Assurant (ZAS) Hisse Özeti
Assurant, Inc. Kuzey Amerika, Latin Amerika, Avrupa ve Asya Pasifik'te bağlı cihazlara, evlere ve otomobillere koruma hizmetleri sağlamaktadır. Daha fazla detay
| Kar Tanesi Skoru | |
|---|---|
| Değerleme | 5/6 |
| Gelecekteki Büyüme | 1/6 |
| Geçmiş Performans | 5/6 |
| Finansal Sağlık | 5/6 |
| Temettüler | 4/6 |
ZAS Community Fair Values
See what others think this stock is worth. Follow their fair value or set your own to get alerts.
Assurant, Inc. Rakipler
Fiyat Geçmişi ve Performans
| Tarihsel hisse senedi fiyatları | |
|---|---|
| Güncel Hisse Fiyatı | US$212.00 |
| 52 Haftanın En Yüksek Seviyesi | US$222.40 |
| 52 Haftanın En Düşük Seviyesi | US$156.00 |
| Beta | 0.56 |
| 1 Aylık Değişim | 6.75% |
| 3 Aylık Değişim | 9.84% |
| 1 Yıllık Değişim | 21.14% |
| 3 Yıllık Değişim | 87.61% |
| 5 Yıllık Değişim | 59.40% |
| Halka arzdan bu yana değişim | 919.23% |
Son Haberler & Güncellemeler
Recent updates
Hissedar Getirileri
| ZAS | DE Insurance | DE Pazar | |
|---|---|---|---|
| 7D | -4.7% | -2.2% | 0.7% |
| 1Y | 21.1% | -3.8% | 2.0% |
Getiri vs. Endüstri: ZAS geçen yıl % -3.8 oranında getiri sağlayan German Insurance sektörünü aştı.
Getiri vs Piyasa: ZAS geçen yıl % 2 oranında getiri sağlayan German Piyasasını aştı.
Fiyat Oynaklığı
| ZAS volatility | |
|---|---|
| ZAS Average Weekly Movement | 3.4% |
| Insurance Industry Average Movement | 3.9% |
| Market Average Movement | 6.1% |
| 10% most volatile stocks in DE Market | 13.2% |
| 10% least volatile stocks in DE Market | 2.7% |
İstikrarlı Hisse Senedi Fiyatı: ZAS son 3 ayda German piyasasına kıyasla önemli bir fiyat oynaklığı yaşamadı.
Zaman İçindeki Volatilite: ZAS 'nin haftalık oynaklığı ( 3% ) son bir yıldır istikrarlı seyretti.
Şirket Hakkında
| Kuruldu | Çalışanlar | CEO | Web sitesi |
|---|---|---|---|
| 1892 | 14,800 | Keith Demmings | www.assurant.com |
Assurant, Inc. Kuzey Amerika, Latin Amerika, Avrupa ve Asya Pasifik'te bağlı cihazlara, evlere ve otomobillere koruma hizmetleri sunmaktadır. Global Yaşam Tarzı ve Global Konut olmak üzere iki segmentte faaliyet göstermektedir. Küresel Yaşam Tarzı segmenti mobil cihaz çözümleri, tüketici elektroniği ve cihazları için uzatılmış hizmet sözleşmeleri ve ilgili hizmetler, finansal hizmetler ve diğer sigorta ürünleri; araç koruması, ticari ekipman ve diğer ilgili hizmetler sunmaktadır.
Assurant, Inc. Temel Bilgiler Özeti
| ZAS temel i̇stati̇sti̇kler | |
|---|---|
| Piyasa değeri | €10.57b |
| Kazançlar(TTM) | €850.00m |
| Gelir(TTM) | €11.28b |
ZAS aşırı değerli mi?
Gerçeğe Uygun Değer ve değerleme analizine bakınızKazanç ve Gelir
| ZAS gelir tablosu (TTM) | |
|---|---|
| Gelir | US$13.16b |
| Gelir Maliyeti | US$11.48b |
| Brüt Kâr | US$1.68b |
| Diğer Giderler | US$685.70m |
| Kazançlar | US$991.60m |
Son Raporlanan Kazançlar
Mar 31, 2026
Sonraki Kazanç Tarihi
n/a
| Hisse başına kazanç (EPS) | 20.01 |
| Brüt Marj | 12.75% |
| Net Kâr Marjı | 7.53% |
| Borç/Özkaynak Oranı | 37.6% |
ZAS uzun vadede nasıl bir performans gösterdi?
Geçmiş performansı ve karşılaştırmayı görünTemettüler
ZAS güvenilir bir temettü ödüyor mu?
ZAS temettü geçmişine ve kıyaslamalara bakın| Assurant temettü tari̇hleri̇ | |
|---|---|
| Eski Temettü Tarihi | Jun 08 2026 |
| Temettü Ödeme Tarihi | Jun 29 2026 |
| Eski temettüye kadar geçen günler | 7 days |
| Temettü ödeme tarihine kadar geçen günler | 28 days |
ZAS güvenilir bir temettü ödüyor mu?
ZAS temettü geçmişine ve kıyaslamalara bakınŞirket Analizi ve Finansal Veri Durumu
| Veri | Son Güncelleme (UTC saati) |
|---|---|
| Şirket Analizi | 2026/05/31 22:45 |
| Gün Sonu Hisse Fiyatı | 2026/05/29 00:00 |
| Kazançlar | 2026/03/31 |
| Yıllık Kazançlar | 2025/12/31 |
Veri Kaynakları
Şirket analizimizde kullanılan veriler S&P Global Market Intelligence LLC'den alınmıştır. Bu raporu oluşturmak için analiz modelimizde aşağıdaki veriler kullanılmıştır. Veriler normalize edilmiştir, bu da kaynağın mevcut olmasından kaynaklanan bir gecikmeye neden olabilir.
| Paket | Veri | Zaman Çerçevesi | Örnek ABD Kaynağı * |
|---|---|---|---|
| Şirket Finansalları | 10 yıl |
| |
| Analist Konsensüs Tahminleri | +3 yıl |
|
|
| Piyasa Fiyatları | 30 yıl |
| |
| Sahiplik | 10 yıl |
| |
| Yönetim | 10 yıl |
| |
| Önemli Gelişmeler | 10 yıl |
|
* ABD menkul kıymetleri için örnek, ABD dışı için eşdeğer düzenleyici formlar ve kaynaklar kullanılmıştır.
Belirtilmediği sürece tüm finansal veriler yıllık bir döneme dayanmaktadır ancak üç ayda bir güncellenmektedir. Bu, İzleyen On İki Ay (TTM) veya Son On İki Ay (LTM) Verileri olarak bilinir. Daha fazla bilgi edinin.
Analiz Modeli ve Kar Tanesi
Bu raporu oluşturmak için kullanılan analiz modelinin ayrıntılarına GitHub sayfamızdan ulaşabilirsiniz, ayrıca raporlarımızı nasıl kullanacağınızı anlatan kılavuzlarımız ve Youtube'da eğitim videolarımız da bulunmaktadır.
Simply Wall St analiz modelini tasarlayan ve oluşturan dünya standartlarındaki ekip hakkında bilgi edinin.
Endüstri ve Sektör Metrikleri
Sektör ve bölüm metriklerimiz Simply Wall St tarafından her 6 saatte bir hesaplanmaktadır, sürecimizin ayrıntıları Github'da mevcuttur.
Analist Kaynakları
Assurant, Inc. 25 Bu analistlerden 5, raporumuzun girdisi olarak kullanılan gelir veya kazanç tahminlerini sunmuştur. Analistlerin gönderimleri gün boyunca güncellenmektedir.
| Analist | Kurum |
|---|---|
| Charles Lederer | BMO Capital Markets Equity Research |
| Michael Zaremski | BMO Capital Markets Equity Research |
| null null | BMO Capital Markets Equity Research |