonraki Kazanç Güncellemesi
30 Jul 2026
Yakın geçmiş performans güncellemeleri
Recent updates
Gelir ve Gider Dağılımı
Elementis nasıl para kazanır ve harcar. LTM bazında en son bildirilen kazançlara dayanmaktadır.
Kazanç ve Gelir Geçmişi
OTCPK:EMNS.F Gelir, gider ve kazançlar (USD Millions )
Tarih
Gelir
Kazançlar
G+A Giderleri
Ar-Ge Giderleri
31 Dec 25
598
62
154
0
30 Sep 25
598
59
165
0
30 Jun 25
732
-41
218
0
31 Mar 25
735
-45
219
0
31 Dec 24
604
49
177
0
30 Sep 24
634
40
179
0
30 Jun 24
664
31
181
0
31 Mar 24
689
30
187
0
31 Dec 23
713
28
192
0
30 Sep 23
713
-13
184
0
30 Jun 23
713
-55
176
0
31 Mar 23
725
-59
194
0
31 Dec 22
736
-63
213
0
30 Jun 22
645
-18
228
0
31 Mar 22
677
-13
222
0
31 Dec 21
709
-8
216
0
30 Sep 21
849
7
196
0
30 Jun 21
817
12
148
0
31 Mar 21
784
-28
170
0
31 Dec 20
751
-67
192
0
30 Sep 20
781
-56
240
0
30 Jun 20
810
-45
284
0
31 Mar 20
842
1
251
0
31 Dec 19
874
46
218
0
30 Sep 19
862
53
198
0
30 Jun 19
851
59
177
0
31 Mar 19
836
54
177
0
31 Dec 18
822
50
176
0
30 Jun 18
821
107
191
0
31 Mar 18
802
110
187
0
31 Dec 17
783
113
183
0
30 Jun 17
666
68
153
0
31 Mar 17
641
68
146
0
31 Dec 16
617
69
139
0
30 Sep 16
655
75
145
0
30 Jun 16
651
80
143
0
31 Mar 16
664
87
141
0
31 Dec 15
677
95
139
0
30 Sep 15
714
132
143
0
30 Jun 15
751
169
148
0
Kaliteli Kazançlar: EMNS.F yüksek kaliteli kazançlar sağlıyor.
Büyüyen Kar Marjı: EMNS.F 'nin mevcut net kar marjları (10.4%) geçen yılın (8.1%) sinden daha yüksektir.
Serbest Nakit Akışı ve Kazanç Analizi
Geçmiş Kazanç Büyüme Analizi
Kazanç Eğilimi: EMNS.F son 5 yılda karlı hale geldi ve kazançlarını yıllık 35.1% oranında artırdı.
Büyüme Hızlandırma: EMNS.F 'un son bir yıldaki kazanç büyümesi ( 27.7% ) 5 yıllık ortalamasının ( 35.1% /yıl) altındadır.
Kazançlar vs. Sektör: EMNS.F geçen yılki kazanç büyümesi ( 27.7% ) Chemicals sektörünün 0.7% değerini aştı.
Özkaynak Getirisi
Yüksek ROE: EMNS.F 'nin Özsermaye Getirisi ( 9.7% ) düşük olarak değerlendiriliyor.
Varlık Getirisi
Kullanılan Sermaye Getirisi
Geçmişte güçlü performans gösteren şirketleri keşfedin
7D
1Y
7D
1Y
7D
1Y
Şirket Analizi ve Finansal Veri Durumu
Veri
Son Güncelleme (UTC saati)
Şirket Analizi
2026/05/11 11:10
Gün Sonu Hisse Fiyatı
2026/04/24 00:00
Kazançlar
2025/12/31
Yıllık Kazançlar
2025/12/31
Veri Kaynakları
Şirket analizimizde kullanılan veriler S&P Global Market Intelligence LLC'den alınmıştır. Bu raporu oluşturmak için analiz modelimizde aşağıdaki veriler kullanılmıştır. Veriler normalize edilmiştir, bu da kaynağın mevcut olmasından kaynaklanan bir gecikmeye neden olabilir.
* ABD menkul kıymetleri için örnek, ABD dışı için eşdeğer düzenleyici formlar ve kaynaklar kullanılmıştır.
Belirtilmediği sürece tüm finansal veriler yıllık bir döneme dayanmaktadır ancak üç ayda bir güncellenmektedir. Bu, İzleyen On İki Ay (TTM) veya Son On İki Ay (LTM) Verileri olarak bilinir. Daha fazla bilgi edinin.
Analiz Modeli ve Kar Tanesi
Bu raporu oluşturmak için kullanılan analiz modelinin ayrıntılarına GitHub sayfamızdan ulaşabilirsiniz, ayrıca raporlarımızı nasıl kullanacağınızı anlatan kılavuzlarımız ve Youtube'da eğitim videolarımız da bulunmaktadır.
Sektör ve bölüm metriklerimiz Simply Wall St tarafından her 6 saatte bir hesaplanmaktadır, sürecimizin ayrıntıları Github'da mevcuttur.
Analist Kaynakları
Elementis plc 22 Bu analistlerden 6, raporumuzun girdisi olarak kullanılan gelir veya kazanç tahminlerini sunmuştur. Analistlerin gönderimleri gün boyunca güncellenmektedir.