Northeast Bank (NBN) Hisse Özeti
Northeast Bank, Maine'deki bireysel ve kurumsal müşterilere çeşitli bankacılık hizmetleri sunmaktadır. Daha fazla detay
| Kar Tanesi Skoru | |
|---|---|
| Değerleme | 5/6 |
| Gelecekteki Büyüme | 3/6 |
| Geçmiş Performans | 5/6 |
| Finansal Sağlık | 6/6 |
| Temettüler | 0/6 |
Ödüller
Risk Analizi
Risk kontrollerimizden NBN için herhangi bir risk tespit edilmedi.
NBN Community Fair Values
Create NarrativeSee what 9 others think this stock is worth. Follow their fair value or set your own to get alerts.
Analyst Price Targets
Northeast Bank Rakipler
Fiyat Geçmişi ve Performans
| Tarihsel hisse senedi fiyatları | |
|---|---|
| Güncel Hisse Fiyatı | US$123.50 |
| 52 Haftanın En Yüksek Seviyesi | US$135.62 |
| 52 Haftanın En Düşük Seviyesi | US$79.05 |
| Beta | 0.60 |
| 1 Aylık Değişim | 3.11% |
| 3 Aylık Değişim | 9.58% |
| 1 Yıllık Değişim | 50.79% |
| 3 Yıllık Değişim | 225.34% |
| 5 Yıllık Değişim | 320.64% |
| Halka arzdan bu yana değişim | 2,455.17% |
Son Haberler & Güncellemeler
NBN: Differentiated Model And TBVPS Trends Will Shape Future Risk Balance
Narrative Update on Northeast Bank The analyst fair value estimate for Northeast Bank has moved from $126.50 to $136.50. This reflects updated views on its differentiated small cap banking model, very strong EPS trends, and consistent 20% TBVPS growth cited in recent price target increases from analysts at multiple firms.Northeast Bank Remains Compelling As Growth Continues
Summary Northeast Bank remains a soft "Buy" as robust asset quality and earnings growth persist, despite prior outperformance versus the S&P 500. NBN’s net interest margin expanded from 4.62% to 5.15% year-over-year, driven by higher loan yields and lower funding costs amid rate cuts. Loan growth and increased leverage have fueled profitability, with return on assets at 2.43% and return on equity at 21.67%, both well above peer averages. Non-performing assets and loans, though improved, remain above preferred thresholds and warrant ongoing monitoring for risk management. Read the full article on Seeking AlphaNBN: Differentiated Model And EPS Trends Will Shape Future Risk Balance
Analysts have lifted their price target on Northeast Bank to $133, citing the bank's differentiated small cap model, support from strong EPS trends, and consistent 20% TBVPS growth. Analyst Commentary Bullish Takeaways Bullish analysts highlight Northeast Bank's differentiated small cap model as a key reason they see room for the shares to support a higher valuation multiple.Recent updates
Hissedar Getirileri
| NBN | US Banks | US Pazar | |
|---|---|---|---|
| 7D | 4.5% | 2.4% | 1.1% |
| 1Y | 50.8% | 22.3% | 28.7% |
Getiri vs. Endüstri: NBN geçen yıl % 22.3 oranında getiri sağlayan US Banks sektörünü aştı.
Getiri vs Piyasa: NBN geçen yıl % 28.7 oranında getiri sağlayan US Piyasasını aştı.
Fiyat Oynaklığı
| NBN volatility | |
|---|---|
| NBN Average Weekly Movement | 4.1% |
| Banks Industry Average Movement | 3.4% |
| Market Average Movement | 7.2% |
| 10% most volatile stocks in US Market | 16.4% |
| 10% least volatile stocks in US Market | 3.1% |
İstikrarlı Hisse Senedi Fiyatı: NBN son 3 ayda US piyasasına kıyasla önemli bir fiyat oynaklığı yaşamadı.
Zaman İçindeki Volatilite: NBN 'nin haftalık oynaklığı ( 4% ) son bir yıldır istikrarlı seyretti.
Şirket Hakkında
| Kuruldu | Çalışanlar | CEO | Web sitesi |
|---|---|---|---|
| 1872 | 223 | Rick Wayne | www.northeastbank.com |
Northeast Bank, Maine'deki bireysel ve kurumsal müşterilere çeşitli bankacılık hizmetleri sunmaktadır. Şirketin mevduat ürünleri arasında vadesiz mevduat, NOW, para piyasası, tasarruf, mevduat sertifikası ve çek hesapları bulunmaktadır. Kredi portföyü, konut ipotek kredileri; çok aileli ve diğer ticari gayrimenkul kredileri; vadeli krediler, kredi limitleri ve ekipman ve alacak finansmanı gibi ticari ve endüstriyel krediler; ve mobil ev ve kredili mevduat ve mevduat teminatlı krediler dahil olmak üzere tüketici kredilerinden oluşmaktadır.
Northeast Bank Temel Bilgiler Özeti
| NBN temel i̇stati̇sti̇kler | |
|---|---|
| Piyasa değeri | US$1.06b |
| Kazançlar(TTM) | US$98.35m |
| Gelir(TTM) | US$230.26m |
NBN aşırı değerli mi?
Gerçeğe Uygun Değer ve değerleme analizine bakınızKazanç ve Gelir
| NBN gelir tablosu (TTM) | |
|---|---|
| Gelir | US$230.26m |
| Gelir Maliyeti | US$0 |
| Brüt Kâr | US$230.26m |
| Diğer Giderler | US$131.91m |
| Kazançlar | US$98.35m |
Son Raporlanan Kazançlar
Mar 31, 2026
Sonraki Kazanç Tarihi
n/a
| Hisse başına kazanç (EPS) | 11.50 |
| Brüt Marj | 100.00% |
| Net Kâr Marjı | 42.71% |
| Borç/Özkaynak Oranı | 126.8% |
NBN uzun vadede nasıl bir performans gösterdi?
Geçmiş performansı ve karşılaştırmayı görünTemettüler
NBN güvenilir bir temettü ödüyor mu?
NBN temettü geçmişine ve kıyaslamalara bakın| Northeast Bank temettü tari̇hleri̇ | |
|---|---|
| Eski Temettü Tarihi | May 12 2026 |
| Temettü Ödeme Tarihi | May 26 2026 |
| Eski temettüye kadar geçen günler | 14 days |
| Temettü ödeme tarihine kadar geçen günler | 0 days |
NBN güvenilir bir temettü ödüyor mu?
NBN temettü geçmişine ve kıyaslamalara bakınŞirket Analizi ve Finansal Veri Durumu
| Veri | Son Güncelleme (UTC saati) |
|---|---|
| Şirket Analizi | 2026/05/25 16:37 |
| Gün Sonu Hisse Fiyatı | 2026/05/22 00:00 |
| Kazançlar | 2026/03/31 |
| Yıllık Kazançlar | 2025/06/30 |
Veri Kaynakları
Şirket analizimizde kullanılan veriler S&P Global Market Intelligence LLC'den alınmıştır. Bu raporu oluşturmak için analiz modelimizde aşağıdaki veriler kullanılmıştır. Veriler normalize edilmiştir, bu da kaynağın mevcut olmasından kaynaklanan bir gecikmeye neden olabilir.
| Paket | Veri | Zaman Çerçevesi | Örnek ABD Kaynağı * |
|---|---|---|---|
| Şirket Finansalları | 10 yıl |
| |
| Analist Konsensüs Tahminleri | +3 yıl |
|
|
| Piyasa Fiyatları | 30 yıl |
| |
| Sahiplik | 10 yıl |
| |
| Yönetim | 10 yıl |
| |
| Önemli Gelişmeler | 10 yıl |
|
* ABD menkul kıymetleri için örnek, ABD dışı için eşdeğer düzenleyici formlar ve kaynaklar kullanılmıştır.
Belirtilmediği sürece tüm finansal veriler yıllık bir döneme dayanmaktadır ancak üç ayda bir güncellenmektedir. Bu, İzleyen On İki Ay (TTM) veya Son On İki Ay (LTM) Verileri olarak bilinir. Daha fazla bilgi edinin.
Analiz Modeli ve Kar Tanesi
Bu raporu oluşturmak için kullanılan analiz modelinin ayrıntılarına GitHub sayfamızdan ulaşabilirsiniz, ayrıca raporlarımızı nasıl kullanacağınızı anlatan kılavuzlarımız ve Youtube'da eğitim videolarımız da bulunmaktadır.
Simply Wall St analiz modelini tasarlayan ve oluşturan dünya standartlarındaki ekip hakkında bilgi edinin.
Endüstri ve Sektör Metrikleri
Sektör ve bölüm metriklerimiz Simply Wall St tarafından her 6 saatte bir hesaplanmaktadır, sürecimizin ayrıntıları Github'da mevcuttur.
Analist Kaynakları
Northeast Bank 2 Bu analistlerden 1, raporumuzun girdisi olarak kullanılan gelir veya kazanç tahminlerini sunmuştur. Analistlerin gönderimleri gün boyunca güncellenmektedir.
| Analist | Kurum |
|---|---|
| Damon DelMonte | Keefe, Bruyette, & Woods |
| Mark Fitzgibbon | Piper Sandler Companies |