Granite Construction (GVA) Aandelenoverzicht
Granite Construction Incorporated levert infrastructuuroplossingen voor publieke en private klanten in de Verenigde Staten. Meer informatie
| Sneeuwvlok Score | |
|---|---|
| Waardering | 3/6 |
| Toekomstige groei | 3/6 |
| Prestaties in het verleden | 5/6 |
| Financiële gezondheid | 4/6 |
| Dividenden | 0/6 |
GVA Community Fair Values
See what 15 others think this stock is worth. Follow their fair value or set your own to get alerts.
Analyst Price Targets
Granite Construction Incorporated Concurrenten
Prijsgeschiedenis en prestaties
| Historische aandelenkoersen | |
|---|---|
| Huidige aandelenkoers | US$129.95 |
| 52 Week Hoogtepunt | US$145.00 |
| 52 Week Laag | US$87.72 |
| Bèta | 1.35 |
| 1 maand verandering | 5.33% |
| 3 maanden verandering | -4.07% |
| 1 Jaar Verandering | 42.12% |
| 3 jaar verandering | 254.86% |
| 5 jaar verandering | 214.50% |
| Verandering sinds IPO | 2,336.56% |
Recent nieuws en updates
GVA: Backlog And Cash Conversion Will Support Above Consensus FY26 Outlook Amid Execution Risks
Narrative Update Overview The analyst price target for Granite Construction has moved from $132 to $141 as analysts factor in the stock's backlog growth, improving cash conversion, and the company's stated FY26 outlook highlighted in recent research. Analyst Commentary Recent commentary on Granite Construction centers on how the current valuation lines up with the company’s backlog trends, cash generation, and FY26 outlook.GVA: Backlog Strength And Cash Conversion Will Support Higher Earnings Visibility Through 2026
Analysts now set a higher fair value estimate for Granite Construction, lifting the target from $161 to $185 as they factor in increased expectations for revenue growth, a higher future P/E multiple, and recent Street research that highlights strong backlog trends and cash conversion. Analyst Commentary Recent Street research points to a more constructive tone around Granite Construction, with bullish analysts highlighting a mix of backlog strength, cash generation, and earnings execution as key supports for higher fair value estimates.Recent updates
Rendement voor aandeelhouders
| GVA | US Construction | US Markt | |
|---|---|---|---|
| 7D | -1.9% | -1.0% | 1.2% |
| 1Y | 42.1% | 103.1% | 28.7% |
Rendement versus industrie: GVA presteerde slechter dan de US Construction -sector, die het afgelopen jaar een rendement van 103.1 % opleverde.
Rendement versus markt: GVA overtrof de US markt, die het afgelopen jaar een rendement opleverde van 28.7 %.
Prijsvolatiliteit
| GVA volatility | |
|---|---|
| GVA Average Weekly Movement | 5.2% |
| Construction Industry Average Movement | 8.5% |
| Market Average Movement | 7.2% |
| 10% most volatile stocks in US Market | 16.4% |
| 10% least volatile stocks in US Market | 3.1% |
Stabiele aandelenkoers: GVA heeft de afgelopen 3 maanden geen significante prijsvolatiliteit gekend vergeleken met de US markt.
Volatiliteit in de loop van de tijd: De wekelijkse volatiliteit ( 5% ) van GVA is het afgelopen jaar stabiel geweest.
Over het bedrijf
| Opgericht | Werknemers | CEO | Website |
|---|---|---|---|
| 1922 | 2,500 | Kyle Larkin | www.graniteconstruction.com |
Granite Construction Incorporated biedt infrastructuuroplossingen voor publieke en private klanten in de Verenigde Staten. Het is actief via de segmenten Bouw en Materiaal. Het segment Bouw houdt zich bezig met de bouw en het herstel van wegen, het behoud van bestrating, bruggen, spoorlijnen, luchthavens, zeehavens, dammen, reservoirs, aquaducten, infrastructuur en locatieontwikkeling voor gebruik door het publiek en watergerelateerde bouw voor gemeentelijke instanties, commerciële waterleveranciers, industriële faciliteiten en energiebedrijven; en de bouw van diverse complexe projecten, waaronder infrastructuur en locatieontwikkeling, mijnbouw, openbare veiligheid, tunnel-, zonne-energie-, batterijopslag- en energiegerelateerde projecten.
Granite Construction Incorporated Samenvatting
| GVA fundamentele statistieken | |
|---|---|
| Marktkapitalisatie | US$5.68b |
| Inkomsten(TTM) | US$184.96m |
| Inkomsten(TTM) | US$4.64b |
Is GVA overgewaardeerd?
Zie Reële waarde en waarderingsanalyseInkomsten en omzet
| GVA resultatenrekening (TTM) | |
|---|---|
| Inkomsten | US$4.64b |
| Kosten van inkomsten | US$3.90b |
| Brutowinst | US$737.27m |
| Overige uitgaven | US$552.31m |
| Inkomsten | US$184.96m |
Laatst gerapporteerde inkomsten
Mar 31, 2026
Volgende inkomensdatum
n.v.t.
| Winst per aandeel (EPS) | 4.23 |
| Brutomarge | 15.90% |
| Nettowinstmarge | 3.99% |
| Schuld/Eigen Vermogen Verhouding | 114.8% |
Hoe presteerde GVA op de lange termijn?
Bekijk historische prestaties en vergelijkingDividenden
Bedrijfsanalyse en status van financiële gegevens
| Gegevens | Laatst bijgewerkt (UTC-tijd) |
|---|---|
| Bedrijfsanalyse | 2026/05/26 12:19 |
| Aandelenkoers aan het einde van de dag | 2026/05/22 00:00 |
| Inkomsten | 2026/03/31 |
| Jaarlijkse inkomsten | 2025/12/31 |
Gegevensbronnen
De gegevens die gebruikt zijn in onze bedrijfsanalyse zijn afkomstig van S&P Global Market Intelligence LLC. De volgende gegevens worden gebruikt in ons analysemodel om dit rapport te genereren. De gegevens zijn genormaliseerd, waardoor er een vertraging kan optreden voordat de bron beschikbaar is.
| Pakket | Gegevens | Tijdframe | Voorbeeld Amerikaanse bron * |
|---|---|---|---|
| Financiële gegevens bedrijf | 10 jaar |
| |
| Consensus schattingen analisten | +3 jaar |
|
|
| Marktprijzen | 30 jaar |
| |
| Eigendom | 10 jaar |
| |
| Beheer | 10 jaar |
| |
| Belangrijkste ontwikkelingen | 10 jaar |
|
* Voorbeeld voor effecten uit de VS, voor niet-Amerikaanse effecten worden gelijkwaardige formulieren en bronnen gebruikt.
Tenzij anders vermeld zijn alle financiële gegevens gebaseerd op een jaarperiode, maar worden ze elk kwartaal bijgewerkt. Dit staat bekend als Trailing Twelve Month (TTM) of Last Twelve Month (LTM) gegevens. Meer informatie.
Analysemodel en Snowflake
Details van het analysemodel dat is gebruikt om dit rapport te genereren zijn beschikbaar op onze Github-pagina. We hebben ook handleidingen over hoe je onze rapporten kunt gebruiken en tutorials op YouTube.
Leer meer over het team van wereldklasse dat het Simply Wall St-analysemodel heeft ontworpen en gebouwd.
Industrie en sector
Onze industrie- en sectormetrics worden elke 6 uur berekend door Simply Wall St, details van ons proces zijn beschikbaar op Github.
Bronnen van analisten
Granite Construction Incorporated wordt gevolgd door 21 analisten. 4 van deze analisten hebben de schattingen van de omzet of winst ingediend die zijn gebruikt als input voor ons rapport. Inzendingen van analisten worden de hele dag door bijgewerkt.
| Analist | Instelling |
|---|---|
| Alexander Rygiel | B. Riley Securities, Inc. |
| Robert Burleson | Canaccord Genuity |
| Adam Gill | CIBC Capital Markets |