World Acceptance (WRLD) Hisse Özeti
World Acceptance Corporation, Amerika Birleşik Devletleri'nde tüketici finansmanı işiyle uğraşmaktadır. Daha fazla detay
| Kar Tanesi Skoru | |
|---|---|
| Değerleme | 1/6 |
| Gelecekteki Büyüme | 3/6 |
| Geçmiş Performans | 1/6 |
| Finansal Sağlık | 3/6 |
| Temettüler | 0/6 |
WRLD Community Fair Values
See what others think this stock is worth. Follow their fair value or set your own to get alerts.
Analyst Price Targets
World Acceptance Corporation Rakipler
Fiyat Geçmişi ve Performans
| Tarihsel hisse senedi fiyatları | |
|---|---|
| Güncel Hisse Fiyatı | US$159.92 |
| 52 Haftanın En Yüksek Seviyesi | US$185.48 |
| 52 Haftanın En Düşük Seviyesi | US$110.00 |
| Beta | 1.17 |
| 1 Aylık Değişim | 5.68% |
| 3 Aylık Değişim | 24.77% |
| 1 Yıllık Değişim | 11.48% |
| 3 Yıllık Değişim | 44.81% |
| 5 Yıllık Değişim | -0.43% |
| Halka arzdan bu yana değişim | 6,753.50% |
Son Haberler & Güncellemeler
WRLD: Future Returns Will Depend On Buybacks And Leadership Transition
Analysts have raised their price target for World Acceptance from $130 to $141, citing updated assumptions for revenue growth, profit margins, and the future P/E ratio, which together indicate a higher estimated fair value for the stock. What's in the News From January 1, 2026 to March 31, 2026, World Acceptance repurchased 137,412 shares, representing 2.89% of its stock for US$18.38 million under the buyback program announced on July 24, 2025.WRLD: Rising Net Charge Offs Will Eventually Overwhelm Support From Share Repurchases
Analysts kept their price target for World Acceptance steady at $130, reflecting largely unchanged views on fair value, as updated inputs for discount rate, revenue growth, profit margin and future P/E remain close to prior assumptions. What's in the News The Board appointed Janet Matricciani as interim CEO effective April 13, 2026, following the resignation of R.WRLD: Rising Net Charge Offs Will Undermine Support From Share Repurchases
Analysts have raised their fair value estimate for World Acceptance from $120 to $130, reflecting updated assumptions around discount rates, revenue growth, profit margins, and future P/E expectations. What's in the News World Acceptance announced a share repurchase program authorizing the company to buy back up to $50 million of its common stock, signaling an increased focus on returning capital to shareholders (company announcement).Recent updates
Hissedar Getirileri
| WRLD | US Consumer Finance | US Pazar | |
|---|---|---|---|
| 7D | 2.4% | -0.3% | 1.1% |
| 1Y | 11.5% | 7.8% | 28.7% |
Getiri vs. Endüstri: WRLD geçen yıl % 7.8 oranında getiri sağlayan US Consumer Finance sektörünü aştı.
Getiri vs Piyasa: WRLD geçen yıl % 28.7 oranında getiri sağlayan US Piyasasının altında performans gösterdi.
Fiyat Oynaklığı
| WRLD volatility | |
|---|---|
| WRLD Average Weekly Movement | 6.6% |
| Consumer Finance Industry Average Movement | 6.6% |
| Market Average Movement | 7.2% |
| 10% most volatile stocks in US Market | 16.4% |
| 10% least volatile stocks in US Market | 3.1% |
İstikrarlı Hisse Senedi Fiyatı: WRLD son 3 ayda US piyasasına kıyasla önemli bir fiyat oynaklığı yaşamadı.
Zaman İçindeki Volatilite: WRLD 'nin haftalık oynaklığı ( 7% ) son bir yıldır istikrarlı seyretti.
Şirket Hakkında
| Kuruldu | Çalışanlar | CEO | Web sitesi |
|---|---|---|---|
| 1962 | 2,838 | Janet Matricciani | www.loansbyworld.com |
World Acceptance Corporation, Amerika Birleşik Devletleri'nde tüketici finansmanı işiyle uğraşmaktadır. Şirket bireylere kısa vadeli küçük taksitli krediler, orta vadeli büyük taksitli krediler, ilgili kredi sigortası ve yardımcı ürün ve hizmetler sunmaktadır. Ayrıca gelir vergisi beyannamesi hazırlama ve elektronik dosyalama hizmetleri ve otomobil kulübü üyelikleri de sağlamaktadır.
World Acceptance Corporation Temel Bilgiler Özeti
| WRLD temel i̇stati̇sti̇kler | |
|---|---|
| Piyasa değeri | US$719.62m |
| Kazançlar(TTM) | US$35.01m |
| Gelir(TTM) | US$585.74m |
WRLD aşırı değerli mi?
Gerçeğe Uygun Değer ve değerleme analizine bakınızKazanç ve Gelir
| WRLD gelir tablosu (TTM) | |
|---|---|
| Gelir | US$585.74m |
| Gelir Maliyeti | US$188.60m |
| Brüt Kâr | US$397.14m |
| Diğer Giderler | US$362.13m |
| Kazançlar | US$35.01m |
Son Raporlanan Kazançlar
Mar 31, 2026
Sonraki Kazanç Tarihi
n/a
| Hisse başına kazanç (EPS) | 7.78 |
| Brüt Marj | 67.80% |
| Net Kâr Marjı | 5.98% |
| Borç/Özkaynak Oranı | 165.9% |
WRLD uzun vadede nasıl bir performans gösterdi?
Geçmiş performansı ve karşılaştırmayı görünŞirket Analizi ve Finansal Veri Durumu
| Veri | Son Güncelleme (UTC saati) |
|---|---|
| Şirket Analizi | 2026/05/25 00:24 |
| Gün Sonu Hisse Fiyatı | 2026/05/22 00:00 |
| Kazançlar | 2026/03/31 |
| Yıllık Kazançlar | 2026/03/31 |
Veri Kaynakları
Şirket analizimizde kullanılan veriler S&P Global Market Intelligence LLC'den alınmıştır. Bu raporu oluşturmak için analiz modelimizde aşağıdaki veriler kullanılmıştır. Veriler normalize edilmiştir, bu da kaynağın mevcut olmasından kaynaklanan bir gecikmeye neden olabilir.
| Paket | Veri | Zaman Çerçevesi | Örnek ABD Kaynağı * |
|---|---|---|---|
| Şirket Finansalları | 10 yıl |
| |
| Analist Konsensüs Tahminleri | +3 yıl |
|
|
| Piyasa Fiyatları | 30 yıl |
| |
| Sahiplik | 10 yıl |
| |
| Yönetim | 10 yıl |
| |
| Önemli Gelişmeler | 10 yıl |
|
* ABD menkul kıymetleri için örnek, ABD dışı için eşdeğer düzenleyici formlar ve kaynaklar kullanılmıştır.
Belirtilmediği sürece tüm finansal veriler yıllık bir döneme dayanmaktadır ancak üç ayda bir güncellenmektedir. Bu, İzleyen On İki Ay (TTM) veya Son On İki Ay (LTM) Verileri olarak bilinir. Daha fazla bilgi edinin.
Analiz Modeli ve Kar Tanesi
Bu raporu oluşturmak için kullanılan analiz modelinin ayrıntılarına GitHub sayfamızdan ulaşabilirsiniz, ayrıca raporlarımızı nasıl kullanacağınızı anlatan kılavuzlarımız ve Youtube'da eğitim videolarımız da bulunmaktadır.
Simply Wall St analiz modelini tasarlayan ve oluşturan dünya standartlarındaki ekip hakkında bilgi edinin.
Endüstri ve Sektör Metrikleri
Sektör ve bölüm metriklerimiz Simply Wall St tarafından her 6 saatte bir hesaplanmaktadır, sürecimizin ayrıntıları Github'da mevcuttur.
Analist Kaynakları
World Acceptance Corporation 7 Bu analistlerden 1, raporumuzun girdisi olarak kullanılan gelir veya kazanç tahminlerini sunmuştur. Analistlerin gönderimleri gün boyunca güncellenmektedir.
| Analist | Kurum |
|---|---|
| James Fotheringham | BMO Capital Markets Equity Research |
| John Rowan | Brean Capital Historical (Janney Montgomery) |
| William Armstrong | CL King & Associates, Inc. |