EQB (EQB) Hisse Özeti
EQB Inc., bağlı kuruluşu Equitable Bank aracılığıyla Kanada'daki bireysel ve ticari müşterilere bireysel ve ticari bankacılık hizmetleri sunmaktadır. Daha fazla detay
| Kar Tanesi Skoru | |
|---|---|
| Değerleme | 4/6 |
| Gelecekteki Büyüme | 5/6 |
| Geçmiş Performans | 2/6 |
| Finansal Sağlık | 4/6 |
| Temettüler | 4/6 |
EQB Community Fair Values
See what 77 others think this stock is worth. Follow their fair value or set your own to get alerts.
Analyst Price Targets
EQB Inc. Rakipler
Fiyat Geçmişi ve Performans
| Tarihsel hisse senedi fiyatları | |
|---|---|
| Güncel Hisse Fiyatı | CA$119.91 |
| 52 Haftanın En Yüksek Seviyesi | CA$126.51 |
| 52 Haftanın En Düşük Seviyesi | CA$83.93 |
| Beta | 1.32 |
| 1 Aylık Değişim | -1.27% |
| 3 Aylık Değişim | 3.64% |
| 1 Yıllık Değişim | 23.73% |
| 3 Yıllık Değişim | 80.29% |
| 5 Yıllık Değişim | 71.09% |
| Halka arzdan bu yana değişim | 958.81% |
Son Haberler & Güncellemeler
EQB: Future Returns Will Depend On Acquisition Integration And Mixed ROE Outlook
EQB's analyst price target has edged up by about CA$0.72, supported by recent target revisions from several firms that combine higher CA$ targets from RBC and Scotiabank with a modest reduction from TD Securities and more cautious commentary from other analysts. Analyst Commentary Recent research on EQB reflects a mix of optimism and caution, with several firms adjusting their CA$ targets in different directions.EQB: Future Returns Will Hinge On ROE Reset And Acquisition Execution
EQB's analyst price targets have shifted into a tighter CA$122 to CA$132 range, as analysts weigh a mix of recent target raises and trims, alongside expectations for return on equity recovery and related P/E multiple changes. Analyst Commentary Recent research on EQB reflects a split view, with some bullish analysts lifting price targets and others turning more cautious.EQB: Future Returns Will Depend On ROE Recovery And Capital Return Execution
EQB's updated analyst price target has shifted modestly higher to CA$121.61, reflecting a slightly lower discount rate and largely unchanged P/E and margin assumptions as analysts balance recent target moves and mixed rating actions across the Street. Analyst Commentary Recent Street research on EQB points to a split view, with some raising price targets and ratings while others turn more cautious.Recent updates
Hissedar Getirileri
| EQB | CA Banks | CA Pazar | |
|---|---|---|---|
| 7D | 4.3% | 4.2% | 1.6% |
| 1Y | 23.7% | 57.1% | 32.9% |
Getiri vs. Endüstri: EQB geçen yıl % 57.1 oranında getiri sağlayan Canadian Banks sektörünün gerisinde kaldı.
Getiri vs Piyasa: EQB geçen yıl % 32.9 oranında getiri sağlayan Canadian Piyasasının altında performans gösterdi.
Fiyat Oynaklığı
| EQB volatility | |
|---|---|
| EQB Average Weekly Movement | 3.4% |
| Banks Industry Average Movement | 2.7% |
| Market Average Movement | 10.2% |
| 10% most volatile stocks in CA Market | 17.8% |
| 10% least volatile stocks in CA Market | 3.9% |
İstikrarlı Hisse Senedi Fiyatı: EQB son 3 ayda Canadian piyasasına kıyasla önemli bir fiyat oynaklığı yaşamadı.
Zaman İçindeki Volatilite: EQB 'nin haftalık oynaklığı ( 3% ) son bir yıldır istikrarlı seyretti.
Şirket Hakkında
| Kuruldu | Çalışanlar | CEO | Web sitesi |
|---|---|---|---|
| 1970 | 1,876 | Chadwick Westlake | eqb.investorroom.com |
EQB Inc., bağlı kuruluşu Equitable Bank aracılığıyla Kanada'daki bireysel ve ticari müşterilere bireysel ve ticari bankacılık hizmetleri sunmaktadır. Şirket, vadeli mevduat ve garantili yatırım sertifikaları, yüksek faizli tasarruf hesapları, kurumsal mevduat senetleri ve teminatlı tahvillerin yanı sıra özel finansman çözümlerini de kabul etmektedir. Ayrıca tek aile konut ipoteği, konut ipotekleri, ters ipotek ve ev özkaynak kredisi ile sigorta kredileri de sunmaktadır.
EQB Inc. Temel Bilgiler Özeti
| EQB temel i̇stati̇sti̇kler | |
|---|---|
| Piyasa değeri | CA$4.18b |
| Kazançlar(TTM) | CA$228.29m |
| Gelir(TTM) | CA$1.09b |
EQB aşırı değerli mi?
Gerçeğe Uygun Değer ve değerleme analizine bakınızKazanç ve Gelir
| EQB gelir tablosu (TTM) | |
|---|---|
| Gelir | CA$1.09b |
| Gelir Maliyeti | CA$0 |
| Brüt Kâr | CA$1.09b |
| Diğer Giderler | CA$859.79m |
| Kazançlar | CA$228.29m |
Son Raporlanan Kazançlar
Jan 31, 2026
Sonraki Kazanç Tarihi
May 27, 2026
| Hisse başına kazanç (EPS) | 6.42 |
| Brüt Marj | 100.00% |
| Net Kâr Marjı | 20.98% |
| Borç/Özkaynak Oranı | 368.9% |
EQB uzun vadede nasıl bir performans gösterdi?
Geçmiş performansı ve karşılaştırmayı görünTemettüler
Şirket Analizi ve Finansal Veri Durumu
| Veri | Son Güncelleme (UTC saati) |
|---|---|
| Şirket Analizi | 2026/05/25 01:49 |
| Gün Sonu Hisse Fiyatı | 2026/05/25 00:00 |
| Kazançlar | 2026/01/31 |
| Yıllık Kazançlar | 2025/10/31 |
Veri Kaynakları
Şirket analizimizde kullanılan veriler S&P Global Market Intelligence LLC'den alınmıştır. Bu raporu oluşturmak için analiz modelimizde aşağıdaki veriler kullanılmıştır. Veriler normalize edilmiştir, bu da kaynağın mevcut olmasından kaynaklanan bir gecikmeye neden olabilir.
| Paket | Veri | Zaman Çerçevesi | Örnek ABD Kaynağı * |
|---|---|---|---|
| Şirket Finansalları | 10 yıl |
| |
| Analist Konsensüs Tahminleri | +3 yıl |
|
|
| Piyasa Fiyatları | 30 yıl |
| |
| Sahiplik | 10 yıl |
| |
| Yönetim | 10 yıl |
| |
| Önemli Gelişmeler | 10 yıl |
|
* ABD menkul kıymetleri için örnek, ABD dışı için eşdeğer düzenleyici formlar ve kaynaklar kullanılmıştır.
Belirtilmediği sürece tüm finansal veriler yıllık bir döneme dayanmaktadır ancak üç ayda bir güncellenmektedir. Bu, İzleyen On İki Ay (TTM) veya Son On İki Ay (LTM) Verileri olarak bilinir. Daha fazla bilgi edinin.
Analiz Modeli ve Kar Tanesi
Bu raporu oluşturmak için kullanılan analiz modelinin ayrıntılarına GitHub sayfamızdan ulaşabilirsiniz, ayrıca raporlarımızı nasıl kullanacağınızı anlatan kılavuzlarımız ve Youtube'da eğitim videolarımız da bulunmaktadır.
Simply Wall St analiz modelini tasarlayan ve oluşturan dünya standartlarındaki ekip hakkında bilgi edinin.
Endüstri ve Sektör Metrikleri
Sektör ve bölüm metriklerimiz Simply Wall St tarafından her 6 saatte bir hesaplanmaktadır, sürecimizin ayrıntıları Github'da mevcuttur.
Analist Kaynakları
EQB Inc. 17 Bu analistlerden 8, raporumuzun girdisi olarak kullanılan gelir veya kazanç tahminlerini sunmuştur. Analistlerin gönderimleri gün boyunca güncellenmektedir.
| Analist | Kurum |
|---|---|
| Lemar Persaud | ATB Cormark Historical (Cormark Securities) |
| Etienne Ricard | BMO Capital Markets Equity Research |
| Sohrab Movahedi | BMO Capital Markets Equity Research |