Whitehaven Coal (WHC) Hisse Özeti
Whitehaven Coal Limited, Queensland ve Yeni Güney Galler'de kömür madenleri geliştirmekte ve işletmektedir. Daha fazla detay
| Kar Tanesi Skoru | |
|---|---|
| Değerleme | 5/6 |
| Gelecekteki Büyüme | 2/6 |
| Geçmiş Performans | 4/6 |
| Finansal Sağlık | 3/6 |
| Temettüler | 1/6 |
Ödüller
Risk Analizi
WHC Community Fair Values
See what 85 others think this stock is worth. Follow their fair value or set your own to get alerts.
Analyst Price Targets
Whitehaven Coal Limited Rakipler
Fiyat Geçmişi ve Performans
| Tarihsel hisse senedi fiyatları | |
|---|---|
| Güncel Hisse Fiyatı | AU$8.54 |
| 52 Haftanın En Yüksek Seviyesi | AU$9.90 |
| 52 Haftanın En Düşük Seviyesi | AU$5.31 |
| Beta | -0.30 |
| 1 Aylık Değişim | 7.69% |
| 3 Aylık Değişim | 8.38% |
| 1 Yıllık Değişim | 54.43% |
| 3 Yıllık Değişim | 41.16% |
| 5 Yıllık Değişim | 412.91% |
| Halka arzdan bu yana değişim | 402.35% |
Son Haberler & Güncellemeler
WHC: Modest Risk Repricing And Capital Returns Will Shape Future Balance
Analysts have trimmed their fair value estimate for Whitehaven Coal slightly to A$8.78 per share, reflecting a modestly higher discount rate, a small adjustment to profit margin expectations and a slightly higher implied future P/E multiple. Analyst Commentary Analysts covering Whitehaven Coal are using a mix of cautious and constructive inputs when thinking about valuation, particularly around risk, earnings quality and the level of market expectations embedded in the updated fair value.WHC: Commodity Deck Reset And Capital Returns Will Shape Future Risk Balance
The analyst fair value estimate for Whitehaven Coal has been adjusted slightly higher to A$8.86 from A$8.82 as analysts factor in updated commodity price assumptions, along with modest tweaks to revenue growth, profit margin, and future P/E expectations. Analyst Commentary Recent Street research around Whitehaven Coal has focused on updated commodity price assumptions, which feed directly into analysts' valuation work and the fair value estimate of A$8.86.WHC: Commodity Deck Reset And Buybacks Will Shape Balanced Risk Profile
Analysts have lowered their price target on Whitehaven Coal to A$10.00 from A$11.00. This reflects updated commodity price assumptions, along with slightly higher fair value, revenue growth and profit margin inputs, as well as a lower forward P/E in their models.WHC: Lower Coal Assumptions And Rich P/E Will Pressure Shares
Analysts have trimmed their A$ price targets on Whitehaven Coal, including a move to A$10 from A$11, alongside updated long term commodity price assumptions. The modelled fair value used here shifts from A$6.44 to A$6.83 based on revised revenue growth, profit margin and future P/E inputs.Recent updates
Hissedar Getirileri
| WHC | AU Oil and Gas | AU Pazar | |
|---|---|---|---|
| 7D | 4.8% | -1.4% | 2.0% |
| 1Y | 54.4% | 34.0% | 3.4% |
Getiri vs. Endüstri: WHC geçen yıl % 34 oranında getiri sağlayan Australian Oil and Gas sektörünü aştı.
Getiri vs Piyasa: WHC geçen yıl % 3.4 oranında getiri sağlayan Australian Piyasasını aştı.
Fiyat Oynaklığı
| WHC volatility | |
|---|---|
| WHC Average Weekly Movement | 7.0% |
| Oil and Gas Industry Average Movement | 11.7% |
| Market Average Movement | 10.3% |
| 10% most volatile stocks in AU Market | 17.5% |
| 10% least volatile stocks in AU Market | 4.3% |
İstikrarlı Hisse Senedi Fiyatı: WHC son 3 ayda Australian piyasasına kıyasla önemli bir fiyat oynaklığı yaşamadı.
Zaman İçindeki Volatilite: WHC 'nin haftalık oynaklığı ( 7% ) son bir yıldır istikrarlı seyretti.
Şirket Hakkında
| Kuruldu | Çalışanlar | CEO | Web sitesi |
|---|---|---|---|
| 1999 | 4,221 | Paul Flynn | whitehavencoal.com.au |
Whitehaven Coal Limited, Queensland ve Yeni Güney Galler'de kömür madenleri geliştirmekte ve işletmektedir. Şirket metalürjik ve termal kömür üretmektedir. Yeni Güney Galler'deki Gunnedah Kömür Havzası'nda açık ocak ve yeraltı dahil olmak üzere madenler işletmektedir.
Whitehaven Coal Limited Temel Bilgiler Özeti
| WHC temel i̇stati̇sti̇kler | |
|---|---|
| Piyasa değeri | AU$7.04b |
| Kazançlar(TTM) | AU$618.00m |
| Gelir(TTM) | AU$4.88b |
WHC aşırı değerli mi?
Gerçeğe Uygun Değer ve değerleme analizine bakınızKazanç ve Gelir
| WHC gelir tablosu (TTM) | |
|---|---|
| Gelir | AU$4.88b |
| Gelir Maliyeti | AU$4.02b |
| Brüt Kâr | AU$857.00m |
| Diğer Giderler | AU$239.00m |
| Kazançlar | AU$618.00m |
Son Raporlanan Kazançlar
Dec 31, 2025
Sonraki Kazanç Tarihi
Aug 19, 2026
| Hisse başına kazanç (EPS) | 0.75 |
| Brüt Marj | 17.56% |
| Net Kâr Marjı | 12.66% |
| Borç/Özkaynak Oranı | 30.0% |
WHC uzun vadede nasıl bir performans gösterdi?
Geçmiş performansı ve karşılaştırmayı görünTemettüler
Şirket Analizi ve Finansal Veri Durumu
| Veri | Son Güncelleme (UTC saati) |
|---|---|
| Şirket Analizi | 2026/05/26 23:54 |
| Gün Sonu Hisse Fiyatı | 2026/05/26 00:00 |
| Kazançlar | 2025/12/31 |
| Yıllık Kazançlar | 2025/06/30 |
Veri Kaynakları
Şirket analizimizde kullanılan veriler S&P Global Market Intelligence LLC'den alınmıştır. Bu raporu oluşturmak için analiz modelimizde aşağıdaki veriler kullanılmıştır. Veriler normalize edilmiştir, bu da kaynağın mevcut olmasından kaynaklanan bir gecikmeye neden olabilir.
| Paket | Veri | Zaman Çerçevesi | Örnek ABD Kaynağı * |
|---|---|---|---|
| Şirket Finansalları | 10 yıl |
| |
| Analist Konsensüs Tahminleri | +3 yıl |
|
|
| Piyasa Fiyatları | 30 yıl |
| |
| Sahiplik | 10 yıl |
| |
| Yönetim | 10 yıl |
| |
| Önemli Gelişmeler | 10 yıl |
|
* ABD menkul kıymetleri için örnek, ABD dışı için eşdeğer düzenleyici formlar ve kaynaklar kullanılmıştır.
Belirtilmediği sürece tüm finansal veriler yıllık bir döneme dayanmaktadır ancak üç ayda bir güncellenmektedir. Bu, İzleyen On İki Ay (TTM) veya Son On İki Ay (LTM) Verileri olarak bilinir. Daha fazla bilgi edinin.
Analiz Modeli ve Kar Tanesi
Bu raporu oluşturmak için kullanılan analiz modelinin ayrıntılarına GitHub sayfamızdan ulaşabilirsiniz, ayrıca raporlarımızı nasıl kullanacağınızı anlatan kılavuzlarımız ve Youtube'da eğitim videolarımız da bulunmaktadır.
Simply Wall St analiz modelini tasarlayan ve oluşturan dünya standartlarındaki ekip hakkında bilgi edinin.
Endüstri ve Sektör Metrikleri
Sektör ve bölüm metriklerimiz Simply Wall St tarafından her 6 saatte bir hesaplanmaktadır, sürecimizin ayrıntıları Github'da mevcuttur.
Analist Kaynakları
Whitehaven Coal Limited 33 Bu analistlerden 13, raporumuzun girdisi olarak kullanılan gelir veya kazanç tahminlerini sunmuştur. Analistlerin gönderimleri gün boyunca güncellenmektedir.
| Analist | Kurum |
|---|---|
| Glyn Lawcock | Barrenjoey Markets Pty Limited |
| Josh Kannourakis | Barrenjoey Markets Pty Limited |
| Dale Koenders | Barrenjoey Markets Pty Limited |